Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Niespełna 100 tys. zł kosztowała przebudowa boiska wielofunkcyjnego w Borku Strzelińskim. W uroczystym przekazaniu mieszkańcom inwestycji uczestniczyli samorządowcy z wójtem Waldemarem Grochowskim i Mariuszem Majewskim, sekretarzem gminy na czele, sołtys Maria Czernecka i Dorota Kawałko-Wrona, dyrektor szkoły w Borku Strzelińskim. Inwestycja została tak pomyślana, żeby mogły z boiska mogły korzystać zarówno uczniowie jak i mieszkańcy wioski.
Przebudowa polegała na wykonaniu obramowania i profilowaniu boiska. Wymienione zostało podłoże, powstała nowa podbudowa i wymieniono nawierzchnię boiska. Na nowej nawierzchni wyznaczona pola gry dla amatorów piłki ręcznej, piłki siatkowej i koszykowej a także tenisa ziemnego. W uroczystości przekazania boiska lokalnej społeczności uczestniczył również ks. Wiesław Szczęch, który poświęcił odnowiony obiekt sportowy.
Przebudowa kosztowała 98,4 tys. zł z czego 25 tys zł stanowiła dotacja pozyskana w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” organizowanego przez Województwo Dolnośląskie.
Dodaj komentarz