Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Dwóch mężczyzn uciekało przed policją. Okazało się, że po kradzieży próbowali zbiec z miejsca przestępstwa. Plan udało im się realizować tylko przez kilka minut, gdyż do akcji szybko wkroczyła policja, która udaremniła im ucieczkę. Złodzieje zostali zatrzymani, przesłuchani i usłyszeli już zarzuty.
W środę, 23 maja, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego strzelińskiej komendy otrzymali informację, że srebrnym oplem uciekają złodzieje. Szybko namierzyli sprawców i po krótkim pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn jadących samochodem osobowym marki Opel Tigra. Jak się okazało, w bagażniku wieźli 3 kanistry 20 - 30 litrowe z kradzionym paliwem. Sprawcami okazali się 23-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego i 24-letni mieszkaniec województwa opolskiego.W bagażniku złodzieje mieli 3 kanistry 20- i 30- litrowe pełne paliwa (Foto. KPP w Strzelinie)
Kilkanaście minut wcześniej na stacji benzynowej w gminie Kondratowice jeden z mężczyzn zatankował do kanistrów paliwo za prawie 400 zł. Obaj sprawcy szybko odjechali, nie płacąc za zatankowane paliwo. Kiedy mężczyźni wjeżdżali do Strzelina, patrol policji zauważył opisany przez zgłaszającego pojazd, który brał udział w kradzieży paliwa.
Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za samochodem i zatrzymali go na parkingu kilkaset metrów dalej. W aucie byli dwaj mężczyźni w wieku 23 i 24 lat. Jak ustalili policjanci, opel miał założone z przodu i z tyłu inne tablice rejestracyjne. Obaj mężczyźni zostali przesłuchani, a jeden z nich usłyszał zarzut kradzieży paliwa, nie zatrzymania się do kontroli przez pojazd uprzywilejowany i stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym. Kierującemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze   

Permalink1 +3 spajker
RE: Policyjny pościg ulicami miasta
kradzież mienia o wartośći do 440 złotych to wykroczenie a ie przestepstwo. złodzieje o tym wiedzą i kradną często ale uważają aby nie ukraść jednorazowo za więcej niż te 440,-.
człowiek, któremu ukradli tablice rekstracyjne ma teraz kłopot, musi wyrobić nowe, stać w kolejce, nowe tablice, nowe naklejki na szybe a starej naklejki odkleić niesposób. gdyby w polsce było pozwolenie na broń, to
złodziej dostałby strzał w tył samochodu i by spłonął ze wstydu bez zawracania głowy milicji. benzyniarze mają takie kradzieże często, trzeba by przywrócić stare czeskie dystrybutory - adast, idziesz do kasy płacisz stówę i lejesz za stówę. inaczej dystrybutor milczy.
2018-06-12 13:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz