Wielu ludzi do furii doprowadzają podobne widoki tak charakterystyczne dla naszego powiatu
Wielu ludzi do furii doprowadzają podobne widoki tak charakterystyczne dla naszego powiatu
Za oknem złota polska jesień. Lasy mienią się kolorami, a pogoda nastraja do długich spacerów, wypraw do lasu czy wycieczek rowerowych. A ja chciałam z innej beczki.
Nie sposób nie wspomnieć o „zgrzytach” w tym krajobrazie. Nie będę rozpisywała się tu o czymś, co każdy widzi, ale podzielę się swoimi refleksjami na ten temat. Można zrozumieć, że brakuje pieniędzy na nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe. Ale zwyczajnego niedbalstwa nie można usprawiedliwiać. Minęły czasy, kiedy nikogo nie dziwiły brudne ulice, niesprzątane klatki schodowe, zarośnięte pobocza dróg. Ktoś stwierdzi – drobiazgi. A może nie...
Wielu ludzi do furii doprowadzają podobne widoki tak charakterystyczne dla naszego powiatu. A także podejście naszych włodarzy do takich „drobiazgów”. Dobry gospodarz powinien wręcz „terroryzować” podwładnych pod kątem estetyki terenów, które mu podlegają. I mieć gdzieś z tyłu głowy stare polskie przysłowie - „Jak nas widzą, tak nas piszą”.
Skoro mowa o estetyce, to nie potrafię pojąć, jakie walory posiadają krzaki rosnące przy drogach i wiatrołomy w nich zalęgające. Uporządkowanie tego nie wymaga ogromnych nakładów finansowych. Jeżeli ktoś nie dba o takie rzeczy, nie przywiązuje do tych kwestii wagi, potocznie rzecz ujmując - „zapuszcza się”, nie zasługuje na miano dobrego gospodarza. „Przewróciło się, niech leży” – tylko czasami ktoś się o to potknie, ale znak ograniczający prędkość na drodze do 30 km załatwi wszystko. „Kiedyś wszystko poukładam” – kiedyś, do tego czasu jakoś to będzie, może nikt nie zwróci uwagi. „W kątach miejsce dla odpadków, bo w te kąty nikt nie zagląda” – a może wręcz przeciwnie, może to właśnie te kąty są wizytówką gospodarstwa.
Zainteresowanym dedykuję utwór Elektrycznych Gitar w całości. Niektórych rozśmieszy, innych zdenerwuje, a jeszcze innych skłoni do refleksji, na czym, nie ukrywam, najbardziej mi zależy.
PS. Problem „bałaganu” na drogach i przy drogach powiatowych bardzo leży mi na sercu. Dlaczego? Może dlatego, że to po nich przemieszczamy się do szkoły, pracy, ośrodka zdrowia czy urzędów. Lepiej dla wszystkich będzie, jeśli dotrzemy tam w dobrym humorze.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także