Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Jednostki straży pożarnej niemal codziennie wyruszają do różnego typu interwencji. W ilu zdarzeniach uczestniczyli strzelińscy strażacy w minionym roku w naszym powiecie? Na terenie jakich gmin było najwięcej pożarów? Na, których drogach zdarzyło się najwięcej wypadków i kolizji?
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie prowadzi ewidencję wyjazdów. Ogółem w roku 2018 strażacy jednostek ochrony przeciwpożarowej na obszarze powiatu strzelińskiego interweniowali 766 razy. Liczba ta zmniejszyła się o 126 zdarzeń w stosunku do roku poprzedniego, kiedy zanotowano 892 zdarzeń.
Z analizy akcji w roku 2018 wynika, że nastąpił spadek ilości interwencji związanych z miejscowymi zagrożeniami, czyli takimi, które nie są pożarem ani klęską żywiołową. W roku 2018 były 393 zdarzenia, czyli o 143 mniej, niż w roku 2017, kiedy odnotowano 536. Stwierdzono wzrost liczby pożarów o 21, z 310 w roku 2017 do 331 w roku 2018, a także spadek liczby alarmów fałszywych o 4 - poinformował st. kpt Jarosław Łuczak
z KP PSP w Strzelinie.
Największa ilość wszystkich odnotowanych zdarzeń na terenie powiatu strzelińskiego miała miejsce w mieście i gminy Strzelin (385 zdarzeń), co stanowi 50,3%. Drugie miejsce
w tej statystyce przypada gminie Wiązów - 162 zdarzenia. Dalej znajduje się Borów (84), a potem Przeworno (75) i Kondratowice (60). Gmina Strzelin ma najwięcej mieszkańców, również najwięcej jest środków komunikacji oraz obiektów mieszkalnych, w których odnotowuje się zdarzenia.
Na podstawie danych z KP PSP Strzelin

Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink8 +1 nes
RE: Ile pożarów, a ile wypadków?
Cytuję RES:
Najbardziej popularna służba, tak jak pisałem uratowali bardzo dużo istnień i za to im chwała- tylko dalej nie rozumiem po co chłopaki jechali do połkniętej żyletki (oczywiście wg informacji w Słowie) ....
Po połknieciu ostrza jest spora szansa np na wstrząs hipowolemiczny lub zadławienie. A straż ma najkrótszy czas dotarcia gdziekowiek w powiecie . Pomoc wiec dotrze do osoby poszkodowanej najszybciej i tym samym jest największa szansa na przeżycie czy minimalizowanie obrażeń. Na wozie strażackim jest minnymi defibrylator zestaw ratunkowy z butlą z tlenem a strażacy z PSP to sa szkoleni ratownicy a z OSP to w 80-90% ratownicy KPP. A pogotowie i tak wyjeżdza normalnie i przejmuje poszkodowanego po kilku-kilkunastu minutach.
2019-03-15 19:23 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink7 -1 RES
[quote name="zex"]Ale masz skopany tok myślenia, co ma pienik do wiatraka, w szeregach PSP są ratownicy z uprawnieniami ratownictwa medycznego, każdy strażak przechodzi szkolenie z zakresu kwalifikowanej pomocy medycznej, dodatkowo posiadają sprzęt medyczny niezbędny do pomocy medycznej. Żebyś kiedyś nie potrzebował ich pomocy przez takie porąbane myślenie.[/quot
Wg Ciebie mam porąbany tok myślenia , ale mam , natomiast Ty w ogóle nie myślisz, nie umiesz przeanalizować tego co przeczytasz, może prościej , bo będzie szansa ze zrozumiesz - nie umiesz czytać ZE ZROZUMIENIEM , może czytaj po 3 razy , to dotrze...
2019-03-15 07:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 0 zex
Ale masz skopany tok myślenia, co ma pienik do wiatraka, w szeregach PSP są ratownicy z uprawnieniami ratownictwa medycznego, każdy strażak przechodzi szkolenie z zakresu kwalifikowanej pomocy medycznej, dodatkowo posiadają sprzęt medyczny niezbędny do pomocy medycznej. Żebyś kiedyś nie potrzebował ich pomocy przez takie porąbane myślenie.
2019-03-14 20:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 0 RES
.
Cytuję zex:
Res jak już taki dociekliwy jesteś to mogło np. nie być karetki na powiecie(jak się nie mylę w DST to powszechne), zgłaszający dodzwonił się bezpośrednio do PSP, a przyjmujący takie zgłoszenie uznał za zagrożenie zdrowia czy życia(to reguluje ustawa o PSP oraz odpowiednie procedury) i zadysponował chłopaków.

Jeszcze raz mówię, nie mam nic do "chłopaków" bo są najlepsi z obecnie funkcjonujących służb ratunkowych, owszem dociekliwy jestem , bo idąc tym tokiem myślenia i dysponowania to np. do pożaru lasu dyspozytor wyśle chirurga ze skalpelem, a za uciekającym przestępcą...a czemu nie - straż pożarną a co!
2019-03-14 19:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 -2 zex
Res jak już taki dociekliwy jesteś to mogło np. nie być karetki na powiecie(jak się nie mylę w DST to powszechne), zgłaszający dodzwonił się bezpośrednio do PSP, a przyjmujący takie zgłoszenie uznał za zagrożenie zdrowia czy życia(to reguluje ustawa o PSP oraz odpowiednie procedury) i zadysponował chłopaków.
2019-03-14 16:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +5 RES
Cytuję Florek:
Cytuję RES:
Najbardziej popularna służba, tak jak pisałem uratowali bardzo dużo istnień i za to im chwała- tylko dalej nie rozumiem po co chłopaki jechali do połkniętej żyletki (oczywiście wg informacji w Słowie) ....

Jak ktoś jest ograniczony intelektualnie to kolejne tłumaczenie i tak nic nie da. Nie rozumiesz i już tak zostanie, nikt na to już nie poradzi.

Ło cie Florek rozgarnięty- to mi wytłumacz
2019-03-14 12:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 -6 Florek
Cytuję RES:

Jak ktoś jest ograniczony intelektualnie to kolejne tłumaczenie i tak nic nie da. Nie rozumiesz i już tak zostanie, nikt na to już nie poradzi.
2019-03-14 11:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +3 RES
.
2019-03-14 07:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz