Wokalista z zespołem wystąpił na scenie programu śniadaniowego (kadr z programu „Pytanie na Śniadanie”)
Po niedawnej premierze pierwszego singla „Alter Ego”, przyszedł czas na jego promocję. Wojciech Bałwako miał okazję pojawić się już w kilku audycjach radiowych, a nawet wystąpić na scenie programu Pytanie na Śniadanie. Czy już niebawem wyda debiutancką płytę?
Od wielu lat występuje na lokalnych scenach, a w ubiegłym roku nagrał debiutancki klip do piosenki „Alter Ego”. To kolejny krok w spełnianiu muzycznych marzeń Wojciecha Bałwako z Prus. Pracować w studio zaczął już kilka lat temu. Jednak ze względu na to, że było to dla niego nowe doświadczenie, szkolił warsztat w pisaniu własnych utworów przez dłuższy czas.
- Najcięższe w tej drodze było znalezienie muzycznej świadomości. Ciężko mi to wytłumaczyć, ale słuchanie muzyki, a jej tworzenie i wykonywanie, to dwa odrębne światy. Dlatego długo szukałem swojego brzmienia. Takiego, z którego będę usatysfakcjonowany. I tak powstało „Alter Ego” oraz reszta materiału – powiedział Wojciech Bałwako.
- Na pewno wiele będzie się działo w nadchodzącym roku - mówił Wojciech Bałwako (kadr z programu „Pytanie na Śniadanie”)
Grają w kilkunastu rozgłośniach
Koncert promujący nowy materiał z premierą teledysku, odbył się pod koniec listopada w sali widowiskowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury. Jak przyznał nasz rozmówca, był zszokowany ilością osób, która pojawiła się na widowni. Występ wspomina fantastycznie, a energia od publiczności była nie do opisania. SOK nie przypadkiem wybrano na miejsce premiery. Warto przypomnieć, że to właśnie tam powstał teledysk, a zespół chciał zagrać dla ludzi, których zna.
Singiel „Alter Ego” dostępny jest w internecie we wszystkich sklepach muzycznych, a klip w serwisie Youtube przekroczył już ponad 10 tysięcy wyświetleń. - Udało mi się pojawić w kilku audycjach radiowych, promujących to wydawnictwo. Było to w Radiu Opole, Polskim Radiu Londyn i Radiu Wrocław. Sama piosenka grana jest w kilkunastu rozgłośniach na terenie całego kraju. To dla mnie spełnienie marzeń. Intensywny, ale niesamowicie ekscytujący dla mnie czas – zaznaczył Bałwako.

Ponownie w telewizji
W grudniu wokalista, wraz z zespołem, wystąpił w programie TVP2 Pytanie na Śniadanie. Wcześniej jego manager skontaktował się z redakcją i zaproponował występ. To standardowa droga do tego typu występów przy promocji piosenki.
Wokalista zdradził, że tuż przed występem mogli zagrać jedną próbę. Ze względu na to, że program emitowany jest na żywo, odbyła się ona w czasie krótkiego bloku reklamowego. Podkreślił, że na tym etapie już raczej nie ma miejsca na stres, a na profesjonalizm i ten starali się pokazać, a przy tym świetnie się bawić.
Kilka lat temu Wojtek był uczestnikiem „Bitwy na głosy”, a więc wizyta w telewizji była dla niego mocno sentymentalnym doświadczeniem. Natomiast dla zespołu to nowa, fantastyczna przygoda.
Premiera singla wskazuje na to, że w tym roku można spodziewać się wydania debiutanckiej płyty Wojtka. Jednak obecnie ciężko mu zdradzić jakikolwiek termin. Z pewnością przed płytą pojawią się kolejne single i być może też teledyski. - Kreacje w klipach to super przygoda, więc chcę ją kontynuować. Na pewno wiele będzie się działo w nadchodzącym roku, bo nie zwalniamy tempa. Trzymajcie za nas kciuki, a my życzymy wszystkim Czytelnikom „Słowa Regionu Strzelińskiego” samych radości i cudownie spędzonych chwil w 2019 roku – zakończył nasz rozmówca.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
ALEX
ffgg
Szału nie ma.. Nawet szkoda pisać komentarz
0
Gravatar
Wiązowianin
RE: Intensywny i niesamowicie ekscytujący czas
Ładny głos, ale tylko Disco polo da mu szansę na godne życie
0

Przeczytaj także