Wczoraj odbyła się wspólna akcja policjantów i motocyklistów. Funkcjonariusze zatrzymywali do kontroli samochody, a motocykliści wręczali kierowcom naklejki informujące, by patrzyli w lusterka, gdyż na drodze jest coraz więcej jednośladów. O szczegółach akcji w najbliższym wydaniu "Słowa".

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
łysakobyła
RE: Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
EE tam, narządy zawsze się przydadzą. Taka rogówka albo młode serducho, nie wspomnę o nerce. Juuuuuuuhuuuuuu u !
0
Gravatar
kierowca
RE: Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
sedwbxjhe powiedziała :
lejwoda powiedziała :
Przed chwilą jechał przede mną taki jednośladowy [censored]. od Ludowa Polskiego do Strzelina nikt nie mógł go wyprzedzić bo jechał przy samej linii środkowej. Czy jednośladowe [censored]e wiedzą co to jest ruch prawostronny?
Jeśli nie wyjeżdża poza swój pas to jedzie prawidłowo. Nie ma przepisu nakazującego jazdę przy krawędzi jezdni motocyklowi czy rowerowi. Jeśli nie mogłeś go wyprzedzić to nie dlatego, że on jechał przy linii środka, ale dlatego, że nie było do tego warunków na sąsiednim pasie.
Poczytaj kodeks drogowy na temat ruchu jednośladami.Do 125 cm3 ma trzymać się jak najbliżej prawej krawędzi powyżej 125cm3 taki jednoślad zachowuje specyfikę jednośladu, jednak zaliczany jest do pojazdów samochodowych, ciebie jednak ciągle obowiązuje przepisowa odległość przy wyprzedzaniu takiego pojazdu, jak możesz zachować przpisową odległość jadąc samochodem np. jeśli on jedzie tuż przy osi jezdni?

0
Gravatar
lex
RE: Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
Kiedy policja zrobi podobną akcję i razem z kierowcami samochodów zacznie zatrzymywać motocyklistów? Ja widząc taką bandę w skórach która próbuje mnie zatrzymać dzwoniłbym natychmiast z komórki na 112 po pomoc.
0
Gravatar
Fire
RE: Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
brc powiedziała :
Dziś po 18 na trasie na Wrocław leciał wariat na jakimś żółtym ścigaczu z zasłoniętą rejestracją, wyprzedał na tylnym kole kolumnę kilku aut w Borku przy stadionie... Wcale mnie nie dziwią potem nagłówki w gazetach.
Komus sie tam lekko koło uniosło przy wyprzedzaniu i afera...Kierowca auta podczas jazdy bawi się radiem, spożywa posiłki, pali, rozmawia przez telefon lub z pasażerem; wykonuje mase różnych czynności,które mają negatywny wpływ na koncentrację podczas jazdy.Motocyklista podczas jazdy skupia się tylko i wyłącznie na jeździe i idących chodnikiem atrakcyjnych kobietach :)

0
Gravatar
ja
RE: Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
Cytuj :
Dziś po 18 na trasie na Wrocław leciał wariat na jakimś żółtym ścigaczu z zasłoniętą rejestracją, wyprzedał na tylnym kole kolumnę kilku aut w Borku przy stadionie... Wcale mnie nie dziwią potem nagłówki w gazetach.
To nie są motocykliści tylko zwykłe młotki spod sklepu z syfem zamiast mózgu, co dorwały się do mocnego motocykla , prawdziwy motocyklista jedzie kulturalnie z poszanowaniem przepisów i innych kierujących.pozdrawiam

0
Gravatar
brc
RE: Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
Dziś po 18 na trasie na Wrocław leciał wariat na jakimś żółtym ścigaczu z zasłoniętą rejestracją, wyprzedał na tylnym kole kolumnę kilku aut w Borku przy stadionie... Wcale mnie nie dziwią potem nagłówki w gazetach.
0
Gravatar
Męski
RE: Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
Ja tam nie jestem przeciwny ani za
0
Gravatar
znafca
RE: Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
sedwbxjhe powiedziała :
lejwoda powiedziała :
Przed chwilą jechał przede mną taki jednośladowy [censored]. od Ludowa Polskiego do Strzelina nikt nie mógł go wyprzedzić bo jechał przy samej linii środkowej. Czy jednośladowe [censored]e wiedzą co to jest ruch prawostronny?
Jeśli nie wyjeżdża poza swój pas to jedzie prawidłowo. Nie ma przepisu nakazującego jazdę przy krawędzi jezdni motocyklowi czy rowerowi. Jeśli nie mogłeś go wyprzedzić to nie dlatego, że on jechał przy linii środka, ale dlatego, że nie było do tego warunków na sąsiednim pasie.
Art. 16. 1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

0
Gravatar
spajker
RE: Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
patrz na nekrologi. samobójcy są wszędzie.
0
Gravatar
sedwbxjhe
RE: Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
lejwoda powiedziała :
Przed chwilą jechał przede mną taki jednośladowy [censored]. od Ludowa Polskiego do Strzelina nikt nie mógł go wyprzedzić bo jechał przy samej linii środkowej. Czy jednośladowe [censored]e wiedzą co to jest ruch prawostronny?
Jeśli nie wyjeżdża poza swój pas to jedzie prawidłowo. Nie ma przepisu nakazującego jazdę przy krawędzi jezdni motocyklowi czy rowerowi. Jeśli nie mogłeś go wyprzedzić to nie dlatego, że on jechał przy linii środka, ale dlatego, że nie było do tego warunków na sąsiednim pasie.

0

Przeczytaj też