- W związku ze stanem drogi nie mam możliwości, żeby tu zamieszkać - podkreślił mieszkaniec Kondratowic Paweł Rogaliński
Żyjemy w XXI wieku, a niektórzy mają problem z dojazdem do swoich posesji. Sprawa ta wywołała sporo dyskusji w Kondratowicach, w tym na ostatniej sesji rady. Czy radni pomogą mieszkańcom ulic Makowej i Różanej?
Przy ul. Makowej i Różanej w Kondratowicach znajduje się wiele działek pod zabudowę. Powoli i sukcesywnie powstają tam już pierwsze budynki. - Pisałem do gminy wnioski o rozbudowę drogi i montaż oświetlenia. W zeszłym roku dołożono dwie lampy. Jako że w 2017 roku, jeszcze poprzednia rada nie miała pieniędzy w budżecie na utwardzenie dróg, to dostałem zapewnienie, iż środki znajdą się w 2018 roku - mówił Paweł Rogaliński z Kondratowic. Dodał także, że w zeszłym roku wykonano pomiary geodezyjne i wodociąg. Z tego powodu ewentualne utwardzenie trzeba było odłożyć na kolejny rok.-  Myślę, że oprócz liczb zobaczymy serca ludzkie - mówiła radna Małgorzata Krzesińska podczas obrad sesji w Kondratowicach
Przy pracach rady nad tegorocznym budżetem mieszkańcy, za pośrednictwem radnej Małgorzaty Krzesińskiej, wnioskowali o 16 tys. zł na utwardzenie ul. Makowej i Różanej. Dodatkowo rada sołecka Kondratowic przeznaczyła 4 tys. zł z funduszu sołeckiego na to zadanie. - 4 stycznia złożyłam wniosek na komisji społecznej. Ktoś kiedyś powiedział, że wystarczy wysypać tłuczeń na to błoto. Może za jakiś czas, jak będą pieniądze i będziemy ten tłuczeń wywozić, a następnie ponownie sypać go w to błoto - wyjaśniała radna Krzesińska.
Najgorsze jest to, że zdaniem Pawła Rogalińskiego, w okresie jesienno-zimowym niemożliwe jest normalne funkcjonowanie. - Nie można dojechać do posesji autem osobowym. Miałem 2 tygodnie temu budowlańców. Na koniec dnia musiałem im zorganizować traktor, aby ich stamtąd wyciągnął. Wyciągaliśmy busy i nasunęła mi się jedna myśl. A co jeśli zakopałaby się karetka? Ja mam rodzinę i małe dziecko. Gdyby wydarzyło się coś przykrego w domu, to mam problem z jakąkolwiek pomocą. W związku ze stanem drogi nie mam możliwości, żeby tu zamieszkać - podkreślił mieszkaniec Kondratowic. - Warto zaznaczyć, że utwardzenie ulicy Różanej ułatwi też życie kilku innym rodzinom, które mają wjazd z tej drogi. To nie jest tak, że kupiłem działkę w polu. Przecież kilka lat temu radni przyjmowali plany zagospodarowania przestrzennego. Tu mamy działki budowlane z przeznaczeniem na zabudowę mieszkaniową. Radni już wtedy powinni sobie uświadomić, że te drogi będzie trzeba kiedyś zrobić - stwierdził Rogaliński.
Właściciel posesji potrzebował traktora, aby wyciągnąć samochód budowlańców
8 radnych było przeciw
Kontynuacja tematu miała miejsce podczas obrad Rady Gminy Kondratowice 18 stycznia. Środki na ul. Makową i Różaną znalazły się wśród autopoprawek wójta Tomasza Gracza. Radna Małgorzata Krzesińska wyraziła nadzieję, że wspólnymi siłami uda się w tym roku naprawić drogę. - Myślę, że (przy głosowaniu - red.) oprócz liczb zobaczymy serca ludzkie - mówiła Krzesińska. Sam wójt również odniósł się do sprawy. - Tam będą mieszkać rodziny z dziećmi. Potrzebny jest dojazd, woda i energia - wyjaśniał Gracz. Oprócz tego w dyskusji głosy zabierali radni Ewa Kobosko i Piotr Majewski. Byli zgodni, że ta inwestycja jest potrzebna. Dziwi więc wynik głosowania nad poprawkami wójta, gdyż 8 radnych było przeciw. W tym gronie znaleźli się Kobosko i Majewski, którzy dosłownie chwilę przedtem mówili, jak to bardzo trzeba pomagać mieszkańcom ul. Makowej i Różanej. Oprócz nich przeciwko głosowali: Czesław Krawczyszyn, Mariusz Misiewicz, Marta Famulska, Wiesław Skorupski, Krzysztof Piekara i Artur Bartłomiejczyk. Normalne funkcjonowanie w okresie jesienno-zimowym jest tutaj niemożliwe
Cały artykuł dostępny jest tutaj


***
Z ostatniej chwili. Na poniedziałkowej sesji radni przyznali pieniądze na ul. Makową i Różaną.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Prusakolep
PR
NA TEN PROBLEM POMOŻE TYLKO PRUSAKOLEP!
0
Gravatar
Chris
RE: Grzęzną w błocie po kolana
Mieszkaniec123 powiedziała :
Chris powiedziała :
Mieszkaniec powiedziała :
... powiedziała :
A wystarczyło wybudować się przy asfaltowej drodze. Ale nie bo chytry, bo w polu tańsza działka.
Jak już chcecie się Państwo wypowiadać to proszę wykazać minimum zainteresowania tematem. Zgodnie z Planem zagospodarowania przestrzennego tereny w tamtej okolicy ówcześni Radni przeznaczyli na działki budowlane. Co za tym idzie zgodnie z przepisami prawa wzięli na siebie pewnie zakres obowiązków. A jakie to proszę sobie ustalić.....Tyle w temacie A wy hejtujcie dalej. Pozdrawiam
mysle ze ten dom juz stoi od roku, to rok temu tego problemu nie bylo ? przy poprzedniej władzy? czy problem narodzil sie w tym roku? w kazdej gminie sa podobne problemy. Mysle ze z czasem kiedy bedzie wiecej tam zabudowan, to gmina zrealizuje tam droge. Ze zdjeci widac ze domy jeszcze sa w trakcie budowy, plac budowy to plac budowy. Budujesz dom to najpierw brukujesz czy budujesz dom a potem brukujesz? Artykuł moim zdaniem napisany troche propagandowo. Nie znam sprawy, ale patrzac na zdjecia to pewnie takich osob w calym powiecie jest setki co maja podobny problem.
Nie myśl tylko ustal fakty! A jak nie to czytaj, tylko ze zrozumieniem. Jesteś kolejnym ktory wykazał sie mega inteligencją. A jak nie znasz sprawy to zapoznaj sie z nią i dopiero bierz sie ze komentowanie i ocenianie innych. Sprawa ciagnie się od 2017 roku i chodzi o utwardzenie tłuczniem a nie brukowanie czy asfaltowanie. Tak skrótowo. A i drogi są gminne. W ramach uzupełnienia. Pozdr
moze nie jestem zbyt inteligentny, jak ty to zauwazyles/as, ale napisalem ze taki problem ma setki mieszkancow w powiecie, kraju. Nie ma tak ze ktos wybuduje dom lub dwa i gmina odrazu zrobi mu droge. Mysle, ze jak powstanie tam z czasem wiecej domow, to gmina zaplanuje srodki na ta droge. Dlatego moim zdaniem ten temat nie powinnen byc az tak mocno poruszany i na dodatek na łamach tej gazety. Mysle ze gmina bylaby sklona zaplacic za tluczen z kamieniolomu z Gorki, i cie 2 wlasciele powinni na wlasny koszt zapewnic sobie transport i utwardzic ta droge na jakis czas. Ale moze sie myle i jestem zbyt malo inteligentny.

0
Gravatar
Mieszkaniec123
RE: Grzęzną w błocie po kolana
Chris powiedziała :
Mieszkaniec powiedziała :
... powiedziała :
A wystarczyło wybudować się przy asfaltowej drodze. Ale nie bo chytry, bo w polu tańsza działka.
Jak już chcecie się Państwo wypowiadać to proszę wykazać minimum zainteresowania tematem. Zgodnie z Planem zagospodarowania przestrzennego tereny w tamtej okolicy ówcześni Radni przeznaczyli na działki budowlane. Co za tym idzie zgodnie z przepisami prawa wzięli na siebie pewnie zakres obowiązków. A jakie to proszę sobie ustalić.....Tyle w temacie A wy hejtujcie dalej. Pozdrawiam
mysle ze ten dom juz stoi od roku, to rok temu tego problemu nie bylo ? przy poprzedniej władzy? czy problem narodzil sie w tym roku? w kazdej gminie sa podobne problemy. Mysle ze z czasem kiedy bedzie wiecej tam zabudowan, to gmina zrealizuje tam droge. Ze zdjeci widac ze domy jeszcze sa w trakcie budowy, plac budowy to plac budowy. Budujesz dom to najpierw brukujesz czy budujesz dom a potem brukujesz? Artykuł moim zdaniem napisany troche propagandowo. Nie znam sprawy, ale patrzac na zdjecia to pewnie takich osob w calym powiecie jest setki co maja podobny problem.
Nie myśl tylko ustal fakty! A jak nie to czytaj, tylko ze zrozumieniem. Jesteś kolejnym ktory wykazał sie mega inteligencją. A jak nie znasz sprawy to zapoznaj sie z nią i dopiero bierz sie ze komentowanie i ocenianie innych. Sprawa ciagnie się od 2017 roku i chodzi o utwardzenie tłuczniem a nie brukowanie czy asfaltowanie. Tak skrótowo. A i drogi są gminne. W ramach uzupełnienia. Pozdr

0
Gravatar
Chris
RE: Grzęzną w błocie po kolana
Mieszkaniec powiedziała :
... powiedziała :
A wystarczyło wybudować się przy asfaltowej drodze. Ale nie bo chytry, bo w polu tańsza działka.
Jak już chcecie się Państwo wypowiadać to proszę wykazać minimum zainteresowania tematem. Zgodnie z Planem zagospodarowania przestrzennego tereny w tamtej okolicy ówcześni Radni przeznaczyli na działki budowlane. Co za tym idzie zgodnie z przepisami prawa wzięli na siebie pewnie zakres obowiązków. A jakie to proszę sobie ustalić.....Tyle w temacie A wy hejtujcie dalej. Pozdrawiam
mysle ze ten dom juz stoi od roku, to rok temu tego problemu nie bylo ? przy poprzedniej władzy? czy problem narodzil sie w tym roku? w kazdej gminie sa podobne problemy. Mysle ze z czasem kiedy bedzie wiecej tam zabudowan, to gmina zrealizuje tam droge. Ze zdjeci widac ze domy jeszcze sa w trakcie budowy, plac budowy to plac budowy. Budujesz dom to najpierw brukujesz czy budujesz dom a potem brukujesz? Artykuł moim zdaniem napisany troche propagandowo. Nie znam sprawy, ale patrzac na zdjecia to pewnie takich osob w calym powiecie jest setki co maja podobny problem.

0
Gravatar
klik
RE: Grzęzną w błocie po kolana
CIEKAWSKI powiedziała :
DOMINKIA powiedziała :
SPRAWDZIŁAM TO TA DROGA NIE NALEŻY DO GMINY
A gdzie to Szanowna Pani sprawdziła hmmmmmm.....Bo aż sam jestem ciekaw kto znowu rozsiewa takie brednie?
No jak gdzie??? W Podgaju u swego guru.

0
Gravatar
CIEKAWSKI
RE: Grzęzną w błocie po kolana
DOMINKIA powiedziała :
SPRAWDZIŁAM TO TA DROGA NIE NALEŻY DO GMINY
A gdzie to Szanowna Pani sprawdziła hmmmmmm.....Bo aż sam jestem ciekaw kto znowu rozsiewa takie brednie?

0
Gravatar
DOMINKIA
RE: Grzęzną w błocie po kolana
SPRAWDZIŁAM TO TA DROGA NIE NALEŻY DO GMINY
0
Gravatar
podgaj
RE: Grzęzną w błocie po kolana
Gieniu powiedziała :
Stać Was na domy w polu tańszym kosztem ,zróbcie sobie drogę a nie rzadacie od podatników.
Poliglota jak nic ,zapewne nic się nie dokłada do budżetu ale pomysłów cała miara.

0
Gravatar
Kondratowice
RE: Grzęzną w błocie po kolana
Wiązowianin powiedziała :
Zasięgnąwszy języka u mieszkańców Prus, na świeżo dziś w Niedzielę. Oto nikt nie chce fundować drogi do prywatnych posesji na prywatnych drogach "gołodupcom" w jakiejkolwiek wsi !!! :-* :-* :-* Pozdrawiając wszystkich zacnych mieszkańców lokalnych wsi.
Pan to niech zajmie się swoimi porządkami. W wiazowie jest pewnie sporo ciekawych tematów. To po pierwsze. Po drugie to drogi są gminne. Zapraszam do urzędu, może zamiast bzdur w Prusach usłyszy Pan jaki jest stan faktyczny. Po trzecie czytamy że zrozumieniem..... "Warto zaznaczyć, że utwardzenie ulicy Różanej ułatwi też życie kilku innym rodzinom, które mają wjazd z tej drogi"Koniec temat.....

0
Gravatar
Kondratowice
RE: Grzęzną w błocie po kolana
GEODETA JANEK powiedziała :
MOŻNA WJEŻDŻAĆ OD STRONY KARCZYNA DROGA JEST LEPSZA UTWARDZONA PRZEZ LATA
Szanowny Geodeto Janek, skoro taki jesteś Pan pewny to zapraszamy do wjazdu od karczyna. Tylko lawete sobie Pan zorganizuj albo traktor. Ludzie dlaczego piszecie bzdury nie wiedząc jaki jest stan faktyczny.

0

Przeczytaj także