Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prawdziwie rodzinna atmosfera panowała w borowskim urzędzie gminy, kiedy honorowano małżeńskie pary. Prezydent RP odznaczył dostojnych jubilatów za długoletnie pożycie małżeńskie.

Kiedy świętuje się pierwsze rocznice ślubu, życzenia składają zazwyczaj rodzice i przyjaciele. Z czasem do życzeń dołączają się dzieci, synowe, zięciowie, a później wnuki i prawnuki. Tak właśnie było w tym przypadku. Pięć par małżeńskich uhonorowano medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Odznaczenie nadaje Prezydent RP a wręczane jest w urzędach gmin lub miast, często w tych samych salach, gdzie małżonkowie wypowiadali uroczyste TAK.

Medal Za długoletnie pożycie małżeńskie ustanowiono w 1960 r. i jest to cywilne odznaczenie państwowe. - Medal ten jest podziękowaniem za wszystko co tworzyliście państwo przez te wszystkie lata jako małżeństwo i rodzina – powiedziała, witając gości, Elżbieta Kamińska, kierownik USC. W uroczystości wręczenia medali uczestniczyli, oczywiście, sami zainteresowani, czyli pary małżeńskie, które obchodziły 50 rocznicę ślubu, rodziny i przedstawiciele samorządu. Gminę Borów reprezentowali Grażyna Kosińska, przewodnicząca rady i wójt Waldemar Grochowski.

Medalem odznaczono: Genowefę i Franciszka Łukasiewiczów z Michałowic, Stanisławę i Franciszka Majewskich z Borowa, Adolfa i Anielę Majewskich, mieszkających w Stogach, Zofię i Boleslawa Raków, z Boguszyc, a także Marię i Kazimierza Szumnych mieszkających w Piotrkowie Boroweskim. Podniosła uroczystość była dla wszystkich wspaniałą okazją do złożenia jubilatom życzeń. Wzruszeni małżonkowie z uśmiechem przyjmowali życzenia zdrowia, pociechy z dzieci i wnuków. - Z okazji jakże pięknych złotych godów życzymy Wam, abyście dalej szli przez życie zawsze razem, zawsze uśmiechnięci, zawsze pewni swoich uczuć Życzymy również szczęścia, pomyślności, dobrego zdrowia i rodzinnej radości na jeszcze wiele, wiele wspólnych lat – powiedziała prowadząca uroczystość Elżbieta Kamińska. Równie szczere i serdeczne życzenia złożyli małżonkom obecni na uroczystości samorządowcy. Sto lat, Szanowni Jubilaci! Sto lat!

 

 

Komentarze   

Permalink2 +1 KAZIMIERZ SPRYTNY
RE: Pięćdziesiąt lat wspólnego życia i miłości
NIC MI TAK W ŻYCIU NIE DAŁO PO PALIĆ ANI 2 WOJNA ŚWIATOWA ANI STAN WOJENNY JAK DWIE MOJE BYŁE
2018-01-01 00:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 -2 spajker
RE: Pięćdziesiąt lat wspólnego życia i miłości
odznaczenie jest świeckie. wyjaśnienie w linku poniżej.

https://www.o2.pl/artykul/kobieta-wypedzala-z-corki-i-meza-demony-teraz-nie-moze-sie-do-nich-odzywac-6203600378402945a
2017-12-30 11:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz