Odcinek drogi Kondratowice – Białobrzezie jest w fatalnym stanie technicznym
Odcinek drogi Kondratowice – Białobrzezie jest w fatalnym stanie technicznym
Z oszczędności po przetargach wojewoda dolnośląski przyznał gminie Kondratowice pieniądze z tzw. schetynówek. - Składaliśmy wnioski na remont ulicy Nowej w Kondratowicach, drogi w Kowalskich oraz nawierzchni w Strachowie - poinformował wójt Wojciech Bochnak. Dodał, że droga w Kowalskich została wykonana ze środków własnych gminy. Samorząd będzie się ubiegał w tym przypadku o zwrot części poniesionych nakładów. - Wspomniane zadania musimy zrealizować do końca tego roku. Konieczne też będzie zabezpieczenie środków w budżecie. Cały projekt opiewa na kwotę ok. 300 tys. zł, z czego ok. 150 tys. zł stanowi dotacja - tłumaczył szef gminy.
Kontynuując wątek dróg, wójt powiedział, że jego gmina zabiega o to, aby powiat strzeliński złożył wniosek o remont drogi Kondratowice - Białobrzezie. - Nie powinno to być powierzchniowe utrwalenie, ale położenie nowej nakładki asfaltowej. Tak właśnie robi powiat wrocławski. Ci, którzy jeżdżą tym odcinkiem, widzą, jak wygląda nawierzchnia w stronę Jordanowa Śląskiego. U nas droga wygląda dramatycznie. Od dwóch lat staramy się, aby powiat ujął to zadanie i zawnioskował do schetynówki. Podpisaliśmy wniosek, w którym proponujemy swój wkład własny, choć nie jesteśmy właścicielem tego odcinka. Szacujemy, że kosztować to będzie ok. 1 mln złotych, z czego można otrzymać pół miliona dofinansowania. Pozostałą część dołożyłyby nasza gmina i powiat (po 250 tys. zł). Na razie nie dostaliśmy od starostwa żadnej odpowiedzi. Byłem na zarządzie powiatu i przedstawiłem swoje argumenty - powiedział Bochnak.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Zepp
Drogi gmina Kondratowice
Co się dzieje z drogami w gmine Kondratowice.Wydaje mi się że mieszkamy na Ukranie bo wiele nie odbiegamy od ich standartów!!!!.Drogi są ABSOLUTNIE DO KITU,poprostu nie da się jeździć. I jeszcze DODATKOWO dochodzi do tego TRASPORT KAMIENIA większości ciężarówki są RZEŁADOWANE !!!,niszczą nasze drogi,i domy pod wpływem drgań.Pytam się kiedy zostaną zamontowane progi zwalnijące w Prusach ,bo co dzieśiąty kierowca jadacy ulicą główną przestrzega przepisów czyli 40km/h.Jestem ciekawy kiedy zostanie zauważony ten problem przez Pa.Wójta,jest szkoła chodzi też o bezpieczeństwo.
0
Gravatar
Zepp
Drogi gmina Kondratowice
[quote name="Zepp"]Co się dzieje z drogami w gmine Kondratowice.Wydaje mi się że mieszkamy na Ukranie bo wiele nie odbiegamy od ich standartów!!!!.Drogi są ABSOLUTNIE DO KITU,poprostu nie da się jeździć. I jeszcze DODATKOWO dochodzi do tego TRASPORT KAMIENIA większości ciężarówki są RZEŁADOWANE !!!,niszczą nasze drogi,i domy pod wpływem drgań.Pytam się kiedy zostaną zamontowane progi zwalnijące w Prusach ,bo co dzieśiąty kierowca jadacy ulicą główną przestrzega przepisów czyli 40km/h.Jestem ciekawy kiedy zostanie zauważony ten problem przez Pa.Wójta,jest szkoła chodzi też o bezpieczeństwo .
0
Gravatar
Zepp
Drogi gmina Kondratowice
Co się dzieje z drogami w gmine Kondratowice.Wydaje mi się że mieszkamy na Ukranie bo wiele bardzo nie odbiegamy od ich standartów!!!!.Drogi są ABSOLUTNIE DO KITU,poprostu nie da jeździć. I jeszcze DATKOWO CIĘŻARÓWKI TRASPORT KAMIENIA wiekszosci PRZEŁADOWANE !!!,niszczą nasze drogi,i domy pod wpływem drgań.Pytam się kiedy zostaną zamontowane progi zwalnijące w Prusach ,bo co dzieśiąty kierowca jadacy ulicą główną przestrzega przepisów czyli 40km/h.Jestem ciekawy kiedy zostanie zauważony ten problem przez Pa.Wójta,jest szkoła chodzi też o bezpieczeństwo .
0
Gravatar
Anonymus
Wjazd od strony Prus
Wystarczy spojrzeć jak wita nas wjaz do Kondratowic ,na torach przy wjeździe od strony Prus jest tylko dokladany asfalt-robi sie tam dziura w dziurze. Nieatety ale Pan Wójt również nic z tym nie zrobil od tylu lat a jak przychodzi co do czego to ludzie tam miski olejowe urywaja . Policja po przyjeździe szuka poszkodowane i daje mu mandat zamiast szukac tego kto odpowiada za taki stan drogi!
0
Gravatar
dst
Co z zaoranymi rowami?
Droga o której mowa nie została całkowicie naprawiona, od Kondratowic do krzyżówki w stronę Białobrzezia można koło urwać, na skrajni drogi stoi woda i wszystko maskuje wszak pobocza są za wysokie, rowy powoli zanikają ponieważ rowy należą do biednych rolników to sobie zaorali, frajer ten rolnik który w ten sposób nie zwiększył sobie areału. Droga od krzyżówki do Białobrzezia była klejona co najmniej trzy razy- po parę dziur i jeszcze nie skończyli. Proponuje Pana zarządzającego PZD zwolnić , totalny brak kompetencji! Zwróćcie też uwagę na oznakowania dróg powiatowych tutaj tez pełno ,,kwiatków"- dobrej zmiany ciąg dalszy.
0
Gravatar
MARO
Za Póżno
Mógł się Pan Wójt starać jak jego kolesie z Partii Oszołomów rządzili. Przecież było tyle kasy do podniesienia.
0
Gravatar
Że wsi
RE: Co się dzieje z drogami w Kondratowicach?
Wystarczy wyjechać poza powiat a drogi jakby z innego świata Pytam dlaczego tak jest?
0
Gravatar
spajker
RE: Co się dzieje z drogami w Kondratowicach?
ta droga to gwarancja bezpieczeństwa. ona wygląda jak autostrada a4 w dawnej nrd. w dawnej nrd było ograniczenie prędkości do 30kmh na autostradzie a ja maluchem jechałem 10kmh aby nie urwać kół. nie czytałem aby na tej drodze był wypadek, pełna bezpieka, po co to ruszać, tu nawet zderzenie czołowe będzie bezpieczne z racji niewielkiej prędkości.
0

Przeczytaj także