Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
XXXIII sesja Rady Gminy Kondratowice obfitowała w niecodzienne wydarzenia, nie wszystkie jednak przyjemne. Na początku sesji wójt Wojciech Bochnak wręczył Edwardowi Skorupskiego, sołtysowi Janowiczek, nagrodę wojewody dolnośląskiego za udział w konkursie „sołtys 2016”.
Konkurs rozstrzygnięto już kilka miesięcy temu, jednak sołtys nie mógł wcześniej odebrać dyplomu. Potem ks. Krzysztof Romaniuk skierował do obecnych ważne przesłanie. - W życiu prezentujemy często błędną tendencję. Bywa, że jesteśmy przekonani o naszej słuszności, że na wszystkim się znamy i jesteśmy najlepsi. Nie chcemy współpracować, dążyć do konsensusu. A to pięknie, że są różne frakcje, to powinno prowadzić do dialogu - mówił. Po jego słowach, zebrani połamali się opłatkiem oraz złożyli świąteczne życzenia.
Wójt Wojciech Bochnak wręczył Edwardowi Skorupskiemu (po lewej) dyplom
Niemałe pieniądze
I przeszli do głównego tematu. - Budżet 2018 będzie trudny pod względem inwestycji - zapowiadał wójt. - Kończymy przedszkole, rozpoczynamy remont sali gimnastycznej w szkole w Prusach, elewację szkoły w Księginicach Wielkich. To duży wydatek, prawie milion zł, na który otrzymamy 85% dofinansowania. Postaramy się też o zagospodarowanie placu przy ośrodku kultury, żeby był bardziej reprezentacyjny. Na ten cel dostaniemy 65% dofinansowania od Lokalnej Grupy Działania Gromnik. Na zadania z Funduszu Sołeckiego przeznaczymy 333 000 zł i nie są to małe pieniądze w skali całości. Czeka nas jeszcze remont dróg Rakowice - Kondratowice. Nie ujęto ich w budżecie, bo nie otrzymaliśmy jeszcze dofinansowania. Chcemy też powalczyć o nową świetlicę dla Księginic Wielkich. Czekamy na ogłoszenie konkursu. Potem, wójt przedstawił najważniejsze punkty budżetu. Poinformował Kłótniom na sesji nie było końcarównież że w przyszłym roku ruszy konkurs na budowę przydomowych oczyszczalni. Na kolejnej sesji rada będzie uchwalać jego regulamin.
- Tylko żeby parametry były do osiągnięcia - skomentował radny Tadeusz Woszczak.
Po przedstawieniu projektu budżetu przyszedł czas na pytania. - Chciałem nawiązać do wynagrodzenia w projekcie społecznym „Start w lepszą przyszłość”. Skąd takie duże sumy i kto będzie przy tym zatrudniony? - pytał radny Czesław Krawczyszyn - W projekcie będą pracować trenerzy, psycholodzy, koordynator oraz księgowa - wyjaśniał wójt. - Czy to będzie księgowa z naszej opieki? Przecież ona pracuje na tyle etatów. Kiedy ona to zrobi? - dopytywał radny. - Decyzja będzie należeć do koordynatora. Zadań projektu nie można wykonywać w godzinach pracy - odpowiadał Wojciech Bochnak. Co do budżetu, zaapelował. - Chciałbym, żeby przyjęto go jednomyślnie. Zawsze byłem zwolennikiem kompromisu, nawet zgniłego, ale kompromisu. Wiem, że radni chcą zaprezentować dwa wnioski. Pierwszy dotyczy remontu drogi w Kowalskich za 10 000 zł. Jeśli będzie potrzeba, znajdziemy na to pieniądze. Drugi wniosek ma na celu zwiększyć o 10 000 zł fundusze na stowarzyszenia sportowe, na klub z Podgaja i Kondratowic. Na sesji obecny był ks. Krzysztof Romaniuk
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink17 +9 Kamil
Masakra
Całe to towarzystwo do wymiany przy wyborach.
2018-01-26 14:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink16 +7 wyborca
Pytanie do CBA
Panie Edwardzie jest coś takiego jak CBA, ta ,,firma'' jak Pan do nich napisze postara się o zdobycie pełnych informacji kto się bawił na nasze konto, i na pewno wskaże winnego,
2018-01-25 08:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink15 +13 Edward
STAŁO SIĘ - Ponad 900 000 tysięcy złotych "ZNIKNĘŁO" z konta Gminy
Szanowny Panie Burmistrzu z ogólnodostępnych informacji wiemy, że z konta Gminy zniknęło już ponad 900 000 złotych !!!

Z czego zatem zrealizowane będą "ambitne" obietnice w roku wyborczym ???
2018-01-24 16:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink14 +3 guest
RE: Ostra dyskusja na sesji. Radny wyszedł z sali
Cytuję Klara prusy:
Budzet ,budzetem a skad na to pieniadze

Przyjedzie bezdomny i nam da.
2018-01-24 08:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink13 +12 Klara prusy
Sesja
Czytajac artukul z przebiegu sesji dotyczacej budzetu gminy a wlasciwie opis zachowania radnego z Prus zastanawiam sie kto nas zwyklych mieszkancow w gminie reprezentuje. Poziom zachowania zenujacy.
2018-01-23 18:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink12 +3 Klara prusy
Sesja
Budzet ,budzetem a skad na to pieniadze
2018-01-23 18:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink11 +12 wyborca
radni stana na wysokości zadania?
Państwo radni, kto zapłaci za ,,dobre'' decyzje w wyniku których trzeba zapłacić firmie wykonawczej od kanalizacji z odsetkami ? mam nadzieję że my mieszkańcy nie będziemy płacić za czyjeś niekompetencje.
2018-01-23 09:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink10 +21 Edward
Pytanie do Pana Burmistrza
Szanowny Panie Burmistrzu, proszę odpowiedzieć swoim mieszkańcom !!!

Skąd weźmie Pan środki pieniężne - wkład własny na "schetynówki" i inne ważne przedsięwzięcia, remonty skoro nie ma Pan na zapłacenie wykonwacy sprzed 6 lat?
2018-01-19 11:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink9 +31 Bolek
Komornik puka do gminy cd
Do WYBORCY - Bardzo dziękuję za świetną poradę! Na pewno skorzystam a oczekiwaną odpowiedź p. Burmistrza niezwłocznie opublikuję. Miło uzyskać takie nieoczekiwane wsparcie merytoryczne. Pozdrawiam, Bolek
2018-01-18 09:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink8 -20 wyborca
Bolek i Ignacy baju, baju
Bolek i Ignacy wybierzcie się na sesję to się dowiecie, po za tym macie ,,swoich radnych'' których wybraliście. A może złóżcie pismo w urzędzie wtedy wasz burmistrz będzie musiał wam odpisać, za trudne? a może strach wam w oczy zagląda?
2018-01-18 08:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz