Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nowa gminna oczyszczalnia ścieków ma zagwarantować, że środowisko nie ucierpi. Czy jednak budowlańcy zdążą na czas? I czy wszystko zostanie zrobione tak jak zaplanowano?

Gmina Borów realizuje kolejny etap budowy kanalizacji sanitarnej, na który składa się układanie sieci kanalizacyjnej i budowa oczyszczalni ścieków w Borku Strzelińskim. Przejeżdżając przez Borów, trudno nie zauważyć trwających tam robót drogowych. Utrudnienia dla kierowców i pieszych związane są właśnie z układaniem gminnej kanalizacji. Tymczasem nowa oczyszczalnia ścieków powstaje z dala od uczęszczanych szlaków komunikacyjnych, przy drodze Borek Strzeliński – Kończyce (w gminie Domaniów). Dlatego wybraliśmy się na plac budowy, żeby przekonać się jak tam postępują prace. - Na bieżąco monitorujemy postęp robót i jesteśmy zadowoleni z wykonawcy – powiedział Waldemar Grochowski, wójt Borowa. - Wykonano już gros prac budowlanych. Powstały m. in. żelbetowe zbiorniki bloku technologicznego, retencji ścieków i ścieków oczyszczonych. Wyremontowano zbiornik ścieków dowożonych. Przeprowadzono testy szczelności zbiorników. Wszystkie są szczelne. Na ukończeniu są prace przy sieciach wewnętrznych, wylano fundamenty pod wiaty, na ukończeniu są prace w budynku socjalnym – poinformował nas wójt. W najbliższych dniach do oczyszczalni trafią stalowe elementy wiat, a na budynku socjalno-technicznym kładzione będą tynki i instalacja elektryczna.

Przypomnijmy, że wykonawcą robót w Borku Strzelińskim jest PU-P-H „Otech” z Gorlic, a zakończenie inwestycji planuje się na jesień tego roku.

Komentarze   

Permalink2 0 909
25 lat
a kiedy koniec - może za następne 25 lat /jeszcze nawet nie ma połowy wiosek/ ?!!
2018-06-08 14:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 -1 spajker
RE: Będzie nowa i nowoczesna
ja przed wyborami mam większe osiągnięcia. właśnie konczę kolejną flaszkę. kupiłem ją za własne pieniądze a w cenie jest 23% vat 35% akcyzy i 19% cit. dołożyłem się do budżetu, z którego wynagrodzenia czerpią politycy. politycy na krótko przed wyborami prężą muskuły na tle jakiejś budowy niczym inżynier karwowski z 40-latka. busowa musi być socjalistyczna, społecznie użyteczna, takie przedszkole, w którym lud pracujący miast i wsi będzie szkolił nastęone pokolenia, taka oczyszczalnia ścieków, za którą jakaś ważna unia da medal, jakiś chodnik, po którym przodownicy pracy pójdą budować nową lepszą polskę.
jakie to małe.
2018-06-06 15:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz