Oszuści najpierw dzwonią, a później próbują wyłudzić pieniądze lub dowód osobisty
Przestępczy proceder okradania emerytów metodą na wnuczka trwa. Pojawiły się również inne sposoby oszukiwania. Już kilka osób w Strzelinie została zaatakowanych przez oszustów metodą na policjanta.
Pod koniec stycznia br. strzelińska policja przyjęła cztery zgłoszenia o próbie wyłudzenia pieniędzy. Tym razem to nie wnuczek potrzebował pomocy, ale policjant, czyli przestępca podający się za policjanta oferował pomoc. A to ostrzegał przed szajką oszustów grasujących w Strzelinie, a to chciał zapobiec napadowi na staruszkę, kiedy będzie szła do banku po pieniądze... ale po kolei.
Po odebraniu ustnych zgłoszeń o prawdopodobnej próbie oszustwa w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelinie wszczęto postępowanie sprawdzające, czy doszło do naruszenia prawa. Policjanci udali się pod wskazane w zgłoszeniu adresy, żeby na miejscu dowiedzieć się, co zaniepokoiło panie dzwoniące na policję.
- Opiekuję się ojcem i byłam właśnie u niego, kiedy zadzwonił telefon – zeznała jedna z pań. - Dzwonił mężczyzna, który powiedział, że nazywa się Marek M., że jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego. Podał nawet numer legitymacji służbowej. Poprosił mnie, żebym wyłączyła telefon komórkowy, ponieważ jestem podsłuchiwana – usłyszeli prawdziwi policjanci. Oszust, podający się za policjanta, próbował przekonać swoją rozmówczynię, że w Strzelinie grasuje szajka oszustów. Przestępstwo miałoby polegać na wyłudzaniu w bankach kredytów na podstawie dowodu osobistego matki kobiety a żony osoby, na którą zarejestrowany był telefon. - Moja mama rzeczywiście nazywała się tak, jak powiedział mężczyzna. Tyle tylko, że mama nie żyje już trzy lata, o czym powiedziałam rzekomemu policjantowi. Ten bez słowa rozłączył się – powiedziała kobieta.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Przedstawiał się jako policjant Marek M.
abc powiedziała :
Popis powiedziała :
spajker powiedziała :
[quote name="Popis"]I tak czytając ten jakże zacny komentarz osoby podobno wykształconej obytej znajacej się na każdym problemie dotykajacym gmine starostwo plac targowy metody na wnuczka hrabianki potockiej radnych pani burmistrz znanej firmy budowlanej z miasta strzelina. Operujac cudzymi nazwiskami A nie podając swojego chowajac się za jakimś mało wykwintnym nikiem stwierdzić można że lepiej nie mówić nic niż się blaznic. Cytując klasyka co głupiemu po rozumie jak to nie ma. Na koniec jeszcze jedna rzecz takich specjalistów w tym kraju mamy około 38 mln I dlatego tak to wygląda. Jakby każdy ponosil odpowiedzilanosc karna za swoje czyny i slowa Polska byłaby pięknym krajem. Powodzenia
Ani to mądre ani śmieszne. Powodzenie to Ty możesz mieć w gronie osób o podobnym ilorazie inteligencji. Marny on jest więc pewnie I osób jest wiele. Interesy to Ty możesz robić zbierając puszki I dbając o recykling w mieście. A włodarze jeżeli na nich nie glosowales to wymagać sobie od nich możesz wiesz co A jak nie wiesz jemsie bondzie to użyj głowy. Ze sportowym pozdrowieniem cienki Bolku.
No toś chłopie wtopił. A już było znośnie. Coraz częściej ludzie Spajkera po prostu ignorowali. On już nawet dyskutował sam ze sobą :D A teraz dorwał ofiarę, na którą wyleje swój chamski bełkot. Produkuje go tyle i w takich ilościach, że przechwałki o jego własnym biznesie należy między bajki włożyć. Nikt poważnie działający w biznesie, wiodący normalne życie z rodziną, przyjaciółmi, nie poświęca tyle czasu na pie-doły. A tak - wpadnie na forum, puści bąka i już myśli, że jest wielki. No to teraz wspólnie dołożyliśmy do pieca. Proponuję - nie dyskutujmy z tym człowiekiem, ignorujmy go. Pozdrawiam :-)
wstyd!!!!!! oddajcie stanowiska!!!!!

0
Gravatar
spajker
RE: Przedstawiał się jako policjant Marek M.
abc powiedziała :
Popis powiedziała :
spajker powiedziała :
[quote name="Popis"]I tak czytając ten jakże zacny komentarz osoby podobno wykształconej obytej znajacej się na każdym problemie dotykajacym gmine starostwo plac targowy metody na wnuczka hrabianki potockiej radnych pani burmistrz znanej firmy budowlanej z miasta strzelina. Operujac cudzymi nazwiskami A nie podając swojego chowajac się za jakimś mało wykwintnym nikiem stwierdzić można że lepiej nie mówić nic niż się blaznic. Cytując klasyka co głupiemu po rozumie jak to nie ma. Na koniec jeszcze jedna rzecz takich specjalistów w tym kraju mamy około 38 mln I dlatego tak to wygląda. Jakby każdy ponosil odpowiedzilanosc karna za swoje czyny i slowa Polska byłaby pięknym krajem. Powodzenia
Ani to mądre ani śmieszne. Powodzenie to Ty możesz mieć w gronie osób o podobnym ilorazie inteligencji. Marny on jest więc pewnie I osób jest wiele. Interesy to Ty możesz robić zbierając puszki I dbając o recykling w mieście. A włodarze jeżeli na nich nie glosowales to wymagać sobie od nich możesz wiesz co A jak nie wiesz jemsie bondzie to użyj głowy. Ze sportowym pozdrowieniem cienki Bolku.
No toś chłopie wtopił. A już było znośnie. Coraz częściej ludzie Spajkera po prostu ignorowali. On już nawet dyskutował sam ze sobą :D A teraz dorwał ofiarę, na którą wyleje swój chamski bełkot. Produkuje go tyle i w takich ilościach, że przechwałki o jego własnym biznesie należy między bajki włożyć. Nikt poważnie działający w biznesie, wiodący normalne życie z rodziną, przyjaciółmi, nie poświęca tyle czasu na pie-doły. A tak - wpadnie na forum, puści bąka i już myśli, że jest wielki. No to teraz wspólnie dołożyliśmy do pieca. Proponuję - nie dyskutujmy z tym człowiekiem, ignorujmy go. Pozdrawiam :-)
a w przedmiocie artykułu to szanowny pan/pani ma coś do powiedzenia?

0
Gravatar
abc
RE: Przedstawiał się jako policjant Marek M.
Popis powiedziała :
spajker powiedziała :
[quote name="Popis"]I tak czytając ten jakże zacny komentarz osoby podobno wykształconej obytej znajacej się na każdym problemie dotykajacym gmine starostwo plac targowy metody na wnuczka hrabianki potockiej radnych pani burmistrz znanej firmy budowlanej z miasta strzelina. Operujac cudzymi nazwiskami A nie podając swojego chowajac się za jakimś mało wykwintnym nikiem stwierdzić można że lepiej nie mówić nic niż się blaznic. Cytując klasyka co głupiemu po rozumie jak to nie ma. Na koniec jeszcze jedna rzecz takich specjalistów w tym kraju mamy około 38 mln I dlatego tak to wygląda. Jakby każdy ponosil odpowiedzilanosc karna za swoje czyny i slowa Polska byłaby pięknym krajem. Powodzenia
Ani to mądre ani śmieszne. Powodzenie to Ty możesz mieć w gronie osób o podobnym ilorazie inteligencji. Marny on jest więc pewnie I osób jest wiele. Interesy to Ty możesz robić zbierając puszki I dbając o recykling w mieście. A włodarze jeżeli na nich nie glosowales to wymagać sobie od nich możesz wiesz co A jak nie wiesz jemsie bondzie to użyj głowy. Ze sportowym pozdrowieniem cienki Bolku.
No toś chłopie wtopił. A już było znośnie. Coraz częściej ludzie Spajkera po prostu ignorowali. On już nawet dyskutował sam ze sobą :D A teraz dorwał ofiarę, na którą wyleje swój chamski bełkot. Produkuje go tyle i w takich ilościach, że przechwałki o jego własnym biznesie należy między bajki włożyć. Nikt poważnie działający w biznesie, wiodący normalne życie z rodziną, przyjaciółmi, nie poświęca tyle czasu na pie-doły. A tak - wpadnie na forum, puści bąka i już myśli, że jest wielki. No to teraz wspólnie dołożyliśmy do pieca. Proponuję - nie dyskutujmy z tym człowiekiem, ignorujmy go. Pozdrawiam :-)

0
Gravatar
Popis
RE: Przedstawiał się jako policjant Marek M.
spajker powiedziała :
Popis powiedziała :
I tak czytając ten jakże zacny komentarz osoby podobno wykształconej obytej znajacej się na każdym problemie dotykajacym gmine starostwo plac targowy metody na wnuczka hrabianki potockiej radnych pani burmistrz znanej firmy budowlanej z miasta strzelina. Operujac cudzymi nazwiskami A nie podając swojego chowajac się za jakimś mało wykwintnym nikiem stwierdzić można że lepiej nie mówić nic niż się blaznic. Cytując klasyka co głupiemu po rozumie jak to nie ma. Na koniec jeszcze jedna rzecz takich specjalistów w tym kraju mamy około 38 mln I dlatego tak to wygląda. Jakby każdy ponosil odpowiedzilanosc karna za swoje czyny i slowa Polska byłaby pięknym krajem. Powodzenia
powodzenia? ależ powodzenie to ja już mam. na nazwisko mam spajker, james spajker i nie kryję się nickiem popis. głowa służy nie tylko do noszenia fryzury, ona służy również do myślenia. polecam. owszem mam zdanie w wielu sprawach a nie musi to oznaczać iż zawsze jest to zdanie salomonowe. bywa że mogę się mylić w części lub w całości a nie zmienia to faktu że jakiś racjonalny recenzent swoimi komentami może korygować działania włodarzy. włodarze mają funkcję służebną również w stosunku do mnie, włodarze oczekują jednak uwielbienia i wysokich wynagrodzeń nie oferując niczego w zamian. jak już nie masz fryzury to użyj głowy do myślenia, jak masz długie włosy to rób głową w interesie. POzdrawiam.
Ani to mądre ani śmieszne. Powodzenie to Ty możesz mieć w gronie osób o podobnym ilorazie inteligencji. Marny on jest więc pewnie I osób jest wiele. Interesy to Ty możesz robić zbierając puszki I dbając o recykling w mieście. A włodarze jeżeli na nich nie glosowales to wymagać sobie od nich możesz wiesz co A jak nie wiesz jemsie bondzie to użyj głowy. Ze sportowym pozdrowieniem cienki Bolku.

0
Gravatar
spajker
RE: Przedstawiał się jako policjant Marek M.
Popis powiedziała :
I tak czytając ten jakże zacny komentarz osoby podobno wykształconej obytej znajacej się na każdym problemie dotykajacym gmine starostwo plac targowy metody na wnuczka hrabianki potockiej radnych pani burmistrz znanej firmy budowlanej z miasta strzelina. Operujac cudzymi nazwiskami A nie podając swojego chowajac się za jakimś mało wykwintnym nikiem stwierdzić można że lepiej nie mówić nic niż się blaznic. Cytując klasyka co głupiemu po rozumie jak to nie ma. Na koniec jeszcze jedna rzecz takich specjalistów w tym kraju mamy około 38 mln I dlatego tak to wygląda. Jakby każdy ponosil odpowiedzilanosc karna za swoje czyny i slowa Polska byłaby pięknym krajem. Powodzenia
powodzenia? ależ powodzenie to ja już mam. na nazwisko mam spajker, james spajker i nie kryję się nickiem popis. głowa służy nie tylko do noszenia fryzury, ona służy również do myślenia. polecam. owszem mam zdanie w wielu sprawach a nie musi to oznaczać iż zawsze jest to zdanie salomonowe. bywa że mogę się mylić w części lub w całości a nie zmienia to faktu że jakiś racjonalny recenzent swoimi komentami może korygować działania włodarzy. włodarze mają funkcję służebną również w stosunku do mnie, włodarze oczekują jednak uwielbienia i wysokich wynagrodzeń nie oferując niczego w zamian. jak już nie masz fryzury to użyj głowy do myślenia, jak masz długie włosy to rób głową w interesie. POzdrawiam.

0
Gravatar
Popis
RE: Przedstawiał się jako policjant Marek M.
I tak czytając ten jakże zacny komentarz osoby podobno wykształconej obytej znajacej się na każdym problemie dotykajacym gmine starostwo plac targowy metody na wnuczka hrabianki potockiej radnych pani burmistrz znanej firmy budowlanej z miasta strzelina. Operujac cudzymi nazwiskami A nie podając swojego chowajac się za jakimś mało wykwintnym nikiem stwierdzić można że lepiej nie mówić nic niż się blaznic. Cytując klasyka co głupiemu po rozumie jak to nie ma. Na koniec jeszcze jedna rzecz takich specjalistów w tym kraju mamy około 38 mln I dlatego tak to wygląda. Jakby każdy ponosil odpowiedzilanos c karna za swoje czyny i slowa Polska byłaby pięknym krajem. Powodzenia
0
Gravatar
spajker
RE: Przedstawiał się jako policjant Marek M.
na początku lat 90-tych marzena domaros, bezrobotna, wchodziła sobie do sejmu jak do własnego domu i mówiła o sobie że jest hrabianką potocką. każdy z wiejskich żuli robiących wtedy za posłów tego nie kwestionował, każdy niewydarzony dupek robiący wtedy za posła chciał poprzez znajomość z hrabianką potocką przysporzyć sobie splendoru potomka posła z sejmu 1rp. jakiś wójcicki vel woycicky i inne prozaiczne dupki korzystały z układu wydalniczego hrabianki, bezrobotnej tłustawej oszustki, która będąc prymitywem ujawniła iż posłowie na sejm 3rp są prymitywami większymi niż ona. numer na hrabiankę potocką już był, na amber gold już był, na wnuczka już był. teraz numer na policjanta.takim oszustom robiłbym numer na syberię. w ramach porozumienia z rosją każdemu oszustowi nadałbym tytuł ambasadora rp w obwodzie nowosybirska na 10 lat z zakazem powrotu do kraju zanim gorąca głowa oszusta nie ostygnie.
0

Przeczytaj też