Najwięcej interwencji strażacy odnotowali na terenie gminy Strzelin, a najmniej na terenie gminy Kondratowice (Foto: Archiwum)
Jednostki straży pożarnej niemal codziennie wyruszają do różnego typu interwencji. W ilu zdarzeniach uczestniczyli strzelińscy strażacy w minionym roku w naszym powiecie? Na terenie jakich gmin było najwięcej pożarów? Na, których drogach zdarzyło się najwięcej wypadków i kolizji?
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie prowadzi ewidencję wyjazdów. Ogółem w roku 2018 strażacy jednostek ochrony przeciwpożarowej na obszarze powiatu strzelińskiego interweniowali 766 razy. Liczba ta zmniejszyła się o 126 zdarzeń w stosunku do roku poprzedniego, kiedy zanotowano 892 zdarzeń.
Z analizy akcji w roku 2018 wynika, że nastąpił spadek ilości interwencji związanych z miejscowymi zagrożeniami, czyli takimi, które nie są pożarem ani klęską żywiołową. W roku 2018 były 393 zdarzenia, czyli o 143 mniej, niż w roku 2017, kiedy odnotowano 536. Stwierdzono wzrost liczby pożarów o 21, z 310 w roku 2017 do 331 w roku 2018, a także spadek liczby alarmów fałszywych o 4 - poinformował st. kpt Jarosław Łuczak
z KP PSP w Strzelinie.
Największa ilość wszystkich odnotowanych zdarzeń na terenie powiatu strzelińskiego miała miejsce w mieście i gminy Strzelin (385 zdarzeń), co stanowi 50,3%. Drugie miejsce
w tej statystyce przypada gminie Wiązów - 162 zdarzenia. Dalej znajduje się Borów (84), a potem Przeworno (75) i Kondratowice (60). Gmina Strzelin ma najwięcej mieszkańców, również najwięcej jest środków komunikacji oraz obiektów mieszkalnych, w których odnotowuje się zdarzenia.
Na podstawie danych z KP PSP Strzelin

Cały artykuł dostępny jest tutaj



UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
nes
RE: Ile pożarów, a ile wypadków?
RES powiedziała :
Najbardziej popularna służba, tak jak pisałem uratowali bardzo dużo istnień i za to im chwała- tylko dalej nie rozumiem po co chłopaki jechali do połkniętej żyletki (oczywiście wg informacji w Słowie) ....
Po połknieciu ostrza jest spora szansa np na wstrząs hipowolemiczny lub zadławienie. A straż ma najkrótszy czas dotarcia gdziekowiek w powiecie . Pomoc wiec dotrze do osoby poszkodowanej najszybciej i tym samym jest największa szansa na przeżycie czy minimalizowanie obrażeń. Na wozie strażackim jest minnymi defibrylator zestaw ratunkowy z butlą z tlenem a strażacy z PSP to sa szkoleni ratownicy a z OSP to w 80-90% ratownicy KPP. A pogotowie i tak wyjeżdza normalnie i przejmuje poszkodowanego po kilku-kilkunastu minutach.

0
Gravatar
RES
RE: Ile pożarów, a ile wypadków?
[quote name="zex"]Ale masz skopany tok myślenia, co ma pienik do wiatraka, w szeregach PSP są ratownicy z uprawnieniami ratownictwa medycznego, każdy strażak przechodzi szkolenie z zakresu kwalifikowanej pomocy medycznej, dodatkowo posiadają sprzęt medyczny niezbędny do pomocy medycznej. Żebyś kiedyś nie potrzebował ich pomocy przez takie porąbane myślenie.[/quotWg Ciebie mam porąbany tok myślenia , ale mam , natomiast Ty w ogóle nie myślisz, nie umiesz przeanalizować tego co przeczytasz, może prościej , bo będzie szansa ze zrozumiesz - nie umiesz czytać ZE ZROZUMIENIEM , może czytaj po 3 razy , to dotrze...
0
Gravatar
zex
RE: Ile pożarów, a ile wypadków?
Ale masz skopany tok myślenia, co ma pienik do wiatraka, w szeregach PSP są ratownicy z uprawnieniami ratownictwa medycznego, każdy strażak przechodzi szkolenie z zakresu kwalifikowanej pomocy medycznej, dodatkowo posiadają sprzęt medyczny niezbędny do pomocy medycznej. Żebyś kiedyś nie potrzebował ich pomocy przez takie porąbane myślenie.
0
Gravatar
RES
.
zex powiedziała :
Res jak już taki dociekliwy jesteś to mogło np. nie być karetki na powiecie(jak się nie mylę w DST to powszechne), zgłaszający dodzwonił się bezpośrednio do PSP, a przyjmujący takie zgłoszenie uznał za zagrożenie zdrowia czy życia(to reguluje ustawa o PSP oraz odpowiednie procedury) i zadysponował chłopaków.
Jeszcze raz mówię, nie mam nic do "chłopaków" bo są najlepsi z obecnie funkcjonujących służb ratunkowych, owszem dociekliwy jestem , bo idąc tym tokiem myślenia i dysponowania to np. do pożaru lasu dyspozytor wyśle chirurga ze skalpelem, a za uciekającym przestępcą...a czemu nie - straż pożarną a co!

0
Gravatar
zex
RE: Ile pożarów, a ile wypadków?
Res jak już taki dociekliwy jesteś to mogło np. nie być karetki na powiecie(jak się nie mylę w DST to powszechne), zgłaszający dodzwonił się bezpośrednio do PSP, a przyjmujący takie zgłoszenie uznał za zagrożenie zdrowia czy życia(to reguluje ustawa o PSP oraz odpowiednie procedury) i zadysponował chłopaków.
0
Gravatar
RES
RE: Ile pożarów, a ile wypadków?
Florek powiedziała :
RES powiedziała :
Najbardziej popularna służba, tak jak pisałem uratowali bardzo dużo istnień i za to im chwała- tylko dalej nie rozumiem po co chłopaki jechali do połkniętej żyletki (oczywiście wg informacji w Słowie) ....
Jak ktoś jest ograniczony intelektualnie to kolejne tłumaczenie i tak nic nie da. Nie rozumiesz i już tak zostanie, nikt na to już nie poradzi.
Ło cie Florek rozgarnięty- to mi wytłumacz

0
Gravatar
Florek
RE: Ile pożarów, a ile wypadków?
RES powiedziała :
Najbardziej popularna służba, tak jak pisałem uratowali bardzo dużo istnień i za to im chwała- tylko dalej nie rozumiem po co chłopaki jechali do połkniętej żyletki (oczywiście wg informacji w Słowie) ....
Jak ktoś jest ograniczony intelektualnie to kolejne tłumaczenie i tak nic nie da. Nie rozumiesz i już tak zostanie, nikt na to już nie poradzi.

0
Gravatar
RES
.
Najbardziej popularna służba, tak jak pisałem uratowali bardzo dużo istnień i za to im chwała- tylko dalej nie rozumiem po co chłopaki jechali do połkniętej żyletki (oczywiście wg informacji w Słowie) ....
0

Przeczytaj też