Czujni sąsiedzi to najskuteczniejsza forma zabezpieczenia domu lub mieszkania przed złodziejami. Foto: Joel R.Terrell/freeimages.com
Czujni sąsiedzi to najskuteczniejsza forma zabezpieczenia domu lub mieszkania przed złodziejami. Foto: Joel R.Terrell/freeimages.com
Jak przestrzega asp. sztab. Ireneusz Szałajko z KPP w Strzelinie, aby uniknąć włamań i kradzieży, należy właściwie zabezpieczać piwnice, garaże, domy, mieszkania, posesje oraz wszelkie pomieszczenia, w których przechowujemy różne przedmioty.
Trzeba też pamiętać, aby zabezpieczyć okna, drzwi, włazy i bramy, przez które można przedostać się do środka. Nie można pozostawiać otwartych lub niedomkniętych drzwi wejściowych na posesję, na klatkę schodową, do mieszkania lub domu.
Ważne, aby interesować się osobami obcymi przebywającymi obok na posesji sąsiada. Wyjeżdżając z domu, nie informujmy o planach wyjazdowych zbyt dużej liczby osób.
Szałajko dodaje, aby nie zostawiać śladów wskazujących na naszą nieobecność np. zasłoniętych okien. Jeżeli jest to konieczne, w przypadku dłuższej nieobecności, pozostawmy klucze do domu lub mieszkania zaufanemu sąsiadowi, krewnemu lub dobremu znajomemu.
Warto jednak pamiętać, że najskuteczniejszą formą zabezpieczenia domu lub mieszkania przed włamaniem jest sąsiedzka czujność i reagowanie na wszelkiego typu niepokojące sytuacje, mogące wskazywać na obecność włamywaczy. Należy wówczas powiadomić policję pod nr 997 lub 112.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
t.filzmann
RE: Sąsiedzka czujność najskuteczniejsza
ja mieszkam pod mostem a moi sąsiedzi wcześnie idą na obchód śmietników. nie mam z nimi problemów, jak przyniosą puszki po konserwie turystycznej to je wspólnie wylizujemy. jako człowiek mądry odkryłem że można wylizywać puszki po konserwie turystycznej bez konsekwencji albowiem i tak nikt nie pozna że nie jestem turystą.
0
Gravatar
spajker
RE: Sąsiedzka czujność najskuteczniejsza
W&W powiedziała :
T.Filzman powiedziała :
spajker powiedziała :
moi sąsiedzi są czujni. jak tylko zasnę od razu porysują mi samochód albo radny małpi gaj będzie skakał po dachu mojego samochodu. poinformuję sąsiada o mojej nieobecności a on już nada temat komu trzeba. ta odezwa policji dla kogo? skandynawowie o tym wiedzą,oni zostawiają klucze do domu sąsiadowi. polacy? dla nich to okazja do odegrania się na sąsiedzie za cokolwiek,np za to że ma czelność zarabiać więcej. w polsce obowiązuje zasada - sąsiad- twój wróg. jego strata-moja radość.
Z tego prosty wniosek. Nawet sąsiedzi mają cię dosyć. Po prostu poznali się na tobie. Jesteś wredny i tyle.
Zabiłeś mu ćwiekami i nie wie co odpowiedzieć. Sam się pogrążył swoimi wypowiedziami.
ćwieka to ci zabije mój sąsiad ćwoku , zaparkujesz pod moim domem ,oni pomyślą że to mój samochód i masz polerkę lakieru gwoździem. jeden radny to nawet po dachu mi skakał a teściowa radnej osobiście po lakierze nożem jeździła. trzymasz ich poziom.

0
Gravatar
spajker
RE: Sąsiedzka czujność najskuteczniejsza
T.Filzman powiedziała :
spajker powiedziała :
moi sąsiedzi są czujni. jak tylko zasnę od razu porysują mi samochód albo radny małpi gaj będzie skakał po dachu mojego samochodu. poinformuję sąsiada o mojej nieobecności a on już nada temat komu trzeba. ta odezwa policji dla kogo? skandynawowie o tym wiedzą,oni zostawiają klucze do domu sąsiadowi. polacy? dla nich to okazja do odegrania się na sąsiedzie za cokolwiek,np za to że ma czelność zarabiać więcej. w polsce obowiązuje zasada - sąsiad- twój wróg. jego strata-moja radość.
Z tego prosty wniosek. Nawet sąsiedzi mają cię dosyć. Po prostu poznali się na tobie. Jesteś wredny i tyle.
prosty wniosek to taki że sąsiedzi to ścierwa oraz kolejny wniosek że jesteś im równy.

0
Gravatar
W&W
RE: Sąsiedzka czujność najskuteczniejsza
T.Filzman powiedziała :
spajker powiedziała :
moi sąsiedzi są czujni. jak tylko zasnę od razu porysują mi samochód albo radny małpi gaj będzie skakał po dachu mojego samochodu. poinformuję sąsiada o mojej nieobecności a on już nada temat komu trzeba. ta odezwa policji dla kogo? skandynawowie o tym wiedzą,oni zostawiają klucze do domu sąsiadowi. polacy? dla nich to okazja do odegrania się na sąsiedzie za cokolwiek,np za to że ma czelność zarabiać więcej. w polsce obowiązuje zasada - sąsiad- twój wróg. jego strata-moja radość.
Z tego prosty wniosek. Nawet sąsiedzi mają cię dosyć. Po prostu poznali się na tobie. Jesteś wredny i tyle.
Zabiłeś mu ćwiekami i nie wie co odpowiedzieć. Sam się pogrążył swoimi wypowiedziami.

0
Gravatar
T.Filzman
RE: Sąsiedzka czujność najskuteczniejsza
spajker powiedziała :
moi sąsiedzi są czujni. jak tylko zasnę od razu porysują mi samochód albo radny małpi gaj będzie skakał po dachu mojego samochodu. poinformuję sąsiada o mojej nieobecności a on już nada temat komu trzeba. ta odezwa policji dla kogo? skandynawowie o tym wiedzą,oni zostawiają klucze do domu sąsiadowi. polacy? dla nich to okazja do odegrania się na sąsiedzie za cokolwiek,np za to że ma czelność zarabiać więcej. w polsce obowiązuje zasada - sąsiad- twój wróg. jego strata-moja radość.
Z tego prosty wniosek. Nawet sąsiedzi mają cię dosyć. Po prostu poznali się na tobie. Jesteś wredny i tyle.

0
Gravatar
Maczuga
RE: Sąsiedzka czujność najskuteczniejsza
Na włamywaczy polecam miny przeciwpiechotn e z ładunkiem kumulacyjnym.
0
Gravatar
spajker
RE: Sąsiedzka czujność najskuteczniejsza
moi sąsiedzi są czujni. jak tylko zasnę od razu porysują mi samochód albo radny małpi gaj będzie skakał po dachu mojego samochodu. poinformuję sąsiada o mojej nieobecności a on już nada temat komu trzeba. ta odezwa policji dla kogo? skandynawowie o tym wiedzą,oni zostawiają klucze do domu sąsiadowi. polacy? dla nich to okazja do odegrania się na sąsiedzie za cokolwiek,np za to że ma czelność zarabiać więcej. w polsce obowiązuje zasada - sąsiad- twój wróg. jego strata-moja radość.
0
Gravatar
Matrioszka
RE: Sąsiedzka czujność najskuteczniejsza
Takich sąsiadów jakbym widziała też bym się bała
0

Przeczytaj też