Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Niedawno jeden z mieszkańców zgłosił nam problem dotyczący powstającego wysypiska śmieci na terenie kamieniołomów w Gęsińcu. W dużej części składowane są tam opony samochodowe. Podobna sytuacja ma miejsce w lesie 100 metrów dalej.
- W tym roku kilkukrotnie zdarzyły się podobne sytuacje w pobliżu kamieniołomów w Gęsińcu - powiedział Robert Harhala, komendant Straży Miejskiej w StrzelinieZwróciliśmy się w tej sprawie do Urzędu Miasta i Gminy Strzelin, który jest właścicielem terenu, a tym samym jest zobowiązany do nadzorowania i sprzątania takich miejsc.
Jak poinformował Robert Harhala, komendant straży miejskiej w Strzelinie, wskazywane miejsce nie jest nowym, ani jedynym na terenie gminy, gdzie co pewien czas, nocami, wyrzucane są odpady. - W tym roku kilkukrotnie zdarzyły się podobne sytuacje w pobliżu kamieniołomów w Gęsińcu i jest to teren należący do gminy. Sprawa, której dotyczy zapytanie, jest już znana straży miejskiej, której funkcjonariusze po zauważeniu porzuconych odpadów podjęli działania mające na celu ustalenie sprawcy. To oburzające znalezisko zostanie usunięte, ale warto przy tej okazji przypomnieć, że za wyrzucanie odpadów grozi grzywna od 500 zł, do nawet 5000 zł, jeśli dotyczy to terenu leśnego – powiedział komendant.

Komentarze   

Permalink1 0 ekolog
RE: Podrzucają śmieci
Poustawiać kamerki tak jak robią to leśnicy i zaczną wpadać śmieciarze. Zresztą często wiadomo kto śmieci podrzuca i dalej ci ludzie są bezkarni z różnych powodów.
2017-11-27 20:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz