Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Dzięki uprzejmości pani Agnieszki otrzymaliśmy zdjęcie przejazdu kolejowego między Borkiem Strzelińskim a Ludowem Śląskim. Z uwagi na wysoką trawę trasa kolejowa jest źle widoczna. Zdaniem Czytelniczki, trzeba wjechać prawie na sam przejazd, aby zobaczyć czy nie nadjeżdża pociąg co stwarza ogromne zagrożenie.
Jako że przebiega on przez odcinek należący do Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie, zwróciliśmy się do tej jednostki z pytaniem, czy tak musi być?. - Do naszych obowiązków należy wykaszanie traw w obrębie pasa drogowego. Swoją pracę wykonaliśmy już jakiś czas temu, natomiast nie możemy brać odpowiedzialności za indolencję służb kolei, do których należy utrzymanie torowisk i przyległych terenów zielonych. Żeby zwiększyć widoczność na przejeździe kolejowym, nie wystarczy wykoszenie jedynie pasa drogowego, ale także skarp i pasów przyległych do torowiska - wyjaśniał specjalista z PZD Jan Mandziak. Dodał, iż jego jednostka nie ma prawa wykonywania prac na terenie należącym do kolei.

Komentarze   

Permalink4 +1 ??????
RE: Można wjechać pod pociąg...
Na tym przejeździe jest przecież sygnalizator, więc "uprzejma" pani Agnieszka nie powinna wjechać pod pociąg!!!!
2018-07-02 13:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +3 spajker
RE: Można wjechać pod pociąg...
w warszawie nadmiar roślinności zjadają stada owiec, problemy z barszczem sosnowskiego załatwiają owce. nie potrzeba ogłaszać przetargu na wykoszenie wysp na wiśle albo nie trzeba wołać strażaków do neutralizacji barszczu sosnowskiego.
jeden koleś z owcami z okolicy mógłby załatwić sprawę.
no ale barany nie poproszą owiec o pomoc.
2018-06-26 14:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +13 RR
do weryfikacji
Panie Mandziak z PZD: Jak Pan nazwie Wasze wywiązywanie się z obowiązków dot infrastruktury na drogach powiatowych? Od dawna jesteście informowani o nieprawidłowościach w oznakowaniu, uszkodzeniach nawierzchni itp, na które do dnia dzisiejszego nie ma żadnej reakcji.
2018-06-26 12:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +3 Kantyna
Można wjechać pod pociąg...
Specjaliści od indolencji
2018-06-26 11:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz