Foto: KPP Strzelin
Foto: KPP Strzelin
Dziś (22 września) około godz. 14 w Wiązowie na ul. Pocztowej wywrócił się na lewy bok samochód ciężarowy przewożący buraki cukrowe. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Są za to utrudnienia w ruchu, droga jest zamknięta. Na miejscu jest policja i straż pożarna. Policja wyznaczyła objazd ul. Armii Ludowej.
Więcej o wypadku w najbliższym wydaniu „Słowa”.
Foto: KPP Strzelin
Foto: KPP Strzelin
Foto: KPP Strzelin

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
K
RE: Przewróciła się ciężarówka z burakami
Onona powiedziała :
K powiedziała :
A Pan myśli że cukrownia tak chętnie przyjmuje nadwyżkę? Tak się składa że mój Mąż jest operatorem maszyny do załadunku buraków i max które może załadować na ciężarówkę to 40ton więc o przeładowaniu nie ma mowy bo cukrownia nie płaci za nadwyżki więc każdy pilnuje żeby nie wozić nic za darmo. Pozdrawiam
Coś się Pani pomyliło, nadwyżka buraków z kontraktacji, a przeładowany samochód to co innego.Cukrownia ma umowy z rolnikami na dostawy buraków np. 200 ton od rolnika i jest jej obojętne czy te 200 ton przywiezie osiem ciężarówek czy pięć.Wiadomym jest że firma która ma przewieść dany ładunek chce zarobić, niejednokrotnie oszczędzając ponad wszystko, ładują o wiele za dużo aby wykonać jak najmniej kursów, a liczą jakby jeździli zgodnie z przepisami, wiem bo sam to przerabiałem, co prawda nie z burakami, a z kruszywem.
No to najwidoczniej Panu się pomyliło bo Cukrownia płaci za kurs który ma przywieść 40ton i daje limit powiedzmy 50 samochodów dziennie, tak jak wspominałam Mąż jest operatorem maszyny do załadunku buraków więc informacje mam z pierwszej ręki.

0
Gravatar
Zepp
Buraki
Witam, nie liczą się z Ludźmi tylko Buraki i Kassa.Tak samo jest z transportem kamienia kierowcy "Tirów"absolutnie nie zwracają uwagi na pieszych,rowerz ystów,,,,itd .
0
Gravatar
ja
h675v
jak by nie zapierdalal na zakrecie to by jej nie polozyl debil a jak by szla grupa dzieci to wtedy bym mu dal dozywocie i byla by nauczka dla innych
0
Gravatar
gosc
brawura
ciezarowki jezdza bardzo szybko,nie zwracaja nawet uwagi ,ze teren zabudowany
0
Gravatar
Onona
RE: Przewróciła się ciężarówka z burakami
K powiedziała :
A Pan myśli że cukrownia tak chętnie przyjmuje nadwyżkę? Tak się składa że mój Mąż jest operatorem maszyny do załadunku buraków i max które może załadować na ciężarówkę to 40ton więc o przeładowaniu nie ma mowy bo cukrownia nie płaci za nadwyżki więc każdy pilnuje żeby nie wozić nic za darmo. Pozdrawiam
Coś się Pani pomyliło, nadwyżka buraków z kontraktacji, a przeładowany samochód to co innego.Cukrownia ma umowy z rolnikami na dostawy buraków np. 200 ton od rolnika i jest jej obojętne czy te 200 ton przywiezie osiem ciężarówek czy pięć.Wiadomym jest że firma która ma przewieść dany ładunek chce zarobić, niejednokrotnie oszczędzając ponad wszystko, ładują o wiele za dużo aby wykonać jak najmniej kursów, a liczą jakby jeździli zgodnie z przepisami, wiem bo sam to przerabiałem, co prawda nie z burakami, a z kruszywem.

0
Gravatar
spajker
RE: Przewróciła się ciężarówka z burakami
. powiedziała :
mały powiedziała :
BURAK WIOZŁ BURAKI PRAWOJAZDY PEWNIE ZA JAJKA.
Prawko CE to nie tak za jajka, to nie kat. B że się posmarowało i dostawało...Mnie bardziej ciekawi czy ten, jak i inne zestawy wożące buraki waży tyle ile wymaga prawo, czy ładujemy ile wejdzie i jedziemy do cukrowni?Może ktoś by się tym w końcu zajął, bo to że z przeładowania szybciej zużywają się podzespoły samochodu, naczepy/przyczepy oraz same drogi to pół biedy, ale gdy z przeładowania dochodzi do wypadków to już nie jest wesoło.I tu nie chodzi tylko o ślepe karanie kierowców, ale może ktoś w końcu wziął by się za tych szefuńciów, którzy po trupach chcą szybciej, więcej, taniej.
na ostatnim zdjęciu widać że za szybko wszedł w zakręt w prawo. mogła być z tego czołówka albo rozjechany pieszy. środek ciężkości naczepy jest bardzo wysoko to go przewróciło. producent naczepy i organ dopuszczający naczepę do ruchu mogą zobaczyć co się dzieje ze źle zaprojektowaną naczepą.

0
Gravatar
K
RE: Przewróciła się ciężarówka z burakami
. powiedziała :
mały powiedziała :
BURAK WIOZŁ BURAKI PRAWOJAZDY PEWNIE ZA JAJKA.
Prawko CE to nie tak za jajka, to nie kat. B że się posmarowało i dostawało...Mnie bardziej ciekawi czy ten, jak i inne zestawy wożące buraki waży tyle ile wymaga prawo, czy ładujemy ile wejdzie i jedziemy do cukrowni?Może ktoś by się tym w końcu zajął, bo to że z przeładowania szybciej zużywają się podzespoły samochodu, naczepy/przyczepy oraz same drogi to pół biedy, ale gdy z przeładowania dochodzi do wypadków to już nie jest wesoło.I tu nie chodzi tylko o ślepe karanie kierowców, ale może ktoś w końcu wziął by się za tych szefuńciów, którzy po trupach chcą szybciej, więcej, taniej.
A Pan myśli że cukrownia tak chętnie przyjmuje nadwyżkę? Tak się składa że mój Mąż jest operatorem maszyny do załadunku buraków i max które może załadować na ciężarówkę to 40ton więc o przeładowaniu nie ma mowy bo cukrownia nie płaci za nadwyżki więc każdy pilnuje żeby nie wozić nic za darmo. Pozdrawiam

0
Gravatar
.
RE: Przewróciła się ciężarówka z burakami
mały powiedziała :
BURAK WIOZŁ BURAKI PRAWOJAZDY PEWNIE ZA JAJKA.
Prawko CE to nie tak za jajka, to nie kat. B że się posmarowało i dostawało...Mnie bardziej ciekawi czy ten, jak i inne zestawy wożące buraki waży tyle ile wymaga prawo, czy ładujemy ile wejdzie i jedziemy do cukrowni?Może ktoś by się tym w końcu zajął, bo to że z przeładowania szybciej zużywają się podzespoły samochodu, naczepy/przyczepy oraz same drogi to pół biedy, ale gdy z przeładowania dochodzi do wypadków to już nie jest wesoło.I tu nie chodzi tylko o ślepe karanie kierowców, ale może ktoś w końcu wziął by się za tych szefuńciów, którzy po trupach chcą szybciej, więcej, taniej.

0
Gravatar
mały
UOL
BURAK WIOZŁ BURAKI PRAWOJAZDY PEWNIE ZA JAJKA.
0

Przeczytaj też