Szefowa powiatowej rady SLD, Dorota Pawnuk skomentowała wyniki wyborów parlamentarnychDo dziś nie milkną echa ostatnich wyborów parlamentarnych. Na pewno wielu obserwatorów sceny politycznej zdziwił fakt, że w obecnym sejmie zabraknie kandydatów Zjednoczonej Lewicy. Tę opcję polityczną z naszego regionu reprezentował Łukasz Krzysztofczyk. W gminie Strzelin zebrał 244 głosy, a w pozostałych gminach naszego powiatu jego wynik oscylował wokół zaledwie kilku głosów. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy szefową powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej, pełniącą jednocześnie funkcję burmistrza Strzelina, Dorotę Pawnuk. - „Wynik Łukasza jest całkiem dobry biorąc pod uwagę jego kampanię. Była to kampania bardzo skromna w porównaniu do innych kandydatów. Ja sama w 2001 roku, będąc w podobnym wieku jak Łukasz też wzięłam udział w wyborach parlamentarnych. To bardzo cenne doświadczenie - powiedziała Pawnuk. Odniosła się również do wyniku wyborczego Zjednoczonej Lewicy i tutaj nie szczędziła słów krytyki. - Muszę przyznać, że spodziewałam się takiego wyniku. Byłam w grupie tych osób, które po wyborach prezydenckich głośno postulowały potrzebę zmiany władzy i odejścia Leszka Millera z funkcji przewodniczącego SLD. Uważam, że jego odejście po wyborach prezydenckich i nieudanym eksperymencie z kandydatką na prezydenta, spowodowałoby wzrost o kilka punktów procentowych notowań lewicy - stwierdziła burmistrz. Dodała także, że fakt, iż obecne władze lewicy próbują zrzucić winę za słaby wynik na Partię Razem jest nieporozumieniem. Spytaliśmy również skąd wzięło się poparcie Pawnuk dla Anny Horodyskiej, kandydatki Platformy Obywatelskiej. - Pani Horodyska pierwsza poprosiła mnie o takowe poparcie. Bardzo chętnie udzieliłam tej rekomendacji. Można było jednak zauważyć, że wspierałam każdego kandydata z naszego terenu. Spotykałam się z panią wicemarszałek Ewą Mańkowską. Popierałam również Łukasza. Bardzo chciałam, żeby Strzelin miał swojego przedstawiciela w sejmie - odparła Pawnuk.
Przypominamy, że Zjednoczona Lewica uzyskała w minionych wyborach 7,5 % poparcia. Nie przekroczyła tym samym wymaganego dla koalicji progu wyborczego, który jest ustalony na poziomie 8 %.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także