Dyrektor Artur Gulczyński w kabinie maszynisty zestawu trakcyjnego 45WE
Dyrektor Artur Gulczyński w kabinie maszynisty zestawu trakcyjnego 45WE
Pociągiem do Wrocławia i z powrotem to dla wielu mieszkańców powiatu strzelińskiego codzienność. Jeszcze w tym roku na tory wyjadą nowoczesne składy. O szczegółach rozmawialiśmy z Arturem Gulczyńskim, dyrektorem w Urzędzie Marszałkowskim.
Dla wielu mieszkańców naszego regionu pociąg to najkrótsza droga do pracy lub szkoły. A linia Wrocław - Strzelin - Kłodzko - Kudowa Zdrój (w nomenklaturze Kolei Dolnośląskich lina D9) jest z oczywistych względów najważniejsza. Przebiega ona przez Strzelin i łączy nasz region z aglomeracją wrocławską. - Działania Urzędu Marszałkowskiego idą w kierunku unowocześniania taboru będącego w dyspozycji Kolei Dolnośląskich (KD) - powiedział Artur Gulczyński, dyrektor wydziału transportu UM. Dwa lata temu pojawiły się na naszych torach pierwsze nowoczesne składy pociągów. Pasażerowie wsiadający do tych pociągów i udający się z Wrocławia do Strzelina skarżą się jednak na mało miejsc siedzących. Często trzeba stać całą drogę.Infografika Koleje Dolnośląskie
- Uroczyste podpisanie umowy zakupu odbyło się na dworcu Wrocław Główny. Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, i Jerzy Michalak, członek Zarządu, podpisali umowę zakupu jedenastu pięcioczłonowych zestawów trakcyjnych o symbolu 45WE dla Kolei Dolnośląskich. Jest to nowy typ jeżdżących już po Dolnym Śląsku Impulsów produkcji NEWAG-u z Nowego Sącza. Zakup zostanie sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach projektu Poprawa Jakości Usług Regionalnego Publicznego Transportu Publicznego Województwa Dolnośląskiego. Koszt nowego taboru to wydatek ok. 266 mln zł brutto - poinformował nas dyrektor Gulczyński. Nowe składy będą miały 249 miejsc siedzących i długość prawie 100 m. - Projekt, o którym wspomniałem, uwzględnia połączenia najbardziej oblegane przez pasażerów. Jest na tej liści linia Wrocław - Kłodzko, co zapewne ucieszy mieszkańców Strzelina i okolic. Trzeba będzie wprawdzie poczekać jeszcze kilka miesięcy, ale później standard podróżowania ulegnie zdecydowanej poprawie - zapewnił nasz rozmówca.
Zgodnie z podpisaną umową, pierwsze zestawy trakcyjne zjadą z linii produkcyjnej we wrześniu. Następnie przejdą testy i zostaną wpisane do rozkładu jazdy. - Przewozy kolejowe na Dolnym Śląsku rosną. Dotyczy to zarówno Kolei Dolnośląskich, jak i Przewozów Regionalnych. O ile w innych województwach, np. wielkopolskim, czy mazowieckim wzrost liczy pasażerów liczony rok do roku wynosi kilka procent, to w nas jest to ok. 30%. Stąd kolejne zakupy nowoczesnego taboru. Chcemy, żeby pasażerowie byli zadowoleni i jeszcze chętniej korzystali z obsługiwanych przez KD i finansowanych przez Urząd Marszałkowski połączeń kolejowych. Nowoczesne zestawy 45WE będą oczywiście jeździły w godzinach szczytu przewozów do i z Wrocławia - powiedział.
Będziemy, oczywiście, wracać do tematu unowocześniania taboru kolejowego jeżdżącego na trasie Wrocław - Strzelin - Kłodzko. Podobnie jak do planowanych remontów infrastruktury kolejowej na tej trasie.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Piotrus
Bartek laska u p...
Bartek powiedziała :
Piotrus powiedziała :
LUKAS powiedziała :
I to jest odpowiednie miejsce pracy dla pana Gulczyńskiego,choć poziomem inteligencji daleko mu do maszynisty.Zamiast lansować się na zdjęciach zrób coś dla Strzelina ,ale skoro byłeś przeciwko obwodnicy argumentując to swoimi kretyńskimi wizjami to co tu od ciebie wymagać chłopku roztropku.
Lukas ciupask kretynem to jesteś ty :zzz ja tam gulczasa lubię lol
Pewnie mu la.....ke robisz pedale Piotrusiu :D
Bartek pedale jak ty robiłes mu la...kę to mówiłeś że słodka śmietana

0
Gravatar
Pesymista
Do kozaczka
Kozak powiedziała :
Pesymista powiedziała :
Ten Pan chyba nie ma pojęcia jak wygląda obecny tabor. Dla Pana Dyrektora godziny szczytu to dojazd do pracy na 9:00 lub 10:00 i powrot o 13:00-14:00. A dla zwykłych pasażerów stary tabor bez sprawnego ogrzewania, z brakiem możliwości zamknięcia okna w zimie, oraz notoryczne opóźnienia bądź odwołania pociągów przewozów regionalnych. Jak dla mnie ten Pan nic nie poprawi bo nie uda mu się wyeliminować przewozów z tej linii w godzinach szczytu a koleje nie mają tyle taboru aby te linię przejąć. I ciekawi mnie czym ten Pan dojeżdża bo napewno nie pociągiem. Zaczyna kampanię wyborczą. Jak dla mnie zero zasług i zero szans.
Człowieku wczytaj się ze zrozumieniem wtentekst gdzie kampania gdzie wybory chyba że ty wybierasz się do szamba cry
Walnie sobie fotki pod koniec roku i w przyszlym będzie miał gotowe ulotki. Mnie człowieku nie kręci polityka. Ja od kilkudziesięciu lat codziennie dojeżdżam do pracy. Więc chyba potrafie ocenić tego Pana. Bylo źle ale od kiedy ten pan ma cos wspólnego z koleją jest katastrofa. Ten nowy skladzik chyba sobie na dojazdy do pracy zalatwil. Odjeżdża ok.11 i wraca okolo 14.

0
Gravatar
zdegustowany
RE: Koleje Dolnośląskie inwestują w nowy tabor
Niech red.Sobko zapyta, kiedy rusza pracę na torach do Kondratowic.Pan Dyrektor nic nie może a kwiecień już blisko.p
0
Gravatar
tendencja
RE: Koleje Dolnośląskie inwestują w nowy tabor
Zauważyliście ze autorem tych wszystkich laurek dla Gulczasa jest J. Sobko? Kogo J. Sobko się czepia w swoich artykułach a kogo wychwala? Brawo za obiektywizm!
0
Gravatar
Bartek
Piotruś gej
Piotrus powiedziała :
LUKAS powiedziała :
I to jest odpowiednie miejsce pracy dla pana Gulczyńskiego,choć poziomem inteligencji daleko mu do maszynisty.Zamiast lansować się na zdjęciach zrób coś dla Strzelina ,ale skoro byłeś przeciwko obwodnicy argumentując to swoimi kretyńskimi wizjami to co tu od ciebie wymagać chłopku roztropku.
Lukas ciupask kretynem to jesteś ty :zzz ja tam gulczasa lubię lol
Pewnie mu la.....ke robisz pedale Piotrusiu :D

0
Gravatar
wyborca
lans
Cóż takiego ten pan zrobił dla gminy jako radny .Siedzi cichutko na sesji i udaje wszechwiedzaceg o .Proszę obejrzeć relacje z sesji .Wniosek do budżetu to oderwanie od wszelakiej znajomości samorządu i środków budżetowych.A był funkcyjnym.Śmiech.
0
Gravatar
jola
RE: Koleje Dolnośląskie inwestują w nowy tabor
Na burmistrza ale w Pacanowie, bo w Pacanowie kozy kują, więc koziołek "mądra" głowa itd itd. Siker powiedziała :
spajker powiedziała :
jola powiedziała :
atticus powiedziała :
elo elo powiedziała :
Uważam, że ten Pan byłby dobrym Burmistrzem naszego miasta. Ma duże doświadczenie. Jest dyrektorem, był starostą, był też wiceburmistrzem. Jak PiS wprowadzi dwukadencyjność to kandydat byłby odpowiedzi. Uważam, źle dwukadencyjność to bardzo dobry pomysł i potężna szansa na rozwój.
Przestań kpić z ludzi. Popytaj jakim był starostą i jakim był wiceburmistrzem. No i ile nim był.
czego wymagać z kowala nie zrobisz zegarmistrza .
ja z wody zrobiłem bimber. dało w dekiel. z kowala zrobili zegarmistrza. dało w dekiel.
Sikier na zdrowie a każdy się uczy i nabywa doświadczenie. jestem ZA.
To niech otworzy własną firmę i tam się uczy .

0
Gravatar
Kozak
człowiek
Pesymista powiedziała :
Ten Pan chyba nie ma pojęcia jak wygląda obecny tabor. Dla Pana Dyrektora godziny szczytu to dojazd do pracy na 9:00 lub 10:00 i powrot o 13:00-14:00. A dla zwykłych pasażerów stary tabor bez sprawnego ogrzewania, z brakiem możliwości zamknięcia okna w zimie, oraz notoryczne opóźnienia bądź odwołania pociągów przewozów regionalnych. Jak dla mnie ten Pan nic nie poprawi bo nie uda mu się wyeliminować przewozów z tej linii w godzinach szczytu a koleje nie mają tyle taboru aby te linię przejąć. I ciekawi mnie czym ten Pan dojeżdża bo napewno nie pociągiem. Zaczyna kampanię wyborczą. Jak dla mnie zero zasług i zero szans.
Człowieku wczytaj się ze zrozumieniem wtentekst gdzie kampania gdzie wybory chyba że ty wybierasz się do szamba cry

0
Gravatar
Piotrus
a dla ciebie
LUKAS powiedziała :
I to jest odpowiednie miejsce pracy dla pana Gulczyńskiego,choć poziomem inteligencji daleko mu do maszynisty.Zamiast lansować się na zdjęciach zrób coś dla Strzelina ,ale skoro byłeś przeciwko obwodnicy argumentując to swoimi kretyńskimi wizjami to co tu od ciebie wymagać chłopku roztropku.
Lukas ciupask kretynem to jesteś ty :zzz ja tam gulczasa lubię lol

0
Gravatar
Pesymista
Ble ble ble
Ten Pan chyba nie ma pojęcia jak wygląda obecny tabor. Dla Pana Dyrektora godziny szczytu to dojazd do pracy na 9:00 lub 10:00 i powrot o 13:00-14:00. A dla zwykłych pasażerów stary tabor bez sprawnego ogrzewania, z brakiem możliwości zamknięcia okna w zimie, oraz notoryczne opóźnienia bądź odwołania pociągów przewozów regionalnych. Jak dla mnie ten Pan nic nie poprawi bo nie uda mu się wyeliminować przewozów z tej linii w godzinach szczytu a koleje nie mają tyle taboru aby te linię przejąć. I ciekawi mnie czym ten Pan dojeżdża bo napewno nie pociągiem. Zaczyna kampanię wyborczą. Jak dla mnie zero zasług i zero szans.
0

Przeczytaj także