Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jedną z form obchodów 100-lecia Niepodległości Polski w gminie Borów było nagranie płyty z pieśniami patriotycznymi. Wydawnictwo składa się z płyty CD-audio i drukowanego śpiewnika. W nagraniu płyty uczestniczyli dorośli mieszkańcy gminy i uczniowie.
W projekcie wzięli udział soliści i lokalne chóry. I tak zespół wokalny PSP w Borku Strzelińskim śpiewa m.in. „Marsz Pierwszej Brygady” i „Pierwszą Kadrową”, a zespół wokalny PSP z Borowa „Hej, hej, ułani”, „Pałacyk Michla” i „Piechotę”. Zespół wokalny PSP w Zielenicach nagrał „Polski Hymn Narodowy” i „Rotę”. Najbardziej znany, i to nie tylko w naszym powiecie, chór „Veni Lumen” zaśpiewał „Idzie żołnierz borem, lasem”, „O mój rozmarynie” i „Cześć Polskiej Ziemi”.
Płyta zawiera również 10 instrumentalnych nagrań, których można użyć jako podkładu muzycznego do rodzinnego śpiewania pieśni patriotycznych.
W nagraniu wzięło udział łącznie 57 śpiewaków, a zespoły do nagrania przygotowali Mirosława Krawczyszyn (zespół z Zielenic) i Paweł Ożga (zespół z Borowa, Borka Strzelińskiego i chór „Veni Lumen”).
Wydawnictwo zawiera również jubileuszowe przesłanie do słuchaczy Pawła Hreniaka, Wojewody dolnośląskiego, i Waldemara Grochowskiego, wójta Borowa.

Komentarze   

Permalink1 +1 spajker
RE: Zaśpiewali dla Niepodległej
wydawnictwo ma kolory partyjne. polska i jej niepodległość ani też mieszkańcy to nie jest tylko dodatek do partii politycznej.
wstydem jest robić odpust z ważnej rocznicy.
2018-11-07 14:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz