Foto: Główny Inspektorat Sanitarny
Na skorupkach jajek produkowanych dla Biedronki znaleziono bakterie salmonelli. GIS wycofuje je ze sklepów. Mowa o produkcie pod nazwą "Jaja zdrovo Rodzinkovo 30 szt.", produkowane przez Fermy Drobiu Woźniak z Żylic koło Rawicza dla Jeronimo Martins Polska. Na skorupkach wykryto bakterie Salmonella Enteritidis.
O wycofaniu jaj ze sprzedaży poinformował na swojej stronie internetowej producent. - Najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów dlatego też w Fermach Drobiu Woźniak niezwłocznie rozpoczęliśmy postępowanie wyjaśniające, powołując Komisję, która bada przyczynę tego incydentalnego zdarzenia - informuje.
Wycofana została partia jaj nr 31-03 PWK93K3 A, pakowanych po 30 sztuk.
Główny Inspektor Sanitarny poinformował o powyższych wynikach Głównego Lekarza Weterynarii w celu podjęcia odpowiednich działań nadzorczych wobec fermy i zakładu pakowania. Główny Lekarz Weterynarii w trybie pilnym przekazał powyższe informacje Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Rawiczu nadzorującemu zakład pakowania jaj oraz Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Grodzisku Wielkopolskim nadzorującemu fermę kur niosek towarowych. W wyniku natychmiastowych działań kontrolnych organów Inspekcji Weterynaryjnej, zakwestionowana partia jaj zostanie wycofana z obrotu.
Jeronimo Martins Polska potwierdziła wycofanie wspomnianej partii jaj. Poinformowała też, że zainfekowana partia produktu trafiła do jednego z 16 centrów dystrybucyjnych, a następnie do około 20 sklepów tej sieci.
- Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerze partii i kodzie na skorupce wskazanym w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami - czytamy w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
OBYWATEL
RE: Uwaga. Salmonella w jajkach z Biedronki
dezydery powiedziała :
Bastard powiedziała :
OBYWATEL powiedziała :
Bastard powiedziała :
Powariowaliście z podawaniem tych informacji??? Kto to czyta? Świat chcecie zbawić? Nie macie o czym pisac???
A o czym mnieli by pisać o wałkach , o kolegach komunistach...To bardzo porządni ludzie;]
Weźcie porcję leków na dziś, obywatelu!
W tym stanie obywatel nie może sam funkcjonować, powinien mieć opiekuna który będzie mu aplikować leki.
Kolego w porządku pocisnąłeś minie ... jesteś gość! więdząc że jesteś z prawego domu[urodzenia] boli podwójnie.. ;]

0
Gravatar
dezydery
RE: Uwaga. Salmonella w jajkach z Biedronki
Bastard powiedziała :
OBYWATEL powiedziała :
Bastard powiedziała :
Powariowaliście z podawaniem tych informacji??? Kto to czyta? Świat chcecie zbawić? Nie macie o czym pisac???
A o czym mnieli by pisać o wałkach , o kolegach komunistach...To bardzo porządni ludzie;]
Weźcie porcję leków na dziś, obywatelu!
W tym stanie obywatel nie może sam funkcjonować, powinien mieć opiekuna który będzie mu aplikować leki.

0
Gravatar
spajker
RE: Uwaga. Salmonella w jajkach z Biedronki
Marce lina powiedziała :
Bastard powiedziała :
Powariowaliście z podawaniem tych informacji??? Kto to czyta? Świat chcecie zbawić? Nie macie o czym pisac???
Ja czytam zawsze przed wyjściem do Biedronki aby jakiegoś badziewia i zarazy nie przynieść do mieszkania i nie zatruć rodziny mojej i jeszcze sąsiadów ostrzegam przed badziwnymi produktami. Brawo ja.
no to nie bierz reszty przy kasie bo najwięcej bakterii pomieszkuje pieniądze. nie dotykaj też klamki bo są na niej miliardy bakterii roznoszonych przez setki ludzi. niedawno ostrzegano przed niezdrowym masłem, które należało zastąpić zdrową margaryną a dzisiaj ostrzegają odwrotnie. niedawno ostrzegano przed niezdrowymi jajkami a dzisiaj jest odwrotnie, może jakimś dobrym wyjściem dla ciebie będzie hodowla własnych kur?

0
Gravatar
Bastard
RE: Uwaga. Salmonella w jajkach z Biedronki
OBYWATEL powiedziała :
Bastard powiedziała :
Powariowaliście z podawaniem tych informacji??? Kto to czyta? Świat chcecie zbawić? Nie macie o czym pisac???
A o czym mnieli by pisać o wałkach , o kolegach komunistach...To bardzo porządni ludzie;]
Weźcie porcję leków na dziś, obywatelu!

0
Gravatar
OBYWATEL
RE: Uwaga. Salmonella w jajkach z Biedronki
Bastard powiedziała :
Powariowaliście z podawaniem tych informacji??? Kto to czyta? Świat chcecie zbawić? Nie macie o czym pisac???
A o czym mnieli by pisać o wałkach , o kolegach komunistach...To bardzo porządni ludzie;]

0
Gravatar
Bastard
RE: Uwaga. Salmonella w jajkach z Biedronki
Niedługo wybije godz. 6.00. Wychodzę do Biedronki. Nie mam od was, SRS, żadnego komunikatu o skażeniu żywności na dziś. Całą resztę mam zanotowaną. Możecie podawać te komunikaty tak do 05.30 max?
0
Gravatar
spajker
RE: Uwaga. Salmonella w jajkach z Biedronki
Marce lina powiedziała :
Bastard powiedziała :
Powariowaliście z podawaniem tych informacji??? Kto to czyta? Świat chcecie zbawić? Nie macie o czym pisac???
Ja czytam zawsze przed wyjściem do Biedronki aby jakiegoś badziewia i zarazy nie przynieść do mieszkania i nie zatruć rodziny mojej i jeszcze sąsiadów ostrzegam przed badziwnymi produktami. Brawo ja.
podobno najzdrowsze są jaja prosto od kury wioskowej oblepione gnojem. podobno najzdrowsze mleko to takie prosto od krowy z bakteriami. najsmaczniejsze ziemniaki to te zjadane prosto z ogniska, tak piszą dietetycy.jeżeli posłuchać tych poszukiwaczy bakterii to bezbakteryjnie można spożywać tylko wodę destylowaną a i to nie na pewno. największym syfem w biedronce jest pieczywo, jest bezbakteryjne ale zjeść się nie da.

0
Gravatar
Marce lina
RE: Uwaga. Salmonella w jajkach z Biedronki
Bastard powiedziała :
Powariowaliście z podawaniem tych informacji??? Kto to czyta? Świat chcecie zbawić? Nie macie o czym pisac???
Ja czytam zawsze przed wyjściem do Biedronki aby jakiegoś badziewia i zarazy nie przynieść do mieszkania i nie zatruć rodziny mojej i jeszcze sąsiadów ostrzegam przed badziwnymi produktami. Brawo ja.

0
Gravatar
Bastard
RE: Uwaga. Salmonella w jajkach z Biedronki
Powariowaliście z podawaniem tych informacji??? Kto to czyta? Świat chcecie zbawić? Nie macie o czym pisac???
0

Przeczytaj także