Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Poszukiwanie i znalezienie pracy, to dwie strony naszej aktywności na rynku pracy. Jest jeszcze trzecia, czyli rozpoczęcie działalności na własny rachunek. Można samemu, można z pomocą urzędu pracy.

W drugiej połowie ubiegłego roku Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy ogłosił nabór wniosków do programu „Dolnośląskie Kobiety Biznesu”. W październiku 2017r. ogłoszono listę beneficjentek unijnych dotacji. Jedną z nich okazała się Katarzyna Adamiszyn z Borowa. - Od kiedy zaczęłam zajmować się zarządzaniem nieruchomościami (tj. od 2013 r – red.), wiedziałam, że jest to mój pomysł na siebie – powiedziała nasza rozmówczyni. - Kiedy przeczytałam w „Słowie Regionu”, że urząd pracy ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie dla kobiet, które chcą założyć firmę, postanowiłam spróbować. Okazało się, że procedura składania wniosku jest prosta, a wypełnienie formularza nie jest skomplikowane – przyznała pani Kasia. Po około dwóch miesiącach od złożenia wniosku ogłoszono wyniki naboru. Zanim jednak pieniądze wpłynęły na bankowy rachunek, trzeba było przejść jeszcze jeden etap weryfikacji. - Po zakwalifikowaniu się do projektu zostałam skierowana na dwa szkolenia. Pierwsze dotyczyło podstaw prowadzenia działalności gospodarczej, wypełniania np. zgłoszenia do ZUS czy wypełnienia pierwszej deklaracji podatkowej. Drugie, marketingu i technik sprzedaży. Podsumowaniem obu szkoleń było napisanie biznes planu swojej firmy. Należało bardzo szczegółowo zaplanować na co przeznaczone zostaną środki z otrzymanej dotacji unijnej, zrobić rachunek zysków i strat na najbliższe dwa lata.

Przechodząc do sedna sprawy należy powiedzieć, że nowo powstała w Borowie firma, to „Wspólna Chata”. - Zajmuję się zarządzaniem wspólnotami mieszkaniowymi w zakresie obsługi administracyjnej, księgowo-rachunkowej i technicznej. Planuję np. przeglądy techniczne obiektów budowlanych, zajmuję się również doradzaniem w zakresie planowania i realizacji inwestycji związanych z utrzymaniem budynków. Co jest bardzo ważne. Właściciele nieruchomości często...
Wiecej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

Permalink2 +4 teresa
bez zasiłku
zwolniona z pracy ( likwidacja stanowiska ) 50+ nawet nie dostałam zasiłku dla bezrobotnych ! , bo nie zarabiałam tej najniższej krajowej !!! ( a tu akurat pracodawca takie stawki ustalał ) i tyle lat mojej pracy w ogóle nie miało znaczenia ! Myślę że takie osoby trzeba tym bardziej wspierać, bo mało zarabiały ! a ja usłyszałam od pani w urzędzie tylko tyle że jestem w trudnej sytuacji !!! i takie wsparcie miałam ze strony urzędu pracy !!!
2018-03-05 20:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +12 spajker
RE: Najważniejsze, żeby mieć pomysł na siebie
jaiś czas temu zadzwoniłem do urzędu pracy i mówię, dawać mi tu panią do pracy. urząd mnie ofuknął i powiedział że nie przyjmie mojego zgłoszenia bo jest seksistowskie i dyskryminuje ludzi ze względu na płeć a poza tym jak mi zależy na tym aby oni mi dali pracownika to mam wypełnić 4 tony formularzy. koniec końców przyszedł the-bill płci żeńskiej i jak zobaczył co to praca to uciekł po kilku dniach bez pożegnania.
poza tym brakuje konkretu, kucharza, murarza, mechanika, wulkanizatora. urzędy szkolą designera, programistę c++, specjalistę public relations, specjalistę human resources, IT managerów, kreatorów stron internetowych, copywriterów, standupperów, którym jak się sznurówka w bucie rozwiąże to przez fejsa wzywają serwisanta sznurowadeł a jak zabraknie pieniędzy to proszą mamę emerytkę o pomoc.
2018-03-05 13:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz