Główny Inspektorat Sanitarny wydał dwa ostrzeżenia publiczne dotyczące żywności. Pierwsze dotyczy wycofania produktu Babydream Baby-Müsli, 250g dostępnego w drogeriach Rossmann. Produkt może zawierać szypułki jabłek, co wiąże się z ryzykiem zadławienia konsumenta. Drugie ostrzeżenie dotyczy "Mleka w proszku pełnego o zawartość tłuszczu 26%”, 400g, w którym wykryto obecność Salmonelli Anatum. Spożycie tego produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.
Zagrożony numer partii produktu Babydream Baby-Müsli, 250g EAN 4305615541662, dystrybutora Rossmann to: BM180009378, a data minimalnej trwałości: 18/12/2019. Zdaniem GIS Rossmann SDP Sp. z o.o. wycofuje potencjalnie niebezpieczne produkty z obrotu i od konsumentów.
Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują działania podejmowane przez dystrybutora Rossmann. Jednocześnie zalecają, że należy spożywać wskazanych w komunikacie partii produktów.
Z kolei GIS informuje, że Badanie produktu pn.: „Mleko w proszku pełne zawartość tłuszczu 26%”, 400 g, w laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazało obecność Salmonella Anatum we wszystkich 5 badanych próbkach produktu. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego. Producentem mleka jest Spółdzielnia Mleczarska Września, ul. Czerniejewska 1, 62-300 Września. Numer zagrożonej partii to: 344, a data minimalnej trwałości: 10.05.2019.
Główny Inspektor Sanitarny bezzwłocznie poinformował Głównego Lekarza Weterynarii o wynikach badań urzędowych w celu przeprowadzenia kontroli u producenta i uzyskania informacji o miejscach dystrybucji kwestionowanej partii produktu. Natomiast Główny Lekarz Weterynarii w trybie pilnym przekazał powyższe informacje Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii we Wrześni, który podjął natychmiastowe działania kontrolne w zakładzie produkcyjnym.
W wyniku kontroli organów Inspekcji Weterynaryjnej, Spółdzielnia Mleczarska Września rozpoczęła proces wycofywania z rynku zakwestionowanej partii mleka w proszku. Zakład produkcyjny informuje odbiorców o konieczności i przyczynie wycofania partii mleka z obrotu. Zakwestionowana partia produkcyjna mleka w proszku może zostać zwrócona do podmiotów i sklepów, w których została nabyta.
Foto: Główny Inspektorat Sanitarny



UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Uwaga, nie spożywaj Babydream Baby-Müsli i mleka w proszku
OBYWATEL powiedziała :
spajker powiedziała :
w czasach prl mleko sprzedawano w sklepie z dużej aluminiowej bański i chochą sprzedawczyni nalewała to mleko do małej bański klienta albo do przyniesionych przez klienta butelek. mleko w prl miało w mleczarni około 1 500 000 bakterii ( milion piećset tysięcy) w centymetrze sześciennym ( w centymetrze a nie w litrze czyli w 1 000 cm sześć. polka norma pozwalała na obecność 800 000 sztuk bakterii w 1 centymetrze sześciennym a zatem mleko dostawałao dosypke proszku do prania ixi albowiem innej trucizny do bakterii nie było.mleko z prl było świeże i robiło się zsiadłe już po 2 dniach, zsiadłe czyli pyszne i na kefir i na serek biały.dzisiejsze mleko jest bez bakterii, zostawisz otwarte w ciepłym na 3 tygodnie to się nie zsiądzie tylko zgorzknieje i do wylania.płatki owsiane w prl i teraz takie zwykłe górskie tłucze się i zgniata i nikt tam nie liczy zawartego z zbożu kurzu, muszych odchodów na ziarnie czy śladów mysich zębów na ziarnie. płatki owsiane sa smaczne i nikt od nich nie zachorował a wręcz wyzdrowiał.takie poszukiwania bakterii certyfikatów etc to zwykła wojna handlowa. ja wole zjeść polską kiełbasę krakowską z bakteriami niż czeski wyrób o nazwie kiełbasa bez bakterii i bez smaku. człowiek ma podobno w ustach miliony bakterii to jedna bakteria z nusssli więcej czy mnie nie robi mi różnicy, mleko w proszku z bakteriami? t mleko przy suszeniu/proszkowaniu dostało wysoka temperaturę i nie powinno mieć bakterii. płacą w sklepie monetami/banknotami dotykam i ja i sprzedawca milionów bakterii i żyję. wojenka handlowa między producentami. ludzie setki lat jedli zakurzone jabłka i czereśnie prosto z drzewa i żyja. kłopot z nussli jest taki że tam 1/3 wagi to cukier i to cukier a nie jakieś bakterie winien stanowić problem.
Jest napiasane na tej paczce czarno na białym: Ohne Zuckerzusatz. Więc spokojna twoja rozczochrana. Polecam zaropiałą wołowinę, ma dużo bakterii, które darzys, takim peerelowskim sentymentem.
https://forsal.pl/artykuly/1402031,nie-chiny-i-rosja-najwiekszym-wyzwaniem-dla-armii-usa-jest-otylosc-amerykanow.htmlw prl nie było mutantów a teraz są pomimo wielkiej troski producentów żywności. dzisiaj robi się żywność bez bakterii bez smaku ohne zuckerzusatz. zaropiałej wołowiny nie wystawisz na sprzedaż bo ludzie kupują oczami. można z niej zrobić kebab ale jak dostanie ona 200 stopni celsjusza to spokojna twoja głowa i błogosławione twoje kubki smakowe.

0
Gravatar
OBYWATEL
RE: Uwaga, nie spożywaj Babydream Baby-Müsli i mleka w proszku
spajker powiedziała :
w czasach prl mleko sprzedawano w sklepie z dużej aluminiowej bański i chochą sprzedawczyni nalewała to mleko do małej bański klienta albo do przyniesionych przez klienta butelek. mleko w prl miało w mleczarni około 1 500 000 bakterii ( milion piećset tysięcy) w centymetrze sześciennym ( w centymetrze a nie w litrze czyli w 1 000 cm sześć. polka norma pozwalała na obecność 800 000 sztuk bakterii w 1 centymetrze sześciennym a zatem mleko dostawałao dosypke proszku do prania ixi albowiem innej trucizny do bakterii nie było.mleko z prl było świeże i robiło się zsiadłe już po 2 dniach, zsiadłe czyli pyszne i na kefir i na serek biały.dzisiejsze mleko jest bez bakterii, zostawisz otwarte w ciepłym na 3 tygodnie to się nie zsiądzie tylko zgorzknieje i do wylania.płatki owsiane w prl i teraz takie zwykłe górskie tłucze się i zgniata i nikt tam nie liczy zawartego z zbożu kurzu, muszych odchodów na ziarnie czy śladów mysich zębów na ziarnie. płatki owsiane sa smaczne i nikt od nich nie zachorował a wręcz wyzdrowiał.takie poszukiwania bakterii certyfikatów etc to zwykła wojna handlowa. ja wole zjeść polską kiełbasę krakowską z bakteriami niż czeski wyrób o nazwie kiełbasa bez bakterii i bez smaku. człowiek ma podobno w ustach miliony bakterii to jedna bakteria z nusssli więcej czy mnie nie robi mi różnicy, mleko w proszku z bakteriami? t mleko przy suszeniu/proszkowaniu dostało wysoka temperaturę i nie powinno mieć bakterii. płacą w sklepie monetami/banknotami dotykam i ja i sprzedawca milionów bakterii i żyję. wojenka handlowa między producentami. ludzie setki lat jedli zakurzone jabłka i czereśnie prosto z drzewa i żyja. kłopot z nussli jest taki że tam 1/3 wagi to cukier i to cukier a nie jakieś bakterie winien stanowić problem.
Jest napiasane na tej paczce czarno na białym: Ohne Zuckerzusatz. Więc spokojna twoja rozczochrana. Polecam zaropiałą wołowinę, ma dużo bakterii, które darzys, takim peerelowskim sentymentem.

0
Gravatar
spajker
RE: Uwaga, nie spożywaj Babydream Baby-Müsli i mleka w proszku
w czasach prl mleko sprzedawano w sklepie z dużej aluminiowej bański i chochą sprzedawczyni nalewała to mleko do małej bański klienta albo do przyniesionych przez klienta butelek. mleko w prl miało w mleczarni około 1 500 000 bakterii ( milion piećset tysięcy) w centymetrze sześciennym ( w centymetrze a nie w litrze czyli w 1 000 cm sześć. polka norma pozwalała na obecność 800 000 sztuk bakterii w 1 centymetrze sześciennym a zatem mleko dostawałao dosypke proszku do prania ixi albowiem innej trucizny do bakterii nie było.mleko z prl było świeże i robiło się zsiadłe już po 2 dniach, zsiadłe czyli pyszne i na kefir i na serek biały.dzisiejsze mleko jest bez bakterii, zostawisz otwarte w ciepłym na 3 tygodnie to się nie zsiądzie tylko zgorzknieje i do wylania.płatki owsiane w prl i teraz takie zwykłe górskie tłucze się i zgniata i nikt tam nie liczy zawartego z zbożu kurzu, muszych odchodów na ziarnie czy śladów mysich zębów na ziarnie. płatki owsiane sa smaczne i nikt od nich nie zachorował a wręcz wyzdrowiał.takie poszukiwania bakterii certyfikatów etc to zwykła wojna handlowa. ja wole zjeść polską kiełbasę krakowską z bakteriami niż czeski wyrób o nazwie kiełbasa bez bakterii i bez smaku. człowiek ma podobno w ustach miliony bakterii to jedna bakteria z nusssli więcej czy mnie nie robi mi różnicy, mleko w proszku z bakteriami? t mleko przy suszeniu/proszkowaniu dostało wysoka temperaturę i nie powinno mieć bakterii. płacą w sklepie monetami/banknotami dotykam i ja i sprzedawca milionów bakterii i żyję. wojenka handlowa między producentami. ludzie setki lat jedli zakurzone jabłka i czereśnie prosto z drzewa i żyja. kłopot z nussli jest taki że tam 1/3 wagi to cukier i to cukier a nie jakieś bakterie winien stanowić problem.
0
Gravatar
OBYWATEL
RE: Uwaga, nie spożywaj Babydream Baby-Müsli i mleka w proszku
Oj tam oj tam pani Samolas. Za to kocham wszystkich normalnych, a co ja poradzę, że polskość to nienormalność??
0
Gravatar
Janina Somalas
RE: Uwaga, nie spożywaj Babydream Baby-Müsli i mleka w proszku
OBYWATEL powiedziała :
Ojej. Polskie mleko. Jak to wytłumaczyć? A już wiem- niemiecki sabotaż.
Także na tym forum widze ja folksdojcze wypisuja jakies głupoty swoje a to ze nie nawidzisz POlaków to na 10 km czuc.

0
Gravatar
...
RE: Uwaga, nie spożywaj Babydream Baby-Müsli i mleka w proszku
OBYWATEL powiedziała :
Ojej. Polskie mleko. Jak to wytłumaczyć? A już wiem- niemiecki sabotaż.
Przecież taki stan umysłu można leczyć.

0
Gravatar
OBYWATEL
RE: Uwaga, nie spożywaj Babydream Baby-Müsli i mleka w proszku
Ojej. Polskie mleko. Jak to wytłumaczyć? A już wiem- niemiecki sabotaż.
0

Przeczytaj także