Według mieszkańców, progi w Górce Sobockiej są za wysokieKilka lat temu w centrum Górki Sobockiej zamontowano dwa betonowe progi zwalniające. Mieszkańcy jednak skarżą się, że są zbyt wysokie i niszczą podwozia aut.Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Górki Sobockiej, który skarżył się na zbyt wysokie progi zwalniające. – Ciężko powiedzieć, że to są progi, to są przeszkody i trzeba zwalniać niemal całkowicie do zera aby je przejechać – opowiada mężczyzna, który wolał zostać anonimowy. – Nawet wtedy miską olejową ociera się o próg. Problem był zgłaszany wójtowi na zebraniach wiejskich.
Według naszego rozmówcy, od kiedy te progi zostały zrobione, cały ruch przez wieś przeniesiony został na boczną drogę, która nie jest przystosowana do takiego natężenia. Kierowcy jeżdżą tam zbyt szybko i może dojść do jakiegoś nieszczęścia. – Ruch na ulicy, gdzie są progi, zmalał znacząco – opowiada nasz rozmówca.
Sprawę zna wójt Kondratowic Wojciech Bochnak. – Próg został zrobiony na zlecenie mieszkańców. Jednak jeżeli jest taka wola, obniżymy go. W związku z realizacją chodnika, poproszę o to wykonawcę – zapewnia szef gminy.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
anonim
Myślenie boli
mieszkaniec powiedziała :
Próg jest środkiem ostatecznym dla poskromienia pędzących idiotów, mających w doopie bezpieczeństwo innych. wystarczy przejechać przez próg zgodnie z ograniczeniem prędkości i micha cała,myślenie boli.
Hmm czy myślenie boli ? wypisywanie definicji do czego służy próg wcale nic nie wnosi. Chyba każdy wie aczkolwiek powinien wiedzieć jeżeli ma prawo jazdy itp do czego on służy. Nie wiem czy państwo zauważyliście problem jaki jest ukazany w komentarzach ? nie chodzi o to do czego służy próg tylko ciągle jest wałkowany wymiar i umiejscowienie które zostawia według mnie i innych komentatorów wiele do życzenia !i mówiąc tutaj o jakiś tam "rajdowcach" haha :) nie raz przejeżdżałem tamtędy przez te progi z prędkością toczącego się samochodu i nie raz przytarłem przednią dokładką a zaznaczę że samochód jest na fabrycznym zawieszeniu i fabrycznych kołach !!! Pozdrawiam mam nadzieje że coś zostanie zrobione z tymi progami !

0
Gravatar
mieszkaniec
Do rajdowców
Próg jest środkiem ostatecznym dla poskromienia pędzących idiotów, mających w doopie bezpieczeństwo innych. wystarczy przejechać przez próg zgodnie z ograniczeniem prędkości i micha cała,myślenie boli.
0
Gravatar
anonim
MISKA
A na zdjęciu nawet widać że miskę ktoś urwał ! i to z tego co zauważyłem zdarza się to tam często
0
Gravatar
Anonim
progi
mieszkaniec powiedziała :
To wszystko racja a trzeci próg wzniesiony z bruku pomiędzy "kolonią" a przedszkolem to już w ogóle przesada. Po pierwsze jest na tyle daleko od szkoły, że auto jadące i tak ma jeszcze szansę rozpędzić się i stworzyć niebezpieczeństwo w obrębie przedszkola a po drugie o jego wysokości można pisać wiersze. Nie dość że droga brukowa fuszerką wyłożona po układaniu kanalizacji to na dodatek nieszczęsny próg. Cóż, my mieszkańcy musimy chyba zaopatrzyć się w czołgi i przy okazji wzmocnić zbrojnie Państwo.
Dokładnie ciągle mnie to zastanawiało po co "wznieśli" próg na górze przecież jadąc tam samochodem 30 km\h to jest max ta droga jest sama w sobie jednym wielkim progiem ! i 300 m od przedszkola ! To odpowiedź jest prosta pobliscy mieszkańcy tego progu poprostu go chcieli i mają :)

0
Gravatar
mieszkaniec
RE: Za wysokie progi na mieszkańców nogi
To wszystko racja a trzeci próg wzniesiony z bruku pomiędzy "kolonią" a przedszkolem to już w ogóle przesada. Po pierwsze jest na tyle daleko od szkoły, że auto jadące i tak ma jeszcze szansę rozpędzić się i stworzyć niebezpieczeńst wo w obrębie przedszkola a po drugie o jego wysokości można pisać wiersze. Nie dość że droga brukowa fuszerką wyłożona po układaniu kanalizacji to na dodatek nieszczęsny próg. Cóż, my mieszkańcy musimy chyba zaopatrzyć się w czołgi i przy okazji wzmocnić zbrojnie Państwo.
0
Gravatar
Anonim
Po co progi ?
Jestem mieszkańcem wioski i jak dla mnie tych progów nie powinno być! Po pierwsze progi są postawione na głównej drodze przez wieś to tak jak by w Strzelinie na ul. Dzierżoniowskie j postawiono próg. Śmiechu warte. Jeśli chodzi o umiejscowienie progów we wsi koło swietlicy wiejskiej ok ale tam wyżej ? Po co ? nie dość że pod górkę czy z górki to zaraz jest skrzyżowanie i tyle moim zdaniem chyba mieszkańcy sobie sami koło domów postawili bo im przeszkadzał ruch w wiosce. I gadanie typu że pies zginął czy coś w tym stylu, ludzie ręce opadają psa trzeba zamknąć i tyle a nie żeby latał samowolnie po wiosce!i po trzecie wymiary tych progów z tego co mi się wydaje jest jakiś standard jeśli chodzi o wysokość itp progu zwalniającego a nie budowanie TATR żeby mógł tylko przejechać traktor czy ładowarka. nie każdy ma golfa 3 z prześwitem 10 cm nowe samochody są produkowane z dokładkami 4-6 cm od ziemi i niestety już nie przejadą. Progi ? Po co ? Gdzie ? Dlaczego ? Dopiero realizacja ! :-)
0
Gravatar
dest
RE: Za wysokie progi na mieszkańców nogi
Zróbcie progi w całej wsi, pozostanie wam transport czołgiem albo traktorem
0

Przeczytaj także