Chór Veni Lumen. Foto: S.Zawer
Chór Veni Lumen. Foto: S.Zawer
Podobnie jak w ubiegłym roku, gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbyły się w Borku Strzelińskim. Uroczystości podzielono na dwie części. Najpierw ks. dziekan Wiesław Szczęch odprawił Mszę św. w intencji Żołnierzy wyklętych.
W nabożeństwie uczestniczyli młodzież i dorośli mieszkańcy gminy Borów. Następnie w Gminnym Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Borku Strzelińskim odbyła się projekcja filmu pt. „Czy warto było tak żyć?” w reżyserii Aliny Czerniakowskiej. Pokazowi towarzyszyła wystawa zatytułowana „Dwunastu Niezłomnych”. Prezentacja filmu i wystawy to efekt współpracy gminy Borów, jej kulturalnych instytucji, z wrocławskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.
Uroczystości uświetnił swoim występem chór „Veni Lumen” kierowany przez Pawła Ożgę, w repertuarze pieśni patriotycznych. Tradycją obchodów Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w gminie Borów jest symboliczny pomnik bohaterów, przy którym wartę honorową pełnili Michał Czarnecki i Wojciech Słomka. Znicze ofiarowano żołnierzom poległym za wolną Polskę.
Pod pamiątkową tablicą zapłonęły znicze. Foto: S.Zawer

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
xyz
RE: Pamięci „Żołnierzy wyklętych"
Patriota powiedziała :
t,filzman powiedziała :
Patriota powiedziała :
To są bluzy z emblematami patriotycznymi jak widać na zdjęciu. Wystarczy się przyjrzeć. Dobrze, że młodzi się angażują w takie uroczystości, że kultywują wartości, z których chciały wykorzystać nas władze PO-PSL. To są słowa Pana Donalda Tuska i wszystko na ten temat:"Polskość to nienormalność”, „historia, geografia, pech dziejowy (…) wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać”, „Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej”.
Proszę nie obrażać Pana Prezydenta Europy Pana Donalda Tuska!!!
Nie obrarzam tylko cytuję Pana Donalda Prezydenta Europy Tuska.
Za cytowanie minusują człowieka żenada

0
Gravatar
Patriota
RE: Pamięci „Żołnierzy wyklętych"
t,filzman powiedziała :
Patriota powiedziała :
To są bluzy z emblematami patriotycznymi jak widać na zdjęciu. Wystarczy się przyjrzeć. Dobrze, że młodzi się angażują w takie uroczystości, że kultywują wartości, z których chciały wykorzystać nas władze PO-PSL. To są słowa Pana Donalda Tuska i wszystko na ten temat:"Polskość to nienormalność”, „historia, geografia, pech dziejowy (…) wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać”, „Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej”.
Proszę nie obrażać Pana Prezydenta Europy Pana Donalda Tuska!!!
Nie obrarzam tylko cytuję Pana Donalda Prezydenta Europy Tuska.

0
Gravatar
t,filzman
RE: Pamięci „Żołnierzy wyklętych"
Patriota powiedziała :
To są bluzy z emblematami patriotycznymi jak widać na zdjęciu. Wystarczy się przyjrzeć. Dobrze, że młodzi się angażują w takie uroczystości, że kultywują wartości, z których chciały wykorzystać nas władze PO-PSL. To są słowa Pana Donalda Tuska i wszystko na ten temat:"Polskość to nienormalność”, „historia, geografia, pech dziejowy (…) wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać”, „Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej”.
Proszę nie obrażać Pana Prezydenta Europy Pana Donalda Tuska!!!

0
Gravatar
Patriota
RE: Pamięci „Żołnierzy wyklętych"
To są bluzy z emblematami patriotycznymi jak widać na zdjęciu. Wystarczy się przyjrzeć. Dobrze, że młodzi się angażują w takie uroczystości, że kultywują wartości, z których chciały wykorzystać nas władze PO-PSL. To są słowa Pana Donalda Tuska i wszystko na ten temat:"Polskość to nienormalność”, „historia, geografia, pech dziejowy (…) wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać”, „Piękniejs za od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej”.
0
Gravatar
dresik
RE: Pamięci „Żołnierzy wyklętych"
spajker powiedziała :
uroczystości honorowe, wieńce, chór, ksiądz, pomnik a pod pomnikiem wartę honorową trzyma dres i kaptur. za prl postawiliby tam chociaż jakichś harcerzyków w mundurkach i człowiek wiedział że jest na uroczystości a nie w komusie.
Taka to jest dzisiejsza młodzież... Oni nie rozumieją, że na uroczystość trzeba się ładnie ubrać, tylko gdzie są rodzice?

0
Gravatar
spajker
RE: Pamięci „Żołnierzy wyklętych"
uroczystości honorowe, wieńce, chór, ksiądz, pomnik a pod pomnikiem wartę honorową trzyma dres i kaptur. za prl postawiliby tam chociaż jakichś harcerzyków w mundurkach i człowiek wiedział że jest na uroczystości a nie w komusie.
0

Przeczytaj także