Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Drugi raz z rzędu podopieczni borowskiego GOPS-u mogli skorzystać z pomocy wrocławskiego Banku Żywności. - Nasza współpraca z Bankiem Żywności rozwija się - powiedziała Beata Zych, kierowniczka GOPS-u.
- Żywność z Banku Żywności trafiła do ok. 200 naszych podopiecznych – powiedziała Beata Zach. - Tym razem, wspólnie z BŻ zaprosiliśmy naszych podopiecznych także na zajęcia warsztatowe. Beata Działa prowadziła zajęcia o prawach, jakie przysługują nam jako konsumentom i jak zarządzać domowym budżetem. Natomiast Damian Klubiński prowadził warsztaty kulinarne. Zajęcia trwały dwa dni. W środę (15 listopada br. - red.) szkoliliśmy się z zasad właściwego odżywiania się, a dzień następny poświęcony został edukacji ekonomicznej – poinformowała nas kierowniczka GOPS-u.
Po warsztatach o prawach konsumentów rozmawialiśmy z jedną z uczestniczek szkolenia. - Najciekawsza z mojego punktu widzenia była ta część warsztatów, która została poświęcona prawom konsumentów – powiedziała pani Wioletta. - Na co dzień przy każdych zakupach staram się czytać metkę dołączoną do produktu. Nawet to, co jest napisane drobnym drukiem. Mimo wszystko zdarzyło mi się, że czegoś nie zauważyłam i miałam później problem z reklamacją. Na dzisiejszym spotkaniu prowadząca zajęcia pani przypomniała, jakie prawa mamy jako konsumenci. W przystępny sposób, posługując się przykładami, wyjaśniła, ile mamy czasu na złożenie reklamacji i gdzie należy udać się, kiedy mamy problem z zakupionym towarem – dodała nasza rozmówczyni.
- Jestem trenerem w ramach pomocy żywnościowej i zajmuje się prowadzeniem warsztatów ekonomicznych – powiedziała Beata Działa. - Zajęcia podzielone są na dwie części. W pierwszej rozmawiamy o prowadzeniu budżetu domowego, a w drugiej mówimy o prawach konsumentów. Mówię np. o pułapkach kredytowych, zachęcam do czytania umów przed podpisaniem czegokolwiek, a nie po. Zauważyłam, że uczestnicy warsztatów mają zdecydowanie więcej pytań dotyczących nas, jako konsumentów, nabywców towarów w sklepach, niż zasad prowadzenia budżetu domowego – wyjaśniła pani Beata.
Warsztaty odbywające się w ramach pomocy wrocławskiego BŻ okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Uczestnicy byli zadowoleni, a prowadzący mieli satysfakcję, że mówią o rzeczach ważnych dla podopiecznych borowskiego GOPS-u.