Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zakończyła się procedura odbioru inwestycji polegającej na przebudowie drogi powiatowej nr 3081 D w Gościęcicach. Warto dodać, że Powiatowy Zarząd Dróg w Strzelinie podpisał aneks z wykonawcą, który zobowiązał go do ukończenia robót do końca października.

Wcześniej droga ta była uważana za jedną z najgorszych w powiecie. Nierówna i dziurawa nawierzchnia miała tylko jedną zaletę - trzeba było jeździć po niej powoli. Remont obejmował kilometrowy fragment, zaczynający się na końcu tzw. Gościęcic Dolnych, w górę, aż do sklepu w tzw. Gościęcicach Średnich. Całe zadanie podzielono na trzy etapy. Właśnie zrealizowano drugi etap, czyli remont najbardziej zniszczonego odcinka drogi.

Dotychczas w części wsi nie było w ogóle chodnika. Teraz zbudowano go na całej długości po stronie lewej (jadąc w dół w stronę Strzelina), a następnie przechodzi na stronę prawą. Budowa chodnika wymagała także osadzenia krawężników, a na części odcinka również betonowych kanałów odwadniających. Wymienione zostały także stare drewniane słupy, które znajdowały się w pasie drogowym. Zostały zdemontowane i wymienione na nowe, betonowe.

Warto dodać, iż pierwotnie inwestycja miała zakończyć się nieco szybciej, jednak pojawiły się problemy związane z przebudową głównego przepustu przecinającego drogę. Przyjęte przez projektanta rozwiązanie powodowało kolizję z istniejącą w drodze kanalizacją sanitarną. - Z tego względu wymagane było podniesienie rurociągu przepustu, przy jednoczesnym zachowaniu projektowanej przepustowości - mówił Bogdan Sokołowski z PZD. - Gdybyśmy pozostawili pierwotnie zaprojektowaną średnicę rurociągów, to wystawałby on ponad warstwę asfaltową - dodał dyrektor PZD Zdzisław Ziąber.

Na przedłużenie terminu wpłynęły też niewątpliwie niekorzystne warunki atmosferyczne. Zadanie sfinansował powiat strzeliński przy udziale środków zewnętrznych, w tym przy wsparciu samorządu Strzelina. Wykonawcą była firma DOMAX.

Komentarze   

Permalink1 +3 kierowca
studzienki
Szkoda tylko że nie udało się studzienek kanalizacyjnych osadzić na tej samej wysokości co asfalt, w efekcie trzeba je omijać albo wpada się w nie. Droga jest to bardzo dobrze, ten mały szczegół trochę smuci. Drugi to brak ani jednego kosza na śmieci przy nowym kilometrze chodnika :(
2017-11-23 15:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz