Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Takiego brutalnego napadu dawno nie było Strzelinie. Napastnik z dużą agresją kopał swoje ofiary, bił i szarpał. Zadał wiele dotkliwych ciosów. 50-letniemu mężczyźnie złamał żebro, a 61-letniej kobiecie rękę. W końcu wyrwał 50-latkowi 900 zł i uciekł.
Wszystko wydarzyło się na ul. Kościelnej w Strzelinie o godz. 8.00 rano, w sobotę 21 kwietnia br. Wówczas napastnik podbiegł do 61-letniej kobiety. Zaczął ją brutalnie kopać i bić pięściami po całym ciele. Chciał wyrwać jej torebkę, ale mimo agresywnej napaści, nie zdołał. Niestety, za stawienie oporu kobieta przypłaciła zdrowiem, ale o tym za chwilę.
50-letni partner poszkodowanej, widząc zajście, stanął w jej obronie. - Podbiegł i szarpał się z młodym mężczyzną - mówi asp. sztab. Ireneusz Szałajko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Niestety, kopnięty przez agresora, nie zdołał go pokonać.
Wtedy napastnik z kieszeni kurtki 50-latka wyciągnął 900 złotych i uciekł. Poszkodowany zawiadomił natychmiast dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Poinformowani o zdarzeniu policjanci strzelińskiej komendy rozpoczęli działania w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy - wyjaśnia oficer prasowy strzelińskiej policji. - W wyniku intensywnych działań, funkcjonariusze szybko ustalili podejrzanego.
Przestępca został schwytany przez policjantów. Brutalnym sprawcą okazał się 17-letni mieszkaniec Strzelina. Młody napastnik znany był już policji ze wcześniejszych agresywnych zachowań. Mało tego, był wcześniej karany za podobne przestępstwa. - Młody sprawca jest bardzo zdemoralizowany i przypadek sprawił, że akurat zaatakował tę parę - dodaje asp. sztab. Ireneusz Szałajko.
Wobec podejrzanego, który już usłyszał zarzuty, 25 kwietnia br. sąd zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy.
- Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym, czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne podobne czyny - mówi asp. sztab. Ireneusz Szałajko. - Podejrzany odpowie teraz za rozbój.
17-letni zatrzymany musi się teraz liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 12.
Niestety, poszkodowani wymagali opieki lekarskiej. To w Strzelińskim Centrum Medycznym ustalono między innymi, że poszkodowany mężczyzna doznał złamania żebra, a kobieta złamania ręki.

Komentarze   

Permalink6 -5 cześ
RE: Wyjątkowo brutalny napad
dzisiaj Policja gorsza niż za komuny za byle jaki wybryk wsadzajom.
2018-05-20 19:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +10 mieszkaniec
RE: Wyjątkowo brutalny napad
Cytuję spajker:
po co te 12 lat więzienia? są w policji ludzie, którzy ujarzmili przema i ten typek zamiast lokalu socjalnego powinien łomot dostać. w chinach policja wzięłaby go jako dawcę organów, zdrowie za zdrowie. w więzieniu nie wychowasz oprycha, tam on tylko nabierze pychy i szlifów majora. łomot powinien być natychmiastowy a karą powinno być zabranie lokalu socjalnego tej rodzinie.też jestem za powinien swoim zdrowiem zapłacić za zdrowie a ponadto takich dzikich [censored]i nie wychowa sie dobrym słowem proszę przepraszam bo dzikus tego nie rozumie ale jak go zaboli tu i tam to wtedy zrozumie i wiecej tak nie bedzie robił bo przypomni sobie ból (a ból powinien być dotkliwy tak aby wyrył mu sie w pamięci)
2018-05-18 17:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +20 Taste
RE: Wyjątkowo brutalny napad
Cytuję Parafka:
Głęboka patologia to mało powiedziane. Gnojek panoszył się po mieście i puszył, szukając wrażeń, aż w końcu przyszedł czas na niego. I niech teraz pierdzi długie lata za kratami!


Niestety ale spora grupa podobnej patologi nadal szwęda się po tym mieście czując się bezkarnie. Trochę im się nie dziwie, bo policja nie tylko na to nie reaguje, ja bym to nawet nazwała przyzwoleniem.
2018-05-18 17:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +19 Parafka
Hahahahaaaaa!
Głęboka patologia to mało powiedziane. Gnojek panoszył się po mieście i puszył, szukając wrażeń, aż w końcu przyszedł czas na niego. I niech teraz pierdzi długie lata za kratami!
2018-05-18 15:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +26 Clint
Eastwood
Ryj pokazać to na ulicy się już nie pokaże
2018-05-17 18:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +26 spajker
RE: Wyjątkowo brutalny napad
po co te 12 lat więzienia? są w policji ludzie, którzy ujarzmili przema i ten typek zamiast lokalu socjalnego powinien łomot dostać. w chinach policja wzięłaby go jako dawcę organów, zdrowie za zdrowie. w więzieniu nie wychowasz oprycha, tam on tylko nabierze pychy i szlifów majora. łomot powinien być natychmiastowy a karą powinno być zabranie lokalu socjalnego tej rodzinie.
2018-05-17 15:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz