Zawiedziony Ryszard Sinicki opowiedział o nieprzyjemnościach, jakie spotkały go ze strony proboszcza

Utrata bliskiej osoby zawsze jest trudna dla wszystkich najbliższych. Po śmierci ojca Ryszard Sinicki rozpoczął organizację pogrzebu. Niespodziewanie trudności spotkały go w kościele pw. Św. Jana Nepomucena w Zielenicach. Cała ceremonia nie wyglądała tak, jak oczekiwał nasz rozmówca. Co oburzyło rodzinę zmarłego, która ma teraz ogromny żal do proboszcza?

W Wielką Sobotę zmarł 81-letni ojciec mieszkańca Zielenic Ryszarda Sinickiego. Ze względu na oktawę Wielkiej Nocy, pogrzeb w rzymskokatolickiej parafii pw. Św. Jana Nepomucena mógł odbyć się dopiero w czwartek. Był to niezwykle przykry czas dla całej rodziny. Poza wieloma sprawami organizacyjnymi ceremonii, nasz rozmówca musiał też poszukać organisty, gdyż lokalny organista był wtedy niedostępny.

- Każdy mieszkaniec składał się na organy parafialne. Organista zaczął robić próbę, a ksiądz proboszcz Tomasz Zembela zabronił mu na nich grać. Nie dopuścił innego organisty do organów, jakby były jego. Musiał użyć własnych organów, ale był sytuacją bardzo zdziwiony. Gra od wielu lat w innych parafiach i nigdy nie zdarzyło się, żeby ksiądz nie udostępnił organów – mówił zbulwersowany Ryszard Sinicki.

 

Co przeszkadzało?

To jednak nie wszystko. Nieprzyjemna sytuacja miała też miejsce w czasie samej ceremonii pogrzebowej. - Trumna została ustawiona blisko ołtarza. W domu było nas dziesięcioro, dlatego siostra zaproponowała, aby ustawić krzesła najbliższych wokół trumny. To też przeszkadzało księdzu. Nie był przygotowany do Mszy św. Nie wspomniał nawet o moim Zmarłym Ojcu, że przeżył rzeź na Wołyniu, przeżył wojnę i miał 35 wnuków i prawnuków. Wychował dziesięcioro dzieci. Zawsze przyjmował księdza i chodził na Msze św.– powiedział zawiedziony Sinicki.

Jak dodał, w takiej sytuacji ksiądz powinien uszanować wolę rodziny zmarłego. O wszystkim został wcześniej poinformowany. Jednak podczas Komunii Świętej padły z jego strony słowa niezadowolenia z powodu ustawienia krzeseł. To oburzyło naszego rozmówcę i wszystkich zgromadzonych na pogrzebie.

Podkreślił również, że na cmentarzu ksiądz nie podszedł do najbliższej rodziny, aby złożyć kondolencje. Według naszego rozmówcy, powodem takiego zachowania mogą być przede wszystkim pieniądze. Zaznaczył, że podobne sytuacje w Zielenicach już się zdarzały. - To nie jest prywatny folwark, a dobro całej parafii. Niech proboszcz weźmie to do serca, a parafianie ocenią to sami – zakończył Ryszard Sinicki.

Aby poznać powody całego zajścia, zwróciliśmy się do księdza proboszcza Tomasza Zembeli. W ten sposób próbowaliśmy potwierdzić czy opisane sytuacje miały miejsce. Jak stwierdził proboszcz, nie obchodzi go to, co napiszemy i nie ma potrzeby wypowiadania się na ten temat.

To przykre zajście, towarzyszące rodzinie zmarłego w...
Wiecej w wydaniu papierowym.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
W&W.
RE: Nieprzyjemna sytuacja podczas ceremonii pogrzebowej
Pazerność na władzę, pazerność na pieniądze. Sekta szekli żeruje na powojennym dorobku Polski.
0
Gravatar
spajker
RE: Nieprzyjemna sytuacja podczas ceremonii pogrzebowej
https://vod.pl/programy-onetu/reportaze-onetu-konflikt-w-parafii/xz1n90d#0jonasz czy judasz? sługa czy despota? żyd czy następca żyda?
0
Gravatar
spajker
RE: Nieprzyjemna sytuacja podczas ceremonii pogrzebowej
jonasz powiedziała :
abc powiedziała :
No proszę, to Ty prowadzisz spór? A z kim? Czy twoje studia erystyczne nauczyły Cię być sędzią we własnej sprawie? Ustalasz wynik sporu ( meczu) na 0-4.Czy strona sporu może obwieszczać światu swoją wygraną na podstawie własnego widzimisię? Skąd wiesz, że kogokolwiek przekonałeś? Ja mam przeciwne wrażenie. Właściwie każdy Twój wywód spotkał się z kontrargumentacją co najmniej jednego forumowicza. Odpowiedz wszystkim, nie jednemu, Na strojenie głowy w laur jeszcze nie czas, poczekaj niech inni Cię przyozdobią.
To nie były merytoryczne argumenty. Dlatego wygrywam. Logiczne..
logiczne? porzuć pychę i żyj za swoje zarobione pieniądze a nie za przymusową jałmużnę płaconą przez państwo na utrzymanie twojego miejsca pracy. prawda cię wyzwoli jonaszu a prawda jest taka że pieniądze i władza psują ludzi. nie jesteś sługą, jesteś despotą korzystającym z monopolu. zrób teraz uczciwe menu i dokonaj wyceny swoich usług, wstęp do twojej firmy to cena a, twoje kazanie to cena b, twój śpiew to cena c, twoje zapewnienia o życiu w niebie to cena d, i tak dalej. masz szansę wygrać bo alternatywą dla pochówku w twoim miejscu pracy jest pochówek z udziałem kapłana marksizmu w remizie strażackiej. uczciwie powiedz swoim klientom że pogrzeb musi kosztować 3 tys bo zdarza się rzadko, stąd taka cena. zaproponuj swoim klientom aby zwiększyli śmiertelność to i cena za pochówek spadnie. wygrasz wtedy kiedy ludzie przyjdą do ciebie nie ze strachu przed diabłem ale z własnej woli nieskażonej obietnicami bez pokrycia serwowanymi przez hipokrytę.

0
Gravatar
jonasz
argumenty
abc powiedziała :
No proszę, to Ty prowadzisz spór? A z kim? Czy twoje studia erystyczne nauczyły Cię być sędzią we własnej sprawie? Ustalasz wynik sporu ( meczu) na 0-4.Czy strona sporu może obwieszczać światu swoją wygraną na podstawie własnego widzimisię? Skąd wiesz, że kogokolwiek przekonałeś? Ja mam przeciwne wrażenie. Właściwie każdy Twój wywód spotkał się z kontrargumentacją co najmniej jednego forumowicza. Odpowiedz wszystkim, nie jednemu, Na strojenie głowy w laur jeszcze nie czas, poczekaj niech inni Cię przyozdobią.
To nie były merytoryczne argumenty. Dlatego wygrywam. Logiczne..

0
Gravatar
spajker
RE: Nieprzyjemna sytuacja podczas ceremonii pogrzebowej
abc powiedziała :
No proszę, to Ty prowadzisz spór? A z kim? Czy twoje studia erystyczne nauczyły Cię być sędzią we własnej sprawie? Ustalasz wynik sporu ( meczu) na 0-4.Czy strona sporu może obwieszczać światu swoją wygraną na podstawie własnego widzimisię? Skąd wiesz, że kogokolwiek przekonałeś? Ja mam przeciwne wrażenie. Właściwie każdy Twój wywód spotkał się z kontrargumentacją co najmniej jednego forumowicza. Odpowiedz wszystkim, nie jednemu, Na strojenie głowy w laur jeszcze nie czas, poczekaj niech inni Cię przyozdobią.
jesteś umysłowo w jednej lidze z jonaszem. dlaczego go obszczekujesz?

0
Gravatar
abc
do JONASZA
No proszę, to Ty prowadzisz spór? A z kim? Czy twoje studia erystyczne nauczyły Cię być sędzią we własnej sprawie? Ustalasz wynik sporu ( meczu) na 0-4.Czy strona sporu może obwieszczać światu swoją wygraną na podstawie własnego widzimisię? Skąd wiesz, że kogokolwiek przekonałeś? Ja mam przeciwne wrażenie. Właściwie każdy Twój wywód spotkał się z kontrargumentac ją co najmniej jednego forumowicza. Odpowiedz wszystkim, nie jednemu, Na strojenie głowy w laur jeszcze nie czas, poczekaj niech inni Cię przyozdobią.
0
Gravatar
spajker
ryzeuszu jonaszu czytaj
nie jestem twoją własnością a zatem nie pouczaj mnie proszę jak twojego stada co powinienem a czego nie powinienem. mi nie brakuje argumentów ale tobie brakuje pieniędzy i uczciwości. powiedz tej rodzinie że zapłącili mało i otrzymali usługe drugiej a nie pierwszej jakości. tylko tyle i aż tyle. opas z torunia , którego jesteś naśladowcą skutecznie zniweczy skutki chrztu polski. w zakresie konieczności dokształcenia to podpowiedz mi proszę wielebny jak to się robi aby nie pracując mieć stajnię samochodów, aby nie pracując mieć majątek w nieruchomościac h większy niż skarb państwa, aby śpiewająco zawodząc kiczem mieć słuchaczy tyle co rolling stones, napisz wielebny dlaczego w pracy pijesz alkohol. a twoi koledzy po fachu molestują młodzież. temat jest jeden. chamstwo, hipokryzja i roszczeniowość ludzi mówiących o sobie że są skromnymi sługami boga. napisz tu wielebny na SR co to był synod trupi a ja sam wykuję dla ciebie medal. twoją córkę uczynię papieżem. przyjmij wielebny do wiadomości że SR to nie podręcznik erytrystyki ani ambona do głoszenia twoich herezji. nie prowadź sporów wielebny, porzuć myśl o zwycięstwie za wszelką cenę. mylić się, zarabiać, chlać, palić i kopulować to rzecz ludzka. wiesz kto jest przywódcą duchowym narkomaów? nie nie nie wojtyła ale kotański, który dawał w kanał i rozumiał narkomanów lepiej niż kremówkojad.
0
Gravatar
Jonasz
widzący
spajker powiedziała :
Jonasz powiedziała :
[quote name="spajker"]https://moto.onet.pl/aktualnosci/ksiadz-za-kierownica-citroena-mial-37-promila-alkoholu/89dvh7n?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularnedobrze jest mieć dystans do siebie i do innych. sam cieśla z nazaretu przerobił wodę na wino i rozwalił stoliki handlujących w świątyni żydów. jego się nie czepiają. on chyba miał tylko sandały zamiast maybacha i imperium w toruniu a i tak go ukatrupili. dobrze jest mieć kontakt z aktualna rzeczywistością jakakolwiek by ona nie była.
Rozumiem, że zabrakło jkonstruktywnych argumentów na ten temat więc wyciągamy coś co nie dotyczy tej sprawy. To błąd logiczny. W erytyce oznacza przyznanie się do przegranej. Brak ci argumentów na ten temat więc wyciągasz zupełnie inne sprawy nie dotyczące tego artykułu. 4:0 dla mnie. Zastosowałeś niedozwoloną w erystyce dywersję: Widząc, że zaczynasz przegrywać, rozpoczynasz mówić zupełnie o czymś innym, jak gdyby to było argumentem przeciwnym (bezczelne, kiedy nie dotyczy to w ogóle tematu dyskusji).
nie w erytyce ale w erytrystyce wielebny jonaszu. argumenty logiczne już przedstawiłem. oto despotyczny opas , uniżony sługa firmy świadczącej usługi liturgiczne ciągnącej na kroplówce z budżetu źle traktuje swojego klienta. takim działaniem zraża on do swojej firmy innych klientów i demonstruje swoją faryzjeską hipokryzję....Erystyka to sztuka prowadzenia sporów. Wystarczy się nieco kształcić aby umieć je prowadzić zgodnie z zasadami uczciwości. Tobie brakuje argumentów więc próbujesz nie odnosić się do artykułu tylko atakujesz rozmówcę i zmieniasz temat. Załóż sobie swój wątek na inny temat jeśli chcesz mówić o czymś co się nie odnosi do tego artykułu. Ten dotyczy artykułu i tylko do niego się należy odnosić.

0
Gravatar
spajker
RE: Nieprzyjemna sytuacja podczas ceremonii pogrzebowej
Jonasz powiedziała :
spajker powiedziała :
https://moto.onet.pl/aktualnosci/ksiadz-za-kierownica-citroena-mial-37-promila-alkoholu/89dvh7n?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularnedobrze jest mieć dystans do siebie i do innych. sam cieśla z nazaretu przerobił wodę na wino i rozwalił stoliki handlujących w świątyni żydów. jego się nie czepiają. on chyba miał tylko sandały zamiast maybacha i imperium w toruniu a i tak go ukatrupili. dobrze jest mieć kontakt z aktualna rzeczywistością jakakolwiek by ona nie była.
Rozumiem, że zabrakło jkonstruktywnych argumentów na ten temat więc wyciągamy coś co nie dotyczy tej sprawy. To błąd logiczny. W erytyce oznacza przyznanie się do przegranej. Brak ci argumentów na ten temat więc wyciągasz zupełnie inne sprawy nie dotyczące tego artykułu. 4:0 dla mnie. Zastosowałeś niedozwoloną w erystyce dywersję: Widząc, że zaczynasz przegrywać, rozpoczynasz mówić zupełnie o czymś innym, jak gdyby to było argumentem przeciwnym (bezczelne, kiedy nie dotyczy to w ogóle tematu dyskusji).
nie w erytyce ale w erytrystyce wielebny jonaszu. argumenty logiczne już przedstawiłem. oto despotyczny opas , uniżony sługa firmy świadczącej usługi liturgiczne ciągnącej na kroplówce z budżetu źle traktuje swojego klienta. takim działaniem zraża on do swojej firmy innych klientów i demonstruje swoją faryzjeską hipokryzję. pracownik watykanu nakłania innych do skromności i posłuszeństwa i zamiast nadstawić drugi policzek to pokazuje kły. z takim traktowaniem klienta to żadna firma nie pociągnie dłużej niż tydzień. myślę że despota jaruzelski nie potraktował tak obcesowo rodziny zmarłego jak ty jonaszu. coś tam nowego w erytrystyce mi wynajdziesz?

0
Gravatar
Jonasz
4:0
abc powiedziała :
CYTAT: A konstruktywnie na zarzuty? Bo to co piszesz jest ogólnikiem. nie odnoszącym się do konkretnej sytuacji. W dyskusji potrzebne są adekwatne argumenty. Nie dałeś ich więc przegrywasz. 2;0 dla mnie.Nadużywasz słowa "adekwatny", nie do końca rozumiesz jego znaczenie i jak tego słowa używać. Odsyłam do słowników.
Doczytaj więc słownik. To się douczysz

0

Przeczytaj także