Radny Aleksander Bek był zainteresowany losami siana wytwarzanego w Ludowie Polskim

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Obrady sesji w strzelińskim starostwie zdominowała dyskusja nad absolutorium dla zarządu powiatu. O co wnioskowała komisja rewizyjna i jaki był wynik głosowania? Jeden z radnych dopytywał co robi się z sianem jednej ze szkół.
W sali obrad strzelińskiego starostwa odbyła się XXXL sesja Rady Powiatu Strzelińskiego. Otworzył ją przewodniczący Mariusz Majewski, a radni na początku wysłuchali sprawozdania z działalności Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Strzelinie za 2016 rok. Przedstawił je wiceprezes Aleksander Ziółkowski, a burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk uzupełniła tę informację. Z kronikarskiego obowiązku przypominamy, że pełni ona funkcję prezesa tego stowarzyszenia.Starosta strzeliński Marek Warcholiński może spać spokojnie. Rada odrzuciła wniosek o nieudzielenie absolutorium zarządowi powiatu
Następnie przystąpiono do części uchwałodawczej. Zaakceptowano zmiany w budżecie powiatu na rok 2017 oraz w wieloletniej prognozie finansowej jednostki. Po chwili przyszedł czas na kluczowe uchwały tej sesji. Skarbnik Walentyna Hucał przedstawiła w imieniu zarządu powiatu sprawozdanie finansowe za rok 2016. Odczytała także opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu w sprawie wykonania zeszłorocznego budżetu, która okazała się pozytywna. Radny Norbert Raba stwierdził, iż będzie głosował za przyjęciem sprawozdania i docenił pracę skarbnik. Wspomniał też, że można mieć dużo uwag co do tego, jak finanse powiatu wyglądają, gdyż liczby przedstawione przez RIO nie kłamią. Uchwała została podjęta jednogłośnie.
Więcej w wydaniu papierowym...

komentarze   

Permalink1 -1 JUZIO
SIANO
PAN BEK WYGLADA JUZ JAK CAP TO POTRZEBUJE SIANA ZA SWOJEJ KADENCJI NIE ZGROMADZIŁ A MUSI CAS ZREC
2017-12-02 13:05 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież