W Nocnym Graniu uczestniczyło prawie pięćdziesięcioro dzieci. Foto: SP BS

Nie wszystkie szkolne przedmioty są przez uczniów lubiane. Za najtrudniejszą uchodzi matematyka, chociaż i tę można polubić.

Szkoła w Borku Strzelińskim realizuje innowacyjny program nauczania matematyki.

W ramach akcji mBanku uczniowie tamtejszej szkoły uczą się trudnych acz pożytecznych działań na liczbach i innych matematycznych umiejętności. W tym etapie realizacji projektu dzieci uczestniczyły również w zabawach ruchowych na sali gimnastycznej, połączonych z rozwiązywaniem zadań matematycznych . Rozwiązywanie zadań wymagało współpracy, czyli umiejętności pracy w zespole. Starsze dzieci wybrały się na wycieczkę do supermarketu. Zadania tekstowe, rozwiązywane przez dzieci, dotyczyły obliczeń ilości składników potrzebnych do przygotowania obiadu, koszt zakupu składników po przeciętnych cenach oraz kaloryczności potraw i wartości odżywczych. Młodsze dzieci urządziły sobie minimarket w klasie i tam rozwiązywały podobne zadania.

Najatrakcyjniejszy był jednak ostatni listopadowy piątek. Ponad 40 uczniów wzięło udział w Nocnym Graniu. Grano, oczywiście, w matematyczne gry i bawiono się rozwiązywaniem matematycznych, logicznych i strategicznych zagadek. Wszyscy dobrze się bawili, zwłaszcza że w przerwie między kolejnymi zadaniami... serwowano pizzę. Nie koniec na tym. Na wszystkich uczestników Nocnego Grania czekały nagrody.

 

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także