Ciasne i niebezpieczne zakręty od dekad są zmorą kierowców i mieszkańców Borka Strzelińskiego
Ciasne i niebezpieczne zakręty od dekad są zmorą kierowców i mieszkańców Borka Strzelińskiego
W ostatnich tygodniach sporo pisaliśmy na naszych łamach na temat planów i pomysłów odnośnie rozwiązania problemu przejazdu drogą wojewódzką nr 395 przez Borek Strzeliński. Przypomnijmy krótko, że trasa ta przebiega przez całą wieś, a w środku są dwa ciasne, ostre i niebezpieczne zakręty.
W miejscach tych niejednokrotnie dochodziło do wypadków i wielu niebezpiecznych sytuacji. Dlatego też taki stan rzeczy spędza sen z powiek mieszkańcom Borka Strzelińskiego i wszystkim, dla których problem ten jest ważny. Temat nie jest nowy i znają go doskonale władze gminne, powiatowe i wojewódzkie. O konieczności znalezienia jakiegoś rozwiązania wypowiadały się w ostatnich kilkunastu latach już dziesiątki osób. Niestety, zakręty jak były, tak są. Przez dekady nie zmieniło się praktycznie nic.
W ostatnich dniach o Borku zrobiło się głośno za sprawą pomysłu budowy w miejscu zakrętów ósemkowego ronda. Aby ono powstało, muszą być wyburzone dwa duże budynki, w których mieszka kilka rodzin i znajdują się zakłady pracy. Pomysł ten proponowany jest przez samorząd dolnośląski, a temat przedstawiła radna sejmiku Anna Horodyska.
Propozycji takiego rozwiązania (ronda) przeciwny jest wójt gminy Waldemar Grtochowski. Podobnie pewnie myślą mieszkańcy Borka Strzelińskiego, dla których burzenie kilku obiektów i trwająca wiele miesięcy budowa w centrum miejscowości byłaby bardzo uciążliwa. Dlatego też władze gminne uważają, że dużo lepszym rozwiązaniem jest wybudowanie obwodnicy, o której mówi się już od wielu lat. Zresztą jej budowa pojawiała się w wystąpieniach wielu strzelińskich polityków, którzy punkt ten mieli w swoich programach wyborczych.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Srf
RE: Borek Strzeliński przegrany (drogowo)
ganja powiedziała :
Ja bym powiedział, że Borek wygrany. Pomysł by rozje_bać centrum wioski by auta dłużej spędzały czas w środku wsi jest tak głupi jak min. Szyszko.
Dokładnie tak. Tylko obwodnica, a nie wyburzanie centrum pod "autostradę".

0
Gravatar
Algebra
RE: Borek Strzeliński przegrany (drogowo)
AdamZ. powiedziała :
ap powiedziała :
mieszkam tu 20 lat i o wypadkach na zakretach nie słyszałam :P jakies tam drobne stłuczku a z ruchem tez nie ma dramatu wiec cos tu nie pasuje
Ale za to pewne osoby mogły się lansować na tym temacie, wszak wybory do samorządu nadchodzą wielkimi krokami....
AdamZ. powiedziała :
ap powiedziała :
mieszkam tu 20 lat i o wypadkach na zakretach nie słyszałam :P jakies tam drobne stłuczku a z ruchem tez nie ma dramatu wiec cos tu nie pasuje
Ale za to pewne osoby mogły się lansować na tym temacie, wszak wybory do samorządu nadchodzą wielkimi krokami....
Trafił człek w samo sedno!!!!!!

0
Gravatar
iii
zielenice
mamy niebezpieczny zakręt w Zielenicach /kostka/ i cisza !!
0
Gravatar
AdamZ.
RE: Borek Strzeliński przegrany (drogowo)
ap powiedziała :
mieszkam tu 20 lat i o wypadkach na zakretach nie słyszałam :P jakies tam drobne stłuczku a z ruchem tez nie ma dramatu wiec cos tu nie pasuje
Ale za to pewne osoby mogły się lansować na tym temacie, wszak wybory do samorządu nadchodzą wielkimi krokami....

0
Gravatar
ap
bzdury
mieszkam tu 20 lat i o wypadkach na zakretach nie słyszałam :P jakies tam drobne stłuczku a z ruchem tez nie ma dramatu wiec cos tu nie pasuje
0
Gravatar
ganja
RE: Borek Strzeliński przegrany (drogowo)
Ja bym powiedział, że Borek wygrany. Pomysł by rozje_bać centrum wioski by auta dłużej spędzały czas w środku wsi jest tak głupi jak min. Szyszko. Tego by chyba nawet za komuny nie wymyślili. Ale najważniejsze, że zlecenie na projekt poszło. "Ojczyznę dojną racz zachować Panie".
0
Gravatar
XZX
RE: Borek Strzeliński przegrany (drogowo)
Ile kosztował projekt tego ronda, które miało powstać w tym miejscu i kto za to zapłacił??? Debatujecie, wydajecie pieniądze na projekty za kilkaset tyś zł a potem nic z tego nie wychodzi...
0

Przeczytaj także