Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Drugi raz z rzędu podopieczni borowskiego GOPS-u mogli skorzystać z pomocy wrocławskiego Banku Żywności. - Nasza współpraca z Bankiem Żywności rozwija się - powiedziała Beata Zych, kierowniczka GOPS-u.
- Żywność z Banku Żywności trafiła do ok. 200 naszych podopiecznych – powiedziała Beata Zach. - Tym razem, wspólnie z BŻ zaprosiliśmy naszych podopiecznych także na zajęcia warsztatowe. Beata Działa prowadziła zajęcia o prawach, jakie przysługują nam jako konsumentom i jak zarządzać domowym budżetem. Natomiast Damian Klubiński prowadził warsztaty kulinarne. Zajęcia trwały dwa dni. W środę (15 listopada br. - red.) szkoliliśmy się z zasad właściwego odżywiania się, a dzień następny poświęcony został edukacji ekonomicznej – poinformowała nas kierowniczka GOPS-u.
Po warsztatach o prawach konsumentów rozmawialiśmy z jedną z uczestniczek szkolenia. - Najciekawsza z mojego punktu widzenia była ta część warsztatów, która została poświęcona prawom konsumentów – powiedziała pani Wioletta. - Na co dzień przy każdych zakupach staram się czytać metkę dołączoną do produktu. Nawet to, co jest napisane drobnym drukiem. Mimo wszystko zdarzyło mi się, że czegoś nie zauważyłam i miałam później problem z reklamacją. Na dzisiejszym spotkaniu prowadząca zajęcia pani przypomniała, jakie prawa mamy jako konsumenci. W przystępny sposób, posługując się przykładami, wyjaśniła, ile mamy czasu na złożenie reklamacji i gdzie należy udać się, kiedy mamy problem z zakupionym towarem – dodała nasza rozmówczyni.
- Jestem trenerem w ramach pomocy żywnościowej i zajmuje się prowadzeniem warsztatów ekonomicznych – powiedziała Beata Działa. - Zajęcia podzielone są na dwie części. W pierwszej rozmawiamy o prowadzeniu budżetu domowego, a w drugiej mówimy o prawach konsumentów. Mówię np. o pułapkach kredytowych, zachęcam do czytania umów przed podpisaniem czegokolwiek, a nie po. Zauważyłam, że uczestnicy warsztatów mają zdecydowanie więcej pytań dotyczących nas, jako konsumentów, nabywców towarów w sklepach, niż zasad prowadzenia budżetu domowego – wyjaśniła pani Beata.
Warsztaty odbywające się w ramach pomocy wrocławskiego BŻ okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Uczestnicy byli zadowoleni, a prowadzący mieli satysfakcję, że mówią o rzeczach ważnych dla podopiecznych borowskiego GOPS-u.

komentarze   

Permalink2 +3 spajker
RE: Żywność i warsztaty dla potrzebujących
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/725440/oszust-oferowal-200-tysiecy-gwiezdzie-ekstraligi-zatrzymal-go-prezes-klubu
2017-12-06 15:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +6 spajker
RE: Żywność i warsztaty dla potrzebujących
od dziesiątek lat jest tak że jak ktoś się do szkoły nie nadaje to robi na budowie. dzisiaj ukraiński i polski bolek budowlany chce mieć 6 na rękę i pracę na legalu czyli druga 6-tka na zus i na pit leci.
ci od rozdawania pomocy niech o tym wiedzą. lenistwo i pasożytnictwo ma różne twarze.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/ile-zarabia-sie-w-budowlance-wywiad-z-maciejem-benertem/pxebr57
2017-12-05 12:34 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież