Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Jak się okazuje strażacy nie tylko uczestniczą w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Często są wzywani do innych zdarzeń. Można śmiało powiedzieć, że formacja ta jest bardzo uniwersalna. Zastępuje pogotowie ratownictwa medycznego, a niekiedy nawet policjantów...
W czwartek, 26 kwietnia, o godz. 6,35 pod sklepem Netto w Strzelinie kobieta dostała ataku padaczki. Była przytomna, lecz nie było z nią kontaktu. Na miejsce przyjechały dwa zastępy JGR Strzelin. Strażacy zabezpieczyli kobietę przed utratą ciepła i udzielili wsparcia. Wezwano pogotowie ratownictwa medycznego, które przejęło poszkodowaną.
Z kolei 25 kwietnia, około godz. 22 strażacy prowadzili działania, którymi zwykle zajmują się policjanci. Zostali wezwani do Księginic Wielkich, gdzie obok swojego garażu leżał w trawie mężczyzna. Jak się okazało był kompletnie pijany. Był przytomny, ale niekontaktowy. Strażacy udzielili mu wsparcia i wezwali pogotowie ratownictwa medycznego, które przejęło mężczyznę. Na miejsce przyjechał też patrol policyjny. W akcji brały udział dwa zastępy JGR Strzelin i OSP Kondratowice.

Komentarze   

Permalink3 -2 spajker
RE: Leżał w trawie koło garażu
Cytuję Drwal:
To jest chory kraj ktoś leży pijany w trawie i afera na cały powiat wszystkie służby w akcji. Mój kolega na trzeźwo spadł z drabiny rozwalił kolano i rozciął rękę, sam musiałem zabrać go na Sor gdzie czekał ze trzy godziny, lekarza nie było, a jak przyszedł to najpierw kawka pogaduchy, opatrunki przesiąkły, z krwi kałuża, a pielęgniarki z pretensjami aby to posprzątać...
Ale wystarczy być pijanym i wszystko na cito, chory kraj i ludzie.

no i teraz wprowadzą zakaz spadania z drabiny . ktoś kto z drabiny spadnie nie będzie na legalu i żadnej pomocy medycznej nie dostanie. statystyki zdrowia i wypłacalność sor się poprawi.
2018-05-14 18:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +1 xx
xx
Dobrze ,że go nie wywieźli do lasu.
2018-05-14 11:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +8 Drwal
RE: Leżał w trawie koło garażu
To jest chory kraj ktoś leży pijany w trawie i afera na cały powiat wszystkie służby w akcji. Mój kolega na trzeźwo spadł z drabiny rozwalił kolano i rozciął rękę, sam musiałem zabrać go na Sor gdzie czekał ze trzy godziny, lekarza nie było, a jak przyszedł to najpierw kawka pogaduchy, opatrunki przesiąkły, z krwi kałuża, a pielęgniarki z pretensjami aby to posprzątać...
Ale wystarczy być pijanym i wszystko na cito, chory kraj i ludzie.
2018-05-10 12:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz