Obradom przysłuchiwali się sołtysiZgodnie z prawem na tę uchwałę radni mają czas do końca czerwca. Za udzieleniem absolutorium przemawiały opinie o wykonaniu budżetu. Czy ktoś był przeciw? Dwa razy w roku, nie licząc nowelizacji budżetu, radni zajmują się tą najważniejszą z uchwał. Pierwszy raz, kiedy uchwalają plan dochodów i wydatków gminy i drugie, kiedy udzielają lub nie udzielają wójtowi absolutorium z wykonania budżetu. Grażyna Kosińska, przewodnicząca rady, zwołała sesję absolutoryjną na czwartek, 25 czerwca br..
Zanim radni przystąpili do głosowania uchwały o udzieleniu wójtowi absolutorium procedowano inne projekty. Wójt zaproponował, żeby do budżetu na 2015 rok wprowadzić zmiany. Wszystkie dotyczyły przesunięcia środków w ramach budżetu, bez powiększania deficytu gm
Maciej Bagiński przedstawił stanowisko komisji rewizyjnej w sprawie absolutoriuminy i bez konieczności zaciągania pożyczki w banku. Największa zmiana dotyczyła przekazania 13,5 tys. zł na remont szkoły w Borku Strzelińskim. Za tę kwotę w dwóch klasach i w sali gimnastycznej odnowiony zostanie parkiet.
Radni potwierdzili uchwałą członkostwo gminy Borów w LGD „Gromnk’ oraz przyjęli sprawozdania finansowe Genowefa Monarcho chciała mieć pewność co do kompetencji rady sołeckiej JeleninaGminnej Biblioteki Publicznej i Samodzielnego Publicznego Zakładu Ambulatoryjnej Opieki Zdrowotnej za rok 2014. Przyjęto również plan zagospodarowania przestrzennego dla Ludowa Śląskiego.
W części poświęconej głosowaniu nad udzieleniem absolutorium wójtowi radni wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej i komisji rewizyjnej z wykonaniu budżetu za 2014 r.. Wszystkie opinie były pozytywne, co przełożyło się na jednogłośne udzielenie wójtowi absolutorium.
Po zakończeniu bloku głosowań, w punkcie porządku obrad przeznaczonym na zapytania i odpowiedzi głos zabrała Genowefa Monarcho. Pani Genowefa jest człońkiną rady sołeckiej w Jeleninie. Jej pytanie do wójta Grochowskiego dotyczyło przebiegu ostatniego zebrania rady sołeckiej w Jeleninie. Chodziło o zmianę przewodniczącego i ewentualne odwołanie członków tej rady. Wójt odpowiedział, że zgodnie ze statutem sołectwa to członkowie rady sołeckiej wybierają spośród siebie przewodniczącego. Natomiast co do odwoływania członków rady sołeckiej, to takie uprawnienie przysługuje jedynie zebraniu wiejskiemu. Po zakończeniu sesji Mariusz Majewski, sekretarz gminy, wskazał zainteresowanej odpowiednie zapisy w statucie sołectwa.







UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także