Jak się okazuje strażacy nie tylko uczestniczą w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Często są wzywani do innych zdarzeń. Można śmiało powiedzieć, że formacja ta jest bardzo uniwersalna. Zastępuje pogotowie ratownictwa medycznego, a niekiedy nawet policjantów...
W czwartek, 26 kwietnia, o godz. 6,35 pod sklepem Netto w Strzelinie kobieta dostała ataku padaczki. Była przytomna, lecz nie było z nią kontaktu. Na miejsce przyjechały dwa zastępy JGR Strzelin. Strażacy zabezpieczyli kobietę przed utratą ciepła i udzielili wsparcia. Wezwano pogotowie ratownictwa medycznego, które przejęło poszkodowaną.
Z kolei 25 kwietnia, około godz. 22 strażacy prowadzili działania, którymi zwykle zajmują się policjanci. Zostali wezwani do Księginic Wielkich, gdzie obok swojego garażu leżał w trawie mężczyzna. Jak się okazało był kompletnie pijany. Był przytomny, ale niekontaktowy. Strażacy udzielili mu wsparcia i wezwali pogotowie ratownictwa medycznego, które przejęło mężczyznę. Na miejsce przyjechał też patrol policyjny. W akcji brały udział dwa zastępy JGR Strzelin i OSP Kondratowice.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Leżał w trawie koło garażu
Drwal powiedziała :
To jest chory kraj ktoś leży pijany w trawie i afera na cały powiat wszystkie służby w akcji. Mój kolega na trzeźwo spadł z drabiny rozwalił kolano i rozciął rękę, sam musiałem zabrać go na Sor gdzie czekał ze trzy godziny, lekarza nie było, a jak przyszedł to najpierw kawka pogaduchy, opatrunki przesiąkły, z krwi kałuża, a pielęgniarki z pretensjami aby to posprzątać...Ale wystarczy być pijanym i wszystko na cito, chory kraj i ludzie.
no i teraz wprowadzą zakaz spadania z drabiny . ktoś kto z drabiny spadnie nie będzie na legalu i żadnej pomocy medycznej nie dostanie. statystyki zdrowia i wypłacalność sor się poprawi.

0
Gravatar
xx
xx
Dobrze ,że go nie wywieźli do lasu.
0
Gravatar
Drwal
RE: Leżał w trawie koło garażu
To jest chory kraj ktoś leży pijany w trawie i afera na cały powiat wszystkie służby w akcji. Mój kolega na trzeźwo spadł z drabiny rozwalił kolano i rozciął rękę, sam musiałem zabrać go na Sor gdzie czekał ze trzy godziny, lekarza nie było, a jak przyszedł to najpierw kawka pogaduchy, opatrunki przesiąkły, z krwi kałuża, a pielęgniarki z pretensjami aby to posprzątać...Ale wystarczy być pijanym i wszystko na cito, chory kraj i ludzie.
0

Przeczytaj też