Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Dziś w Kościele Katolickim obchodzona jest Niedziela Palmowa. Upamiętnia triumfalny wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu wierni przynoszą do kościołów palmy, które symbolizują odradzające się życie. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wieli Tydzień, okres przygotowania duchowego do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kulminacyjnego punktu Historii Zbawienia.
Wielki Tydzień rozpoczyna się w atmosferze triumfu, radosnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Zmierzając ku miastu, od strony Góry Oliwnej, Jezus dosiadł osiołka, a tłum witający Syna Bożego rozścielał na drodze płaszcze i gałązki drzew. Spełniło się starotestamentowe proroctwo Zachariasza: „Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny, jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy" (Za 9,9). Triumfalne przybycie Chrystusa do Jerozolimy wiąże się z coraz bliższym czasem Jego ukrzyżowania, ale przede wszystkim Zmartwychwstania.
Dziś po Mszy św. południowej w kościele parafialnym w Przewornie rozstrzygnięty został konkurs gminny na najpiękniejszą palmę. Wzięło w nim udział 14 sołectw. Zdaniem jury najładniejszą palmę przygotowało sołectwo z Jegłowej.
Więcej ta ten temat oraz fotoreportaż już w najbliższą środę w świątecznym wydaniu "Słowa".

Komentarze   

Permalink3 +1 dct
RE: Dziś Niedziela Palmowa
Cytuję czes:
Cytuję Seba:
Wspaniałe palmy i piękna tradycja.

a komu to potrzebne?

Głupota przez ciebie przemawia
2017-04-10 12:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 -1 czes
tradycja
Cytuję Seba:
Wspaniałe palmy i piękna tradycja.

a komu to potrzebne?
2017-04-10 10:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +1 Seba
RE: Dziś Niedziela Palmowa
Wspaniałe palmy i piękna tradycja.
2017-04-09 23:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz