- Podzielam zdanie polskiego kościoła, który mówi, że należy pomagać ludziom uciekającym przed wojną - powiedział wójt Kondratowic Wojciech Bochnak
- Podzielam zdanie polskiego kościoła, który mówi, że należy pomagać ludziom uciekającym przed wojną - powiedział wójt Kondratowic Wojciech Bochnak
Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna złożył niedawno deklarację, że samorządy, w których władzę sprawuje PO, zgłoszą chęć przyjęcia uchodźców. Jak zapatruje się na to wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak, który jest jednocześnie członkiem PO?
- TVP w swoim przekazie ukazuje, że uchodźcy to terroryści. W TVN-ie zaś są pokazywani oni jako matki z dziećmi. Ja staram się ich rozgraniczać na imigrantów ekonomicznych oraz na takich, którzy uciekają przed wojną - powiedział wójt. Dodał także, że sam zna osoby, które uciekły z Syrii i ulokowały się właśnie w Kondratowicach. - Była to polsko-syryjska rodzina z Aleppo, która tutaj zamieszkała ponad rok temu, po czym przeprowadziła się do Wrocławia. Mężczyzna jest Syryjczykiem, a kobieta Polką. Mało kto wiedział o ich istnieniu. My mamy obraz uchodźcy jako ludzi gnieżdżących się na pontonach i ja takich nie chcę. Jestem za tym, aby stworzyć im warunki do życia w ich państwach. Podzielam jednak zdanie polskiego kościoła, który mówi, że należy pomagać ludziom uciekającym przed wojną - kontynuował Bochnak. - Mieliśmy więc u nas rodzinę uchodźców, która doskonale sobie poradziła z pomocą najbliższych. Mieszkają teraz we Wrocławiu i radzą tam sobie świetnie. W Polsce został zbudowany taki obraz, że uchodźca to terrorysta. Pamiętajmy, że są to też matki z dziećmi. Nie jestem za tym, żeby przyjmować każdego kogo się da. Trzeba to ściśle kontrolować – zakończył wójt.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Obywatelka
?
Zapytam tak.. chca przyjmowac uchodzcow a dla swoich nie maja mieszkan ani pieniedzy a jak sie znajda to z wielka łaska.. Wytlumaczy mi to ktos?
0
Gravatar
Ktoś
....
Polsko-Syryjska rodzina. Mieszana a nie typowo Syryjska a to różnica !
0
Gravatar
Zepp
AHMETT
Witam Wszystkich,Nie zgadzamy się na MUZUŁMANÓW. Ludzie nie widzicie co się dzieje w Krajach Oscienych."NAPADY GWAŁTY,,,,itd.Takom chłote wpuścić do kraju.To "NIEROBY"!!!!.
0
Gravatar
TOŚIEK.W
RE: Uchodźcy w Kondratowicach...
O JA PIER KIEDY ICH PRZYWIOZĄ MUSZĘ SPRZEDAĆ MOJE DWIE KOZY BO JE ZAJADĄ
0
Gravatar
Gienio z cmentaża
RE: Uchodźcy w Kondratowicach...
to strasznie przykre jak polactwo zapomina swoje ucieczki na zachód za komuny. A socjalizm w Polsce nikomu nie spuszczał na głowy bomb ani nikt na ulicach z głodu nie umierał. Nie słyszałem też o zgonach dzieci i niemowląt w czasie ,,ucieczki" do Berlina Zachodniego polskich rodzin z dziećmi w czasie wycieczki ORBISU. Prymitywne , nieempatyczne wiejsko- przesiedleńcze społeczeństwo powiatu strzelińskiego , w jakim przyszło mi żyć, zachwiało moją wiarą w człowieka. Najlepiej być beneficjentem dobrej zmiany i konsumować masło po 12zł za 300 gr. od PiSu.
0
Gravatar
kaaa
RE: Uchodźcy w Kondratowicach...
Moja koza już zaczęła jakoś tak bardziej lubieżnie meeeeeczeć.Akurat to w ogóle śmieszne nie jest. Każdy wie ze w tamtej kulturze dozwolona jest zoofilia a to jest przykre i smutne bo zwierzęta nie zasluzyly na takie cos!
0
Gravatar
ahmedterrorysta
RE: Uchodźcy w Kondratowicach...
kaaa powiedziała :
Mieszkańcy Kondratowic nie godzcie sie na to nigdy i nie dajcie sobie wmawiać ze to będą biedne kobiety z dziecmi. One będą miały prawo ściągnąć swoich mezczyzn- partnerów, braci i kuzynów a oni będą gwalcic wasze zony, córki i zwierzęta!!!!
Moja koza już zaczęła jakoś tak bardziej lubieżnie meeeeeczeć.

0
Gravatar
jola
RE: Uchodźcy w Kondratowicach...
Powiedział. Lepiej dla niego żeby nic nie mówił.
0
Gravatar
spajker
RE: Uchodźcy w Kondratowicach...
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ile-zarabiaja-zebracy-zarobki-zebrakow-w-kolobrzegu/3r1strc
0
Gravatar
spajker
RE: Uchodźcy w Kondratowicach...
"zamieszkała ponad rok temu, po czym przeprowadziła się do Wrocławia."---- nawet uchodźcy wojenni z syryjskiego gruzowiska nie chcieli mieszkać w kondratowicach, uciekli do wrocławia. w tej pipidówie nie chcą mieszkać nawet poganiacze wielbłądów , którzy przeżyli bombardowania, ataki chemiczne i głód.
0

Przeczytaj także