Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Prawie milion złotych zasili w tym roku system oświatowy gminy Borów. Szkoły w Borku Strzelińskim, Borowie i Zielenicach otrzymają środki na dodatkowe zajęcia dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli. - Pieniądze nie są małe, bo jest to prawie 930 tys. zł – powiedział Waldemar Grochowski, wójt Borowa. - Projekt „Dziś przygotowujemy się do jutra” adresowany jest do uczniów i nauczycieli. Uczniowie skorzystają m. in. z dodatkowych zajęć rozwijających ich kompetencje kluczowe, przeprowadzone zostaną testy sprawdzające kompetencje zawodowe. Z zajęć skorzysta ok. 360 uczniów – dodał wójt.
Dla nauczycieli przygotowano szkolenia w 17 blokach tematycznych. Tematem szkoleń będzie m. in. bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, informatyka z drukiem 3D, wykorzystanie metod eksperymentów w zajęciach przyrodniczych i pedagogika specjalna. Oprócz szkoleń ze środków przyznanych na realizację projektu, zakupione zostaną również pomoce dydaktyczne, laptopy, tablety, monitor aktywny, drukarki 3D.
Na 930 tys. zł, które trafią do borowskich szkół, składa się ok. 787 tys. zł ze środków UE, ok. 92 tys. zł z budżetu państwa i ok. 46 tys. zł z budżetu gminy Borów.

Komentarze   

Permalink1 +3 TTTTTTTTTTTTTTTTT
PIASKOWNIA
CZY WÓJT JEST ZORIENTOWANY CO NOCAMI SIE WOZI DO PIASKOWNI W ROCHOWICACH I OD RAZU SIE PRZESYPYJE.
2019-02-14 12:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz