Konkurs na cudaka z ziemniaka cieszył się sporym zainteresowaniem. fot.S.Zawer

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Przez niektórych niedoceniany lub nawet wyśmiewany. Dla innych ulubiony, a dla wybrańców jest inspiracją. O czym mowa? Oczywiście, o ziemniaku. Sołtys, rada sołecka Borka Strzelińskiego i Gminna Biblioteka Publiczna w Borowie zaprosiła smakoszy i fanów ziemniaczanych potraw na II Gminny Dzień Ziemniaka.
W ramach ziemniaczanego święta odbyły się cztery konkursy. Swoje ziemniaczane potrawy zaprezentowały: Celina Stasienko, Wiktoria Stasienko, Monika Borelowska, Krystyna Piskorz, Joanna Frydlewicz, Elżbieta Kluczewska, Janina Kozula, Janina Pietrzak, Irena Żurawska, Anna Krawczyk i Bożena Serchan. W konkursie obierania ziemniaków na czas,najlepiej poradziły sobie Elżbieta Kluczewska wśród dorosłych, Maja Kulik (młodzież) i Agata Majchrzycka (dzieci). Ponadto fani ziemniaka rywalizowali w konkursie Cudaka z ziemniaka, tylko w kategorii dzieci oraz na rymowankę o ziemniaku. W tym drugim konkursie nagrodę otrzymała Irena Żurawska za taką oto rymowankę: „Ziemniaki, kartofle, pyrki i grule / dziś swoje święto mają. / Gosposie je przyrządziły / i na ucztę zapraszają”.
Ziemniaczana feta odbyła się w ostatni piątek września w Gminnym Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Borku Strzelińskim. Organizatorzy przygotowali nagrody dla wszystkich uczestników ziemniaczanych konkursów. A o miłą, muzyczno-ludowo-folkową atmosferę zadbały Ślężanki.
Obieranie ziemniaków na czas to wyśmienita zabawa. fot.K.Sandałowicz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież