Krystyna Goszczyńska, Strzelin
Krystyna Goszczyńska, Strzelin
Pomysł Polskiego Stronnictwa Ludowego, żeby ,,zatrzymać” czas letni poparła jednogłośnie komisja spraw wewnętrznych i administracji Sejmu RP. Nie jest to jeszcze finał sprawy, bo ustawę czeka drugie czytanie. Jest jednak deklaracja wszystkich partii politycznych, że poprą zmianę. Czas letni miałby obowiązywać cały rok od 1 października 2018 r. Poseł Piotr Babiarz, który niejednokrotnie gościł w Strzelinie, pytał o opinię na ten temat internautów na swoim profilu facebookowym. Zdecydowana większość z nich opowiedziała się za zmianą w ustawie.
Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie. Obowiązuje we wszystkich krajach europejskich, z wyjątkiem Islandii i Białorusi. W 2014 roku na stałe na czas zimowy przeszła Rosja. W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, zaś obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku.
Co sądzą o pomyśle posłów czytelnicy Słowa Regionu? Przy pomocy sondy ulicznej zapytaliśmy ich o zdanie.

Krystyna Goszczyńska, Strzelin
-Uważam, że przez cały rok powinien obowiązywać jeden czas, bez konieczności przestawiania zegarków. Pamiętam, że kiedyś ciągle człowiek funkcjonował ,,na jednym czasie” i nikt nie miał z tym problemów. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.
Grażyna Czernik, Jegłowa
Grażyna Czernik, Jegłowa
– Bardzo mi się podoba, że prawdopodobnie nie będziemy musieli zmieniać czasu. Sądzę, że odbija się to na zdrowiu, bo jednak człowiek musi się przez pewien czas przestawiać. Chodzi tutaj między innymi o wypoczynek, gdyż po przestawieniu zegarka ciągle chce się spać. W tej chwili jestem na emeryturze i nie ma z tym problemu, ale jak pracowałam, to takie zmiany bardzo mi przeszkadzały. Ze względów zdrowotnych czas powinien być jednolity przez cały rok.
Patryk Skrzydłowski, Muchowiec
Patryk Skrzydłowski, Muchowiec
-Tak naprawdę ciężko powiedzieć, czy zmiany w ustawie będą dobre. Ludzie przyzwyczaili się do tego, że dwa razy w roku zmieniamy czas. Sądzę, że są ważniejsze sprawy, nad którymi powinni debatować posłowie, np. podwyższenie najniższej krajowej pensji.
Emilian Korczyński, Strzelin
Emilian Korczyński, Strzelin
-Według mnie, czas nie powinien być wcale zmieniany, tak jak to ma miejsce w większości państw na świecie. Mówi się, że przestawianie zegarków ma na celu oszczędność energii. Nie zgadzam się z tym. Przecież po godz. 16:00 zimą robi się już ciemno. Dodatkowo człowiek chodzi zmęczony, zanim przyzwyczai się do nowego czasu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także