Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
XXXIII sesja Rady Gminy Kondratowice obfitowała w niecodzienne wydarzenia, nie wszystkie jednak przyjemne. Na początku sesji wójt Wojciech Bochnak wręczył Edwardowi Skorupskiego, sołtysowi Janowiczek, nagrodę wojewody dolnośląskiego za udział w konkursie „sołtys 2016”.
Konkurs rozstrzygnięto już kilka miesięcy temu, jednak sołtys nie mógł wcześniej odebrać dyplomu. Potem ks. Krzysztof Romaniuk skierował do obecnych ważne przesłanie. - W życiu prezentujemy często błędną tendencję. Bywa, że jesteśmy przekonani o naszej słuszności, że na wszystkim się znamy i jesteśmy najlepsi. Nie chcemy współpracować, dążyć do konsensusu. A to pięknie, że są różne frakcje, to powinno prowadzić do dialogu - mówił. Po jego słowach, zebrani połamali się opłatkiem oraz złożyli świąteczne życzenia.
Wójt Wojciech Bochnak wręczył Edwardowi Skorupskiemu (po lewej) dyplom
Niemałe pieniądze
I przeszli do głównego tematu. - Budżet 2018 będzie trudny pod względem inwestycji - zapowiadał wójt. - Kończymy przedszkole, rozpoczynamy remont sali gimnastycznej w szkole w Prusach, elewację szkoły w Księginicach Wielkich. To duży wydatek, prawie milion zł, na który otrzymamy 85% dofinansowania. Postaramy się też o zagospodarowanie placu przy ośrodku kultury, żeby był bardziej reprezentacyjny. Na ten cel dostaniemy 65% dofinansowania od Lokalnej Grupy Działania Gromnik. Na zadania z Funduszu Sołeckiego przeznaczymy 333 000 zł i nie są to małe pieniądze w skali całości. Czeka nas jeszcze remont dróg Rakowice - Kondratowice. Nie ujęto ich w budżecie, bo nie otrzymaliśmy jeszcze dofinansowania. Chcemy też powalczyć o nową świetlicę dla Księginic Wielkich. Czekamy na ogłoszenie konkursu. Potem, wójt przedstawił najważniejsze punkty budżetu. Poinformował Kłótniom na sesji nie było końcarównież że w przyszłym roku ruszy konkurs na budowę przydomowych oczyszczalni. Na kolejnej sesji rada będzie uchwalać jego regulamin.
- Tylko żeby parametry były do osiągnięcia - skomentował radny Tadeusz Woszczak.
Po przedstawieniu projektu budżetu przyszedł czas na pytania. - Chciałem nawiązać do wynagrodzenia w projekcie społecznym „Start w lepszą przyszłość”. Skąd takie duże sumy i kto będzie przy tym zatrudniony? - pytał radny Czesław Krawczyszyn - W projekcie będą pracować trenerzy, psycholodzy, koordynator oraz księgowa - wyjaśniał wójt. - Czy to będzie księgowa z naszej opieki? Przecież ona pracuje na tyle etatów. Kiedy ona to zrobi? - dopytywał radny. - Decyzja będzie należeć do koordynatora. Zadań projektu nie można wykonywać w godzinach pracy - odpowiadał Wojciech Bochnak. Co do budżetu, zaapelował. - Chciałbym, żeby przyjęto go jednomyślnie. Zawsze byłem zwolennikiem kompromisu, nawet zgniłego, ale kompromisu. Wiem, że radni chcą zaprezentować dwa wnioski. Pierwszy dotyczy remontu drogi w Kowalskich za 10 000 zł. Jeśli będzie potrzeba, znajdziemy na to pieniądze. Drugi wniosek ma na celu zwiększyć o 10 000 zł fundusze na stowarzyszenia sportowe, na klub z Podgaja i Kondratowic. Na sesji obecny był ks. Krzysztof Romaniuk
Cały artykuł dostępny jest tutaj

komentarze   

Permalink10 +7 Edward
Pytanie do Pana Burmistrza
Szanowny Panie Burmistrzu, proszę odpowiedzieć swoim mieszkańcom !!!

Skąd weźmie Pan środki pieniężne - wkład własny na "schetynówki" i inne ważne przedsięwzięcia, remonty skoro nie ma Pan na zapłacenie wykonwacy sprzed 6 lat?
2018-01-19 11:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink9 +16 Bolek
Komornik puka do gminy cd
Do WYBORCY - Bardzo dziękuję za świetną poradę! Na pewno skorzystam a oczekiwaną odpowiedź p. Burmistrza niezwłocznie opublikuję. Miło uzyskać takie nieoczekiwane wsparcie merytoryczne. Pozdrawiam, Bolek
2018-01-18 09:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink8 -13 wyborca
Bolek i Ignacy baju, baju
Bolek i Ignacy wybierzcie się na sesję to się dowiecie, po za tym macie ,,swoich radnych'' których wybraliście. A może złóżcie pismo w urzędzie wtedy wasz burmistrz będzie musiał wam odpisać, za trudne? a może strach wam w oczy zagląda?
2018-01-18 08:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink7 +14 IGNACY
PYTANIA
Dlaczego w projekcie budżetu nie ma wskazanego wydatku na realizację wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu?

Czy to prawda że w Banku w Strzelinie jest zajęcie rachunku gminy na prawie milion złotych?

Czy to prawda że nauczyciele nie dostaną pensji?

Skąd Gmina weźmie środki na realizację wyroku, komu Pan Burmistrz zabierze?

Kto jest winien temu, że powstały do zapłaty odsetki za prawie 6 lat?

Gdzie były organy nadzoru, RIO i Wojewoda?

Dlaczego BIP Gminy w dalszym ciągu nie jest aktualizowany, co jeszcze Pan Burmistrz ukrywa przed nami?
2018-01-18 02:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 +18 Bolek
Komornik puka do gminy
Plany Pana Burmistrza na 2018 rok bajeczne.
Czy na sesji budżetowej podano informację o zajęciu komorniczym rachunku bankowego gminy na 1 mln zł?
Przegrany proces o oczyszczalnię ścieków ma wreszcie swój finał.
Może ktoś z radnych podjąłby się ustalenia dodatkowych kosztów na jakie narażono gminę nie płacąc wykonawcy za wykonaną inwestycję?
2018-01-17 16:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +6 wyborca
Nie zwiększyli tylko zmniejszyli.
Środki na sekcję piłkarską dla dzieci w Kondratowicach zostały zmniejszone (nie zwiększone), pomimo że jedna grupa wiekowa awansowała do ligi okręgowej, proszę o rzetelne informacje w tym temacie. Dziękuję radnym i wójtowi do swoich zagrywek potrzebują pola którym dzisiaj są dzieci z Czarnych Kondratowice, brawo, wybory już niedługo! niektórzy nie wyrośli z poziomu piaskownicy i lepiej niech tam wrócą. Jak to mówił jeden z kandydatów : i żeby nie było nic to ich motto!.
Mam pytanie czy choć raz radni byli na treningu piłkarskim w Kondratowicach? łącznie we wszystkich grupach trenuje kilku dziesięcioro dzieci, ale to nie jest ważne, tylko oni są ważni.
2018-01-17 08:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +3 F
RE: Ostra dyskusja na sesji. Radny wyszedł z sali
Cytuję JADZIA PRUSY:
Ile zaoszczędziliśmy na zmniejszeniu emerytur esbekom? Ta kwota robi wrażenie!W pierwszych czterech miesiącach obowiązywania ustawy wydatki zmniejszyły się o już o 229 mln złotych ,,MÓJ SĄSIAD UBEK I JEGO RODZINA JUŻ WYJE Z GŁODU ZACZELI SPRZEDAWAĆ SWOJE LUKSUSOWE AUTA I DOMY ,,BRAVO TO MI SIĘ PODOBA

A ile mogliśmy w Toruniu?
2018-01-15 17:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +5 DST
RE: Ostra dyskusja na sesji. Radny wyszedł z sali
Cytuję JADZIA PRUSY:
Ile zaoszczędziliśmy na zmniejszeniu emerytur esbekom? Ta kwota robi wrażenie!W pierwszych czterech miesiącach obowiązywania ustawy wydatki zmniejszyły się o już o 229 mln złotych ,,MÓJ SĄSIAD UBEK I JEGO RODZINA JUŻ WYJE Z GŁODU ZACZELI SPRZEDAWAĆ SWOJE LUKSUSOWE AUTA I DOMY ,,BRAVO TO MI SIĘ PODOBA

W niedzielę na mszy będziesz modlić się "i odpuść nam jako i my odpuszczamy".
2018-01-15 14:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 -4 JADZIA PRUSY
RE: Ostra dyskusja na sesji. Radny wyszedł z sali
Ile zaoszczędziliśmy na zmniejszeniu emerytur esbekom? Ta kwota robi wrażenie!W pierwszych czterech miesiącach obowiązywania ustawy wydatki zmniejszyły się o już o 229 mln złotych ,,MÓJ SĄSIAD UBEK I JEGO RODZINA JUŻ WYJE Z GŁODU ZACZELI SPRZEDAWAĆ SWOJE LUKSUSOWE AUTA I DOMY ,,BRAVO TO MI SIĘ PODOBA
2018-01-15 12:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +12 spajker
RE: Ostra dyskusja na sesji. Radny wyszedł z sali
" W projekcie będą pracować trenerzy, psycholodzy, koordynator oraz księgowa - wyjaśniał wójt. - Czy to będzie księgowa z naszej opieki? Przecież ona pracuje na tyle etatów. Kiedy ona to zrobi?"--- w projektach procedować będzie jeszcze Human Resources Manager, Marketing Manager, Logistic Manager, Security Manager, IT Manager, Communication Manager, Project manager, Internal Supervisor, PR Manager, Product Development manager oraz komisja trójstronna rządu i episkopatu. księgowa ma co prawda 22 etaty po 8 godzin dziennie no ale człowiek pracowity i z tym się wyrobi. Najważniejsze że pieniądze rozejdą się na koszty procedowania i kontroli i na tym polegać będzie " start w lepszą przyszłość.". ten radny niepotrzebnie się denerwuje. taki psycholog trener i koordynator już teraz mogliby rozmasować dziwne myśli radnego.
2018-01-12 17:34 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież