Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nie wszystkie szkolne przedmioty są przez uczniów lubiane. Za najtrudniejszą uchodzi matematyka, chociaż i tę można polubić.

Szkoła w Borku Strzelińskim realizuje innowacyjny program nauczania matematyki.

W ramach akcji mBanku uczniowie tamtejszej szkoły uczą się trudnych acz pożytecznych działań na liczbach i innych matematycznych umiejętności. W tym etapie realizacji projektu dzieci uczestniczyły również w zabawach ruchowych na sali gimnastycznej, połączonych z rozwiązywaniem zadań matematycznych . Rozwiązywanie zadań wymagało współpracy, czyli umiejętności pracy w zespole. Starsze dzieci wybrały się na wycieczkę do supermarketu. Zadania tekstowe, rozwiązywane przez dzieci, dotyczyły obliczeń ilości składników potrzebnych do przygotowania obiadu, koszt zakupu składników po przeciętnych cenach oraz kaloryczności potraw i wartości odżywczych. Młodsze dzieci urządziły sobie minimarket w klasie i tam rozwiązywały podobne zadania.

Najatrakcyjniejszy był jednak ostatni listopadowy piątek. Ponad 40 uczniów wzięło udział w Nocnym Graniu. Grano, oczywiście, w matematyczne gry i bawiono się rozwiązywaniem matematycznych, logicznych i strategicznych zagadek. Wszyscy dobrze się bawili, zwłaszcza że w przerwie między kolejnymi zadaniami... serwowano pizzę. Nie koniec na tym. Na wszystkich uczestników Nocnego Grania czekały nagrody.

 

 

Dodaj komentarz