Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
22 września obchodzony był Światowy Dzień bez Samochodu, który wieńczył Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Koleje Dolnośląskie postanowiły ten okres nieco wydłużyć i zakończyć w szczególny sposób. 26 września na Dworcu Głównym we Wrocławiu pasażerowie KD zostali niezwykle uroczyście powitani na peronie.
Koleje Dolnośląskie po raz kolejny przygotowały specjalną niespodziankę dla swoich użytkowników. Pasażerowie pociągów z Jeleniej Góry oraz Węglińca mogli być zaskoczeni, kiedy wysiadając na peronie 4 wrocławskiego Dworca Głównego, zostali przywitani przez regionalnego przewoźnika muzyką i słodkościami. Kierując się w stronę wyjścia z peronu mogli zauważyć okazjonalny baner z napisem „Kochani pasażerowie dziękujemy, że jesteście z nami!”.
- Pasażerowie spieszyli się do pracy, czy szkoły, ale mimo wszystko stawali razem z nami na chwilę zasłuchani w jazzowe dźwięki kwartetu Klubu Vertigo. Tego poranka świętowaliśmy przedłużony Dzień bez Samochodu. To było uroczyste spotkanie, podczas którego chcieliśmy w wyjątkowy sposób podziękować naszym podróżnym. Było uroczyście: czerwony dywan, ścianka do zdjęć, balony i słodkości. Nasi pasażerowie zasługują na wszystko, co najlepsze - mówił Piotr Rachwalski - Prezes Kolei Dolnośląskich.
Happening zbiegł się w czasie z niezwykle dobrymi informacjami dla Kolei Dolnośląskich, które mogą po raz kolejny pochwalić się wzrostem ilości pasażerów. Do końca sierpnia KD przewiozło 7 526 899 pasażerów, a to oznacza wzrost o aż 23,76% w porównaniu z poprzednim, analogicznym okresem.
Koleje Dolnośląskie S.A:
Bogusław Godlewski
Rzecznik prasowy
Dodaj komentarz