Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Większość dróg przebiegających przez gminę Kondratowice należy do powiatu strzelińskiego. I to właśnie podczas sesji Rady Powiatu padają pytania dotyczące inwestycji drogowych we wspomnianej gminie.
- Drogi powiatowe na terenie gminy Kondratowice są bardzo zdegradowane. Bierze się to głównie z tego, że przejeżdża przez nie rocznie duża ilość tirów. Coraz więcej naszych sołectw pochyla się nad poprawą bezpieczeństwa mieszkańców, gdyż przeznaczają środki z funduszu sołeckiego na remont bądź budowę chodników, które są własnością starostwa – powiedział wójt Kondratowic Wojciech Bochnak. Dodał także, że spotkał się z zarządem powiatu i zasygnalizował, na które zadania przy drogach powiatowych gmina zabezpieczyła środki. Należy do nich między innymi budowa chodnika w Czerwieńcu.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj

Komentarze   

Permalink8 0 Agent Ryszad
RE: Droga jak ser szwajcarski
To jest nowoczesny, radzieckiego pochodzenia system spowalniania wojsk wroga na wypadek wojny.
2017-03-30 13:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink7 +1 elka
RE: Droga jak ser szwajcarski
Policzcie ile przez ostatnie 10 lat zabrano pieniędzy z dróg na "ratowanie szpitala". Zobaczcie jak co roku w grudniu wyglądały budżety zarządu dróg i zapytajcie czemu były mniejsze?
2017-03-25 21:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 +4 Relix
RE: Droga jak ser szwajcarski
Drogi wypadało by naprawic albo położyć nowe. Najgorzej jest na drodze z Białobrzezia do Kondratowic a małe wsi takie jak Sadowice czy Lipowa wypadałoby o nich pamiętac ponieważ drogi są nieciekawe. Apeluję do Wójta aby zadysponował fundusze na wymiane lub intensywną naprawe drogi od Sadowic do końca drogi gminnej przechodzącej przez Lipową. Panie wójcie drogi w naszej gminie wymagają naprawy
2017-03-24 16:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +3 PO-dróżnik
RE: Droga jak ser szwajcarski
Szkoda słów i zdrowia na dyskusje o drogach strzelińskich. Jednym słowem katastrofa! Jak powiat długi i szeroki trudno znaleźć odcinek drogi o którym można byłoby powiedzieć, że jest dobry. We wszystkich okolicznych powiatach remonty są prowadzone a tu z roku na rok jest tylko gorzej.
2017-03-24 16:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +5 wójtekk
Sam zapłacił za fuszerkę!
W Kondratowicach PZD wespół z Gminą wybudował chodnik wzdłuż głównej drogi, ale nie wykonali przy kanalika i woda po deszczach stoi na drodze powodując zapadanie się kostki. Miało być taniej, tylko kto teraz zapłaci za naprawę drogi? Ostatnio robiony był chodnik przy drodze wyjazdowej na Edwardów, też nie zrobili przykanalika a że woda nie płynie pod górę po deszczu widać, dodatkowo ów Wójt zapłacił za tego bubla, dziury przy krawężnikach zasypane piachem nie uzupełnione asfaltem bo jest za drogi, przy wjeździe pod jeden z bloków krawężniki trochę za ,,wysoko'' ułożyli i zamiast to poprawić znaleźli trochę asfaltu i dokleili podjazd zaklejając przy tym pół kratki ściekowej. Wójt niech przestanie się lansować, tylko niech uczciwie się weźmie do roboty, Wójt płaci za fuszerki ale sukces odtrąbił ze swoim kolegą- fotka była już w gazecie, ale wybory niebawem, czas na zmiany!
2017-03-24 14:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +3 Marko
Droga
Drogę w kierunku Przeworna "remontowali" w 2001 roku. Była w fatalnym stanie. Niby smoła i kruszywo miało załatwić sprawę. Niestety cała droga była i jest strasznie nierówna, nawierzchnia i pobocza pełne dziur. Od Przeworna w kierunku na Grodków to już tragedia. Od kilkudziesięciu lat nie wymieniano nawierzchni. Remonty wyglądają w ten sposób, że sypnie się tu i tam trochę masy asfaltowej i to ma rozwiązać problem. Może należałoby zabrać się na poważnie za drogi w powiecie. Za kilka lat nie będzie żadnej kasy z UE .
2017-03-23 20:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +4 przeworno79
droga
Droga na Przeworno prawie taka sama jest... Dziury które już łatali 3 razy znowu się pojawiły..
2017-03-23 20:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +5 XzX
RE: Droga jak ser szwajcarski
Strzelińskie drogi to obraz nędzy i rozpaczy... Z tego co widać to Nikt nie kontroluje wydanych pieniędzy na drogi w naszym powiecie. Wytarczy przyjrzeć się drodze Strzelin - Zielenice - Mańczyce, która była w zeszłym roku "gruntownie wyremontowana", na którą wydano ogromne pieniądze. Na chwilę obecną powstają na niej znaczne zapadliska i nierówności, krawędzie jezdni są w fatalnym stanie. Za Zielenicami w kierunku Borowa powstają dziury. Ktoś kto zaakceptował takie rozwiązanie technologiczne naprawy nie miał zielonego pojęcia na temat budowy dróg. Lepiej wydać pół bańki na projekt ronda lub obwodnicy. która nigdy nie powstanie...
2017-03-23 16:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz