Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Niedawno pracownik basenu miejskiego przy ul. Okrzei w Strzelinie skontaktował się ze strzelińską policją. Zgłosił, że na teren obiektu weszło trzech mężczyzn, którzy są nietrzeźwi i głośno się zachowują.
Patrol policjantów z KPP w Strzelinie pojechał na miejsce, gdzie wylegitymował mężczyzn, którzy, jak się okazało, weszli na basen bez ważnego biletu. Przy policjantach kupili bilety i oświadczyli, że będą się zachowywać zgodnie z regulaminem. Interwencję tę policjanci zakończyli, nie stwierdzając naruszenia regulaminu.
Następnie, o godz. 11:40, dyżurny strzelińskiej jednostki ponownie przyjął zgłoszenie, że ci sami mężczyźni w sposób widoczny są nietrzeźwi i używają słów wulgarnych. Policjanci ponownie pojechali na basen. Wyprowadzili mężczyzn z terenu kąpieliska. Z uwagi na niski stopień szkodliwości czynu pouczyli ich i zakończyli interwencję.
Zgodnie z art. 141. Kodeksu wykroczeń, kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany. Na komendzie nikt nie złożył jednak zawiadomienia o wykroczeniu.
Dodaj komentarz