- Podzielam zdanie polskiego kościoła, który mówi, że należy pomagać ludziom uciekającym przed wojną - powiedział wójt Kondratowic Wojciech Bochnak

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna złożył niedawno deklarację, że samorządy, w których władzę sprawuje PO, zgłoszą chęć przyjęcia uchodźców. Jak zapatruje się na to wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak, który jest jednocześnie członkiem PO?
- TVP w swoim przekazie ukazuje, że uchodźcy to terroryści. W TVN-ie zaś są pokazywani oni jako matki z dziećmi. Ja staram się ich rozgraniczać na imigrantów ekonomicznych oraz na takich, którzy uciekają przed wojną - powiedział wójt. Dodał także, że sam zna osoby, które uciekły z Syrii i ulokowały się właśnie w Kondratowicach. - Była to polsko-syryjska rodzina z Aleppo, która tutaj zamieszkała ponad rok temu, po czym przeprowadziła się do Wrocławia. Mężczyzna jest Syryjczykiem, a kobieta Polką. Mało kto wiedział o ich istnieniu. My mamy obraz uchodźcy jako ludzi gnieżdżących się na pontonach i ja takich nie chcę. Jestem za tym, aby stworzyć im warunki do życia w ich państwach. Podzielam jednak zdanie polskiego kościoła, który mówi, że należy pomagać ludziom uciekającym przed wojną - kontynuował Bochnak. - Mieliśmy więc u nas rodzinę uchodźców, która doskonale sobie poradziła z pomocą najbliższych. Mieszkają teraz we Wrocławiu i radzą tam sobie świetnie. W Polsce został zbudowany taki obraz, że uchodźca to terrorysta. Pamiętajmy, że są to też matki z dziećmi. Nie jestem za tym, żeby przyjmować każdego kogo się da. Trzeba to ściśle kontrolować – zakończył wójt.

Komentarze   

Permalink15 0 Obywatelka
?
Zapytam tak.. chca przyjmowac uchodzcow a dla swoich nie maja mieszkan ani pieniedzy a jak sie znajda to z wielka łaska.. Wytlumaczy mi to ktos?
2018-06-10 21:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink14 0 Ktoś
....
Polsko-Syryjska rodzina. Mieszana a nie typowo Syryjska a to różnica !
2017-12-30 02:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink13 -1 Zepp
AHMETT
Witam Wszystkich,
Nie zgadzamy się na MUZUŁMANÓW. Ludzie nie widzicie co się dzieje w Krajach Oscienych."NAPADY GWAŁTY,,,,itd.Takom chłote wpuścić do kraju.To "NIEROBY"!!!!.
2017-09-14 20:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink12 +5 TOŚIEK.W
RE: Uchodźcy w Kondratowicach...
O JA PIER KIEDY ICH PRZYWIOZĄ MUSZĘ SPRZEDAĆ MOJE DWIE KOZY BO JE ZAJADĄ
2017-08-01 00:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink11 -2 Gienio z cmentaża
to strasznie przykre jak polactwo zapomina swoje ucieczki na zachód za komuny. A socjalizm w Polsce nikomu nie spuszczał na głowy bomb ani nikt na ulicach z głodu nie umierał. Nie słyszałem też o zgonach dzieci i niemowląt w czasie ,,ucieczki" do Berlina Zachodniego polskich rodzin z dziećmi w czasie wycieczki ORBISU. Prymitywne , nieempatyczne wiejsko- przesiedleńcze społeczeństwo powiatu strzelińskiego , w jakim przyszło mi żyć, zachwiało moją wiarą w człowieka. Najlepiej być beneficjentem dobrej zmiany i konsumować masło po 12zł za 300 gr. od PiSu.
2017-07-23 23:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink10 0 kaaa
Moja koza już zaczęła jakoś tak bardziej lubieżnie meeeeeczeć.
Akurat to w ogóle śmieszne nie jest. Każdy wie ze w tamtej kulturze dozwolona jest zoofilia a to jest przykre i smutne bo zwierzęta nie zasluzyly na takie cos!
2017-07-22 12:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink9 +4 ahmedterrorysta
Cytuję kaaa:
Mieszkańcy Kondratowic nie godzcie sie na to nigdy i nie dajcie sobie wmawiać ze to będą biedne kobiety z dziecmi. One będą miały prawo ściągnąć swoich mezczyzn- partnerów, braci i kuzynów a oni będą gwalcic wasze zony, córki i zwierzęta!!!!

Moja koza już zaczęła jakoś tak bardziej lubieżnie meeeeeczeć.
2017-07-21 17:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink8 +6 jola
Powiedział. Lepiej dla niego żeby nic nie mówił.
2017-07-21 11:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink7 +4 spajker
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ile-zarabiaja-zebracy-zarobki-zebrakow-w-kolobrzegu/3r1strc
2017-07-21 11:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 +9 spajker
"zamieszkała ponad rok temu, po czym przeprowadziła się do Wrocławia."---- nawet uchodźcy wojenni z syryjskiego gruzowiska nie chcieli mieszkać w kondratowicach, uciekli do wrocławia. w tej pipidówie nie chcą mieszkać nawet poganiacze wielbłądów , którzy przeżyli bombardowania, ataki chemiczne i głód.
2017-07-20 17:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz