- Tłumaczyłem to podczas sesji, ale okazało się, niestety, że do części radnych te argumenty nie trafiły - powiedział wójt Tomasz Gracz. Obok na zdjęciu Anna Horodyska, sekretarz gminy Kondratowice
Część urzędników w gminie Kondratowice zarabia poniżej 2 tys. zł ,,na rękę” miesięcznie. Przy głosowaniu nad budżetem większość radnych postanowiła zmniejszyć pieniądze na pensje dla pracowników urzędu. Czy w związku z tym szykują się masowe zwolnienia?
W ostatnim czasie zrobiło się głośno, w sprawie zarobków pracowników Urzędu Gminy Kondratowice. Większość radnych zdecydowała, żeby ,,zdjąć” 90 tys. zł na wynagrodzenia dla urzędników. Zwróciliśmy się najpierw do radnego Artura Bartłomiejczyka, który głosował za ,,zdjęciem” tych pieniędzy.Radny Artur Bartłomiejczyk stwierdził, że gmina zaoszczędziła ok. 70 tys. zł rocznie na wynagrodzeniu wójta
- Oczywiście chcemy, aby pracownicy więcej zarabiali. Należy jednak pamiętać, że wójt w porównaniu do ubiegłego roku przeznaczył i tak o 90 tys. zł więcej na administrację - powiedział radny z komitetu ,,Nasza Gmina, Nasz Dom”. Dodał także, że pojawiły się przecież oszczędności ok. 70 tys. zł rocznie, biorąc pod uwagę obecne wynagrodzenie wójta. Zwrócił też uwagę, iż zarobki sekretarza będą również mniejsze. - Zostaje 110 tys. zł, które i tak można podzielić między najmniej zarabiających w urzędzie - kontynuował - Odebranie możliwości podwyżek to brak motywacji do pracy, a ze strony części radnych, złośliwość - zaznaczyła radna Małgorzata KrzesińskaBartłomiejczyk. Zaznaczył, że nie głosował przeciwko urzędnikom, a nawet jest za tym, aby zarabiali więcej.
Głos w sprawie zabrała także radna komitetu ,,Nasza Gmina Kondratowice” Małgorzata Krzesińska, która głosowała przeciw redukcji środków na wynagrodzenia. - Obniżenie kwoty o 90 tys. zł jest moim zdaniem lekceważeniem pracy wielu osób. Wiem, że są pracownicy gminy, którzy zarabiają poniżej 2 tys. zł na rękę. Trzeba docenić człowieka. Za wszystkimi inwestycjami w gminie stoją właśnie urzędnicy, którzy piszą wnioski o środki unijne. Także sołtysi mogą zawsze liczyć na pomoc przy składaniu wniosków do funduszu sołeckiego. Mam nadzieję, że wartościowi pracownicy nie odejdą do lepiej płatnej pracy. Nie chcielibyśmy tego. Odebranie możliwości podwyżek to brak motywacji do pracy, a ze strony części radnych złośliwość. Obcięto już wynagrodzenie wójta i pracowników gminy. Może by tak obniżyć diety radnych? - podsumowała Krzesińska.
Swoim zdaniem na temat wynagrodzeń podzielił się także wójt gminy Tomasz Gracz. - Uważam, że pracownicy samorządowi powinni godnie zarabiać. Wynagrodzenie ok. 2 tys. zł netto po pięcioletnich studiach i zdobytym doświadczeniu nie jest żadną motywacją. Strajkowali lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, służby mundurowe, górnicy i podwyżki uzyskali. Ja natomiast chcę wyjść naprzeciw, nie czekając na strajk. Nie chcę dopuścić, aby za rok znaczna część wykształconej oraz doświadczonej kadry odeszła od nas. Dlatego uważam, aby systematycznie doceniać ciężką pracę urzędników, podnosząc im wynagrodzenie. Tłumaczyłem to podczas sesji, ale okazało się, niestety, że do części radnych te argumenty nie trafiły - powiedział Gracz.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Amarcin
Odchodzą pracownicy
Zarobki zarobkami a prawda jest taka że Pan G. nie szanuje pracowników. Nie radzi sobie z presją, stresem, wyladowuje swoją nieporadność na innych. Dobrze że jeszcze Magda i Anna potrafią go pocieszyć...
0
Gravatar
ktoś
z gminy
pracownik powiedziała :
A możne tak by zlikwidować kominy wynagrodzeń w urzędzie gminy Kondratowice, bo niektórzy zarabiają więcej od wójta tylko dlatego np. że należą do świty poprzedniego wójta. 2000 zł. to gówniane zarobki ale średnia pewnie w gminie jest powyżej średniej krajowej.
Wszyscy wiemy że w ug kondratowice wykształcenie nie ma wpływu na wysokość wynagrodzenia. Jak się chce komuś dać to się da i jeszcze kierownicze albo samodzielne stanowisko się znajdzie

0
Gravatar
pracownik
ug kondratowice
A możne tak by zlikwidować kominy wynagrodzeń w urzędzie gminy Kondratowice, bo niektórzy zarabiają więcej od wójta tylko dlatego np. że należą do świty poprzedniego wójta. 2000 zł. to gówniane zarobki ale średnia pewnie w gminie jest powyżej średniej krajowej.
0
Gravatar
wyborca
z kondratowic
Katarzyna Olędzka powiedziała :
właśnie Ci (bez) Radni mają odwagę pokazać jaki jest faktyczny stan naszej gminy- przykładów jest tyle że napisać można artykuł na cały nakład naszej gazety, w streszczeniu odsyłam do relacji sesji na yt. do pytań zadawanych przez radnych ? czy tą są pytania "wyssane" z "rękawa" ?A kto jest winien tego "faktycznego stanu gminy"? Tylko wójt? I który? A Państwo radni od czego są? Wójt sam podejmuje decyzje?A co to znaczy "w streszczeniu odsyłam do relacji sesji"? Póki co słyszalność z sali obrad nie jest za dobra. Jedyne pytania radnych, które utkwiły mi w pamięci to:1. Jaki jest stan ZUK-u i co Wójt ma zamiar z tym zrobić?2. Czy to prawda, że Wójt wziął krótkoterminową pożyczkę?Odpowiedzi padły. Za jakiś czas kolejny raz te same pytania. I tu czas się zastanowić. Czy to Wójt sam powołał ZUK? Czy decyzję o budowie kanalizacji Wójt podjął jednostkowo?Czy wójt sam ma rozwiązać sprawę ZUK-u, kanalizacji itp.? A co Państwo tam robiliście przez te wszystkie lata?(oczywiście nie mam na myśli wszystkich). To po co mieszkańcy wybierają swoich przedstawicieli? No właśnie chodzi mi o to, że niektórzy sobie nie mają nic do zarzucenia i zero wyrzutów. A ja mam. Bo może przez te cztery lata, kiedy byłam radną, można było zrobić więcej, niż robiliśmy, np. w kwestii kanalizacji.
a czy przypadkiem Pani Olędzka to nie była Radną Gminy? I jakie ma osiągnięcia?

0
Gravatar
podgaj
RE: Czy radni obniżą sobie diety?
gosc powiedziała :
Pani Katarzyno, niech pani nie uczy się od biznesmana z Podgaju oraz jego koleżanek i kolegów.Po pierwsze: musiałaby pani zasadzić przynajmniej 1ha (kartofli) aby zaspokoić wyborców;Po drugie: musiałaby pani złożyć wniosek do GOPS Kondratowice na zasiłek opiekuńczy (1500 zł miesięcznie) jednocześnie podrabiając podpis sąsiadki,a ten zasiłek pobierać osobiście;Po trzecie: warto być uczciwym nawet kosztem przegrania wyborów.Pozdrawiam.
właśnie to podejrzewałem ze to taka kultura ziemniaka, czytaj ; kartofle

0
Gravatar
gosc
czy radni obniżą swoją dietę
Pani Katarzyno, niech pani nie uczy się od biznesmana z Podgaju oraz jego koleżanek i kolegów.Po pierwsze: musiałaby pani zasadzić przynajmniej 1ha (kartofli) aby zaspokoić wyborców;Po drugie: musiałaby pani złożyć wniosek do GOPS Kondratowice na zasiłek opiekuńczy (1500 zł miesięcznie) jednocześnie podrabiając podpis sąsiadki,a ten zasiłek pobierać osobiście;Po trzecie: warto być uczciwym nawet kosztem przegrania wyborów.Pozdrawiam.
0
Gravatar
Katarzyna Olędzka
RE: Czy radni obniżą sobie diety?
wyborca. powiedziała :
Katarzyna Olędzka powiedziała :
właśnie Ci (bez) Radni mają odwagę pokazać jaki jest faktyczny stan naszej gminy- przykładów jest tyle że napisać można artykuł na cały nakład naszej gazety, w streszczeniu odsyłam do relacji sesji na yt. do pytań zadawanych przez radnych ? czy tą są pytania "wyssane" z "rękawa" ?A kto jest winien tego "faktycznego stanu gminy"? Tylko wójt? I który? A Państwo radni od czego są? Wójt sam podejmuje decyzje?A co to znaczy "w streszczeniu odsyłam do relacji sesji"? Póki co słyszalność z sali obrad nie jest za dobra. Jedyne pytania radnych, które utkwiły mi w pamięci to:1. Jaki jest stan ZUK-u i co Wójt ma zamiar z tym zrobić?2. Czy to prawda, że Wójt wziął krótkoterminową pożyczkę?Odpowiedzi padły. Za jakiś czas kolejny raz te same pytania. I tu czas się zastanowić. Czy to Wójt sam powołał ZUK? Czy decyzję o budowie kanalizacji Wójt podjął jednostkowo?Czy wójt sam ma rozwiązać sprawę ZUK-u, kanalizacji itp.? A co Państwo tam robiliście przez te wszystkie lata?(oczywiście nie mam na myśli wszystkich). To po co mieszkańcy wybierają swoich przedstawicieli? No właśnie chodzi mi o to, że niektórzy sobie nie mają nic do zarzucenia i zero wyrzutów. A ja mam. Bo może przez te cztery lata, kiedy byłam radną, można było zrobić więcej, niż robiliśmy, np. w kwestii kanalizacji.
I właśnie tak wyborcy docenili pani pracę. w 2014 i 2018 roku.
Ale cały czas uczę się od najlepszych. Kto wie, może przejmę ich patent na wygrywanie? ;-) :D :D

0
Gravatar
Gość
Cóż to jest prawda...?
Ktoś tu celowo nie mówi prawdy, a w tym przypadku przecież chodzi o interes mieszkańców i finanse samorządu gminnego, zwłaszcza kiedy ta jednostka wpada.... w spiralę zadłużenia.
0
Gravatar
wyborca.
xd
Katarzyna Olędzka powiedziała :
właśnie Ci (bez) Radni mają odwagę pokazać jaki jest faktyczny stan naszej gminy- przykładów jest tyle że napisać można artykuł na cały nakład naszej gazety, w streszczeniu odsyłam do relacji sesji na yt. do pytań zadawanych przez radnych ? czy tą są pytania "wyssane" z "rękawa" ?A kto jest winien tego "faktycznego stanu gminy"? Tylko wójt? I który? A Państwo radni od czego są? Wójt sam podejmuje decyzje?A co to znaczy "w streszczeniu odsyłam do relacji sesji"? Póki co słyszalność z sali obrad nie jest za dobra. Jedyne pytania radnych, które utkwiły mi w pamięci to:1. Jaki jest stan ZUK-u i co Wójt ma zamiar z tym zrobić?2. Czy to prawda, że Wójt wziął krótkoterminową pożyczkę?Odpowiedzi padły. Za jakiś czas kolejny raz te same pytania. I tu czas się zastanowić. Czy to Wójt sam powołał ZUK? Czy decyzję o budowie kanalizacji Wójt podjął jednostkowo?Czy wójt sam ma rozwiązać sprawę ZUK-u, kanalizacji itp.? A co Państwo tam robiliście przez te wszystkie lata?(oczywiście nie mam na myśli wszystkich). To po co mieszkańcy wybierają swoich przedstawicieli? No właśnie chodzi mi o to, że niektórzy sobie nie mają nic do zarzucenia i zero wyrzutów. A ja mam. Bo może przez te cztery lata, kiedy byłam radną, można było zrobić więcej, niż robiliśmy, np. w kwestii kanalizacji.
I właśnie tak wyborcy docenili pani pracę. w 2014 i 2018 roku.

0
Gravatar
gosc
czy radni obniza sobie diety
Pani katarzyno prosze jeszcz raz powtorzyc ocene radnego Krawczyszyna bo byla io ocena najbardzej trafna jaka o tym czlowieku slyzalem Pozdrawiam
0

Przeczytaj także