Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Lidia Górska z Wyszonowic opowiada o tajemnicach, które może kryć ziemia w okolicach WałbrzychaLidia Górska z Wyszonowic w latach 80. i 90. mieszkała niedaleko miejsca, w którym ma znajdować się tzw. złoty pociąg. Kobieta przyznaje, że już wtedy głośno mówiło się o tej sprawie. O tym, że ziemia w tym rejonie kryje wiele tajemnic, przekonała się sama.
W ostatnim czasie jest bardzo głośno o sprawie niemieckiego pociągu, który ma być ukryty w tunelu pod ziemią w okolicach Wałbrzycha. Ma on zawierać m.in. złoto, materiały przemysłowe i inne cenne przedmioty. Niedaleko tego miejsca w latach 80. i 90. mieszkała Lidia Górska, obecna mieszkanka Wyszonowic. Jak twierdzi kobieta, już w tamtych czasach głośno mówiło się o „złotym pociągu”. – To nie nowość. Z mężem jesteśmy zdziwieni, że teraz zrobił się taki szum wokół tej sprawy – mówi Lidia Górska. Jej zdaniem, ziemia w tamtym rejonie kryje w sobie bardzo dużo tajemnic. – Niedaleko Sierpnicy (kilometr na południowy wschód od słynnej Osówki) uprawialiśmy kilkanaście hektarów pola. Wiele razy odkopywaliśmy różne przedmioty z ziemi. Nie były to jednak cenne rzeczy – wspomina. – Pewnego dnia mąż jeździł ciągnikiem po polu i usłyszał głos podobny do płaczu dziecka. Zaczął szukać miejsca, skąd on dochodzi. Okazało się, że to była sarna, która wpadła do studzienki. Najdziwniejsze było to, że studzienka znajdowała się w szczerym polu. Mąż wszedł do niej. Miała ok. 2,5 m głębokości. Uwolnił sarnę i zauważył, że leży tam stary czarny telefon ze słuchawką. Ponadto w studzience była rura żeliwna o dużej średnicy i ogromny zawór. Mąż próbował go odkręcić, ale nie udało mu się. Do dziś nie wiemy, do czego służyła ta studzienka i dlaczego znajdowała się w takim miejscu – dodaje. Zdaniem pani Lidii istnienie zakopanego pociągu jest bardzo prawdopodobne. Obecnie ten teren został posprzątany przez prywatną firmę i sprawdzony przez żołnierzy I Pułku Saperów z Brzegu. W najbliższym czasie prace ma rozpocząć wojsko. Nie wiadomo na razie, kto miałby się zająć wydobyciem składu. Koszt całej akcji może wynieść blisko 2 mln zł. Być może w najbliższym czasie jedna z największych zagadek całej Europy zostanie rozwiązana.Komentarze   

Permalink1 +1 spajker
RE: Ziemia kryje tam wiele tajemnic
"niemiecki złoty pociąg" ?a gdzie jest polski złoty statek z 38 ton złota nbp , po którym ślad się urwał gdzieś w dakarze a miał płynać do usa? a gdzie jest 14 ton złota nbp zdeponwanego przez rp2 w londynie???
2015-10-09 09:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz