Uczestniczki spotkania przy rozwiązywaniu quizu. Fot.K.Sandałowicz
Uczestniczki spotkania przy rozwiązywaniu quizu. Fot.K.Sandałowicz
Z internetu można korzystać samotnie, patrząc jedynie w ekran komputera ale nie tylko. Przekonali się o tym uczestnicy spotkania w Borku Strzelińskim. Wydawać by się mogło, że internet jest obecny w naszym życiu od zawsze i że wiemy wszystko o możliwościach, jakie daje.
Zapewne są tacy użytkownicy sieci, o których można powiedzieć, że znają internet od podszewki. Prawdą jest, że internet pojawił się w Polsce dopiero w latach 90. ubiegłego stulecia. Prawdą jest również, że warto od czasu do czasu odświeżyć swoją wiedzę o zasobach sieci i sposobach korzystania z nich.
Temu właśnie służyło spotkanie „e-Pasjonatów” w Gminnym Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Borku Strzelińskim, które odbywało się w ramach kampanii „Tydzień z internetem”. To europejska akcji, w której Polska uczestniczy siódmy raz, a gmina Borów, dzięki Gminnej Bibliotece Publicznej, po raz pierwszy. Uczestnicy spotkania, czyli e-Pasjonaci, wspólnie rozwiązywali szereg quizów dotyczących majsterkowania, prostych napraw domowych, gotowania i szycia, a więc większych i mniejszych problemów, z jakimi borykamy się na co dzień. Każde pytanie czy zadanie quizowe było okazją do znalezienia w sieci ciekawego bloga i przedstawienia go innym uczestnikom spotkania. „E-Pasjonaci” szukali odpowiedzi na szereg pytań i znajdowali je w internecie. Teraz już wiedzą, czy każdy może mieć ogon syreny? Jak zrobić domową farbę tablicową? Ile przepisów na sernik można znaleźć na blogu Kwestia Smaku? Z jakiego kraju pochodzi najbardziej wpływowa blogerka modowa świata?
Spotkanie w Borku Strzelińskim miało charakter międzypokoleniowy, Młodsi i starsi użytkownicy wspaniale się bawili, dowiadując się od siebie jak korzystać z internetu albo jak na co dzień wykorzystać doświadczenie starszych. Co należy zrobić, żeby obiad był naprawdę domowy, a ścieg wyszedł równy?
W dotychczasowych edycjach „Tygodnia z internetem” wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. A w tym roku dołączyła do nich Gminna Biblioteka Publiczna w Borowie. Europejskim koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, a w Polsce Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także