- Kiedyś pani sołtys zapytałem, ile wioska ma pieniędzy. Okazało się, iż jest to tajemnica. Stwierdziła, że rachunki są tajne - powiedział Stefan Ossowski, prezes Sekcji Wędkarskiej ,,LIN” w Mańczycach
- Kiedyś pani sołtys zapytałem, ile wioska ma pieniędzy. Okazało się, iż jest to tajemnica. Stwierdziła, że rachunki są tajne - powiedział Stefan Ossowski, prezes Sekcji Wędkarskiej ,,LIN” w Mańczycach
Są w Mańczycach mieszkańcy, którzy nie są zadowoleni z działalności sołtysa. Jak to argumentują, a jak do sprawy odniosła się sama zainteresowana?
Mańczyce to niewielka miejscowość w gminie Borów. Grupka mieszkańców tej wioski nie jest zadowolona z pracy tamtejszej sołtys. - Pani sołtys nie robi nic w miejscowości, jeśli chodzi o festyny i imprezy - powiedziała jedna z mieszkanek. - Od sześciu lat nie było żadnych zebrań z mieszkańcami, oprócz sprawozdawczo-wyborczego. Kiedyś pani sołtys zapytałem, ile wioska ma pieniędzy. Okazało się, iż jest to tajemnicą. Stwierdziła, że rachunki są tajne - dodał Stefan Ossowski, prezes Sekcji Wędkarskiej ,,LIN” w Mańczycach.
- Sekcja wędkarska robi swoje zebrania w świetlicy wiejskiej. Otrzymaliśmy zgodę od wójta, a pani sołtys nie dała nam klucza i w tym dniu wyjechała. Jestem tym faktem zbulwersowany. Sytuacja miała miejsce w kwietniu tego roku. Nie miałem jeszcze takiego przypadku, żeby ktoś nam utrudniał pracę. W naszej wiosce jest siermiężne średniowiecze - powiedział Ossowski.
Jedna z mieszkanek narzekała, że dzieci w Mańczycach nie mają zapewnianych zajęć i innych atrakcji. - Wcześniej sołtys coś w miejscowości robiła, jakieś dni dziecka itp., ale od dwóch lat nie dzieje się nic. Tak jakby nasze dzieci nie istniały. - dodała. - Chciałyśmy, aby w wiosce zostały namalowane pasy dla pieszych, aby dzieci mogły bezpieczniej przechodzić. Sołtys powiedziała, że nie pomoże nam w niczym. My, matki same pozbierałyśmy podpisy, udałyśmy się do wójta i sprawę udało się załatwić - tłumaczyła mieszkanka. - Świetlica jest cały czas zamknięta. My z niej nie korzystamy - dodała.
Więcej w wydaniu papierowym...

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także