Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Gmina Kondratowice zleciła pomiary badania zapylenia w Górce Sobockiej. Były prowadzone przez dwa dni. - W jednym dniu nie wykazały one przekroczenia odpowiednich norm, a w innym dniu wspomniane normy zostały przekroczone - poinformował wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak.

 - Konkluzja jest taka, że będziemy chcieli, aby Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wykonał swoje badania, tak jak kilka lat temu. Taki był wniosek mieszkańców Górki - dodał szef gminy.

Oprócz tego odbył on jeszcze spotkanie z przedstawicielami kopalni Mota-Engil. - Dodatkowo wymagany odpowiednich badań wynikających z wydanej przez wójta decyzji środowiskowej. Muszą być one uaktualniane. Chcemy też, aby kopalnia wykonała parking w dolnej części miejscowości, tak aby tiry nie musiały stawać na poboczach i nie blokowały dojazdów do posesji. Liczymy również, że zostaną zrobione światła, aby w pewnym miejscu puścić ruch wahadłowo, bo droga jest dosyć wąska. Wnioskowaliśmy też, aby Mota wyremontowała przepust, który się tam znajduje. Po spotkaniu sporządziliśmy odpowiedni protokół – zakończył Bochnak.

Dodaj komentarz