Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Od dłuższego czasu w całej Polsce utrzymują się wysokie temperatury. Najbardziej poszkodowani takim stanem rzeczy są rolnicy. Po powołaniu przez wojewodę komisji suszowych rozpoczęło się szacowanie szkód. Zgodnie z zarządzeniem wojewody komisje wyjeżdżały w teren, żeby na miejscu dokonać oględzin upraw. - W gminie Borów złożono 127 wniosków o oszacowanie szkód na areale ok. 1,4 tys. ha – poinformowała nas Krystyna Stachowska, z UG w Borowie. Już dziś można powiedzieć, że susza spowodowała poważne straty. - Jeżeli chodzi o straty w uprawach, to jest różnie. Ujmując straty procentowo, to najwięcej mieści się w zakresie od 40% do 50%. Zdarzały się pola, gdzie stratę oszacowano na 70%, ale były również ubytki 30%. Szacowaliśmy straty w uprawach zbóż jarych i ozimych.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink2 -5 cześ
do [censored]a spajkera
nie podniecaj się tak [censored]u, każde państwo w UE tak działa i nikt się nie dziwi! jak ci się nie podoba to jedź na Białoruś!!!
2018-08-21 19:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +7 spajker
RE: Susza w gminie Borów
"Po powołaniu przez wojewodę komisji suszowych". jak świeci słońce powołuje się komisję suszową, która rozda pieniądze za to że świeci słońce. jak spadnie deszcz to urzędnik powoła komisję powodziową i rozda pieniądze za to że spadł deszcz.
do powoływania rad i komisji koniecznych jest 2 miliony urzędników funkcjonujących w polsce. powołuje się urząd pracy aby zapewniał ludziom pracę bo bezrobocie. powołuje się agencje zatrudnienia, które ściągają pracowników z pakistanu bo brak rąk do pracy.
poddaję do "procedowania" powołanie komisji do spraw ciemności , która nastanie dzisiaj w nocy. przy takiej ciemności uczniowie nie moga się uczyć a i rośliny rolnikom rosnąć nie chcą. nowa komisja zaradzi tej sytuacjiw unii eurpjeskiej jest komisja do spraw ocieplenia klimatu. urzędnicy lecą na takie spotkania odrzutowcem, który spala 3 tony paliwa na godzine lotu. później komisja pluska się w krytym basenie podgrzewanym energią elektryczną i rozmyśla co by tu zrobić aby na globie tak ciepło nie było.
to już jest kraj rad.
2018-08-21 16:48 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz