Zespół Projektu Muzycznego „Americana” i Big Band Politechniki Wrocławskiej. Foto: S.Zawer

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Nic tak dobrze nie robi na samopoczucie jak dobra muzyka. Zwłaszcza wieczorem po upalnym dniu. Taką właśnie gratkę dla melomanów przygotowano na początek astronomicznego lata w Gminnym Centrum Kulturalno-Edukacyjnym. Do Borka Strzelińskiego zjechali muzycy tworzący Big-Band i Projekt Muzyczny „Americana”.
Wszyscy są studentami Politechniki Wrocławskiej zafascynowanymi tradycyjnym brzmieniem orkiestr big-bandowych z lat 30. i 40. ubiegłego wieku. W repertuarze mają klasyczne utwory swingowe, musicalowe i tematy filmowe. Oba zespoły wspaniale uzupełniają się na estradzie, dzięki czemu słuchacze uczestniczą w koncercie brawurowo wykonywanych światowych evergreenów. Wakacyjny koncert, z którym zawitali do Borka Strzelińskiego, zatytułowali „Mamma Mia!”. Zbieżność z przebojem Abby nie była przypadkowa.
PM „Americana” prowadzi Marta Kierska-Witczak a Big-Band Wojciech Nycz, który jest również aranżerem zespołów. Sala w Borku Strzelińskim kolejny raz sprawdziła się jako miejsce koncertów. Zadbali o to organizatorzy, a szczególnie Paweł Ożga, który sprawił, że scena była odpowiednio oświetlona, a estrada i widownia odpowiednio nagłośniona.
Koncert trwał sporo dłużej niż pierwotnie planowano, a wszystko to za sprawą melomanów, którzy dopominali się kolejnych bisów, a muzycy bawili się równie dobrze jak słuchacze. Zarówno muzycy, jak i organizatorzy zapewniali, że „Americana” i Big-Band odwiedzą jeszcze Borek Strzeliński.

komentarze   

Permalink1 0 Pol
RE: Mamma Mia... w Borku Strzelińskim!
2017-07-17 11:13 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież