Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Kiedy Wojtek zapytał mnie, kto z prasy lokalnej mógłby napisać coś na temat jego ostatniego projektu, od razu powiedziałam, że ja. No skoro znam go od dziecka i jeszcze przez trzy lata byłam jego wychowawczynią w Gimnazjum w Prusach, to cóż tu jeszcze dodawać. Wojtka poznałam jako człowieka z pasją i tak widzę go dzisiaj. Od lat podąża za swoimi marzeniami i małymi kroczkami je realizuje.
Wszyscy pewnie pamiętamy występ Wojtka Bałwako w „Bitwie na głosy”, gdzie wspierał drużynę Kamila Bednarka. Wojtek często też występuje podczas lokalnych imprez i uroczystości. Na podziw może zasługiwać jego upór i wytrwałość w dążeniu do celu. W czasach, kiedy wielu zniechęca się po jednym niepowodzeniu, on się nie poddaje i za to zasługuje na duży szacunek.
W czwartek, 14 czerwca, on i jego ekipa w Strzelińskim Ośrodku Kultury oraz w pałacu w Borku Strzelińskim kręcili debiutancki klip do piosenki „Alter Ego”.
Oto, co na ten temat mówi wykonawca: Klip jest wstępem do wydania debiutanckiego albumu. Obecnie jest on doszlifowywany. Gdy tylko będzie gotowy, rozpocznę poszukiwania wydawcy. Wiem z własnego doświadczenia, ale także na podstawie obserwacji działań moich znajomych, którzy zajmują się muzyką, że to będzie trudny orzech do zgryzienia.
Wojtek ma nadzieję, że uda mu się nawiązać współpracę z kimś z branży muzycznej, gdyż, jak twierdzi, przychodzi z gotowym materiałem i pomysłem na siebie.
- Stosunkowo długo szukałem własnej ścieżki w muzyce. Śpiewam właściwie od dziecka, ale dopiero teraz mam pewność, że materiał, który nagrałem z moim zespołem, jest na tyle wartościowe, by pokazać to szerszemu odbiorcy – mówi wokalista. Wojtek Bałwako na scenie Strzelińskiego Ośrodka Kultury podczas kręcenia teledysku
Warto podkreślić, ze Wojtek jest autorem tekstów swoich piosenek, napisał też scenariusz do teledysku i wymyślił swój wizerunek sceniczny. Mówi jednak - Wiele agencji managerskich odrzuca gotowe pomysły artystów na siebie, zapewniając kompleksową kreację wizerunku.
Wykonawca nie ma wykształcenia muzycznego, ale twierdzi też, że w Polsce nie ma zbyt dużo propozycji edukacyjnych dla młodych artystów, którzy chcieliby rozwijać się kompleksowo.
Kiedyś, czytając biografię Adele, zwróciłem uwagę na fragment, w którym była mowa o edukacji, jaką wokalistka przyjmowała od najmłodszych lat. W Anglii, na poziomie naszej szkoły średniej, uczyła się nie tylko kompozycji, śpiewu i przedmiotów artystycznych, ale także uczono ją, jak zarządzać swoim wizerunkiem, jak zbudować markę i w ogóle jak wygląda show-biznes od strony biznesu – podkreśla Wojtek.
Jego marzenia, jak mówi, realizują się dzięki ludziom, którzy go otaczają i w niego wierzą: rodzinie, przyjaciołom, producentowi albumu, zespołowi, itp. To oni dają mu motywację do pracy i wiarę, że jeżeli człowiek da trochę od siebie, to cały świat staje się przychylny i pomaga mu w samorealizacji.
- Moim marzeniem jest, żeby ten rozwój nigdy się nie zatrzymał, a ludzie, którzy mnie otaczają byli przy mnie zawsze – mówi.
Nie mogło też zabraknąć podziękowań. - Dziękuję wszystkim życzliwym osobom, które w ostatnich tygodniach, podczas przygotowań do realizacji klipu i w trakcie bardzo mi pomogły. Jest ich tak dużo, że nie sposób wszystkich wymienić. DZIĘKUJĘ najpiękniej, jak potrafię.
A was, kochani, proszę - trzymajcie kciuki, abym jak najszybciej mógł się podzielić ze światem swoją pracą. Jak śpiewa Dawid Podsiadło w swoim nowym singlu „z małego miasta wielkie sny.... „ w końcu zaczną się spełniać!:-)
„Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” – kończy nasz lokalny artysta.
Powodzenia!