Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin
Komputer zamiast dziennika PDF Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wpisany przez PC   
czwartek, 06 października 2011 08:01

- Rodzic w każdej chwili, po opłaceniu abonamentu (20 złotych rocznie na utrzymanie serwerów firmy prowadzącej system) może zalogować się i sprawdzać na bieżąco oceny swojego dziecka – wyjaśnia działanie e-dziennika Jarosław Taranek, dyrektor placówki (po prawej). Obok nauczyciel Piotr Koch, administrator systemu(PRZEWORNO) Nie zawsze jesteś pewny, że twoje dziecko po wyjściu z domu trafiło do szkoły? W gimnazjum w Przewornie znaleziono na to receptę.

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić jakąś dziedzinę życia, w której ważnej roli nie odgrywają komputery i internet. Jedną z nich jest szkolnictwo. W szkołach od wielu lat dzieci i młodzież korzystają z tych zasobów, rozwijając swoje umiejętności. Od 1 września Gimnazjum Publiczne w Przewornie poszło o krok dalej. Uruchomiło elektroniczny system kontroli frekwencji oraz postępów w nauce ucznia, czyli tak zwany e-dziennik. - Rodzic w każdej chwili, po opłaceniu abonamentu (20 złotych rocznie na utrzymanie serwerów firmy prowadzącej system) może zalogować się i sprawdzać na bieżąco oceny swojego dziecka – wyjaśnia działanie e-dziennika Jarosław Taranek, dyrektor placówki. Sprawdzanie postępów w nauce to nie jedyne udogodnienie, które daje system. Dodatkowo rodzice wiedzą, kiedy planowana jest kartkówka lub sprawdzian, kiedy uczeń dostanie i za co ujemne lub dodatnie punkty. Pójście na wagary dla gimnazjalisty z Przeworna nie jest takie łatwe. Rodzic już na pierwszych zajęciach może sprawdzić obecność swojego dziecka w szkole i w razie potrzeby szybko interweniować. System chwalą sobie również nauczyciele, gdyż liczy on na bieżąco średnią ucznia. Pozwala ustalić postępy w nauce lub ich brak. Nauczyciele mogą zaraz po sprawdzeniu np. kartkówki wpisać ocenę do e-dziennika, a uczniowie już wieczorem (jeżeli taka była np. umowa z nauczycielem) mogą ją poznać. W gimnazjum w Przewornie nie ma już papierowych dzienników. Jarosław Taranek podkreśla, że żaden system nie zastąpi bezpośredniego kontraktu z opiekunem.

Wprowadzenie e-dziennika niesie ze sobą również wymogi techniczne. W szkole musi być sieć bezprzewodowa, a każdy nauczyciel musi mieć laptopa. Przy zakupie jednego z komputerów przenośnych, wartości 1000 złotych, pomógł sołtys i rada sołecka Przeworna.

 

 

Komentarze

 
+4 #2 RE: Komputer zamiast dziennikaUczennica 2011-10-06 18:45
Tak więc Drogi Baronie, niestety nie masz racji, ponieważ aktualnie jestem uczennicą wrocławskiego liceum i chcąc nie chcąc, mamy dziennik elektroniczny, a tradycyjnego papierowego nie ma już od lat więc nie pisz, że nie ma takiej możliwości skoro niewiele na ten temat wiesz.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-4 #1 RE: Komputer zamiast dziennikaBaron 2011-10-06 18:19
"W gimnazjum w Przewornie nie ma już papierowych dzienników"
Niema takiej możliwości, czysty kit.
We Wrocławiu obiecywali że nie będzie i co już trzy lata mamy oba dzienniki.
Na Podkarpaciu e dzienniki są od siedmiu lat razem z papierowymi, pamiętajcie w Polsce i w Europie jest mania papierologi która się powiększa.
Dziennik to nie tylko oceny i obecności, to wiele innych informacji...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.

Best joomla templates